Kategorie
Ekowiadomości

Mali odkrywcy w Egipcie — gdzie spędzić wakacje?

Egipt jest pełen słońca i ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Doskonałym miejscem na wczasy z dziećmi są nadmorskie kurorty, m.in. Hurghada i Szarm el-Szejk. Wybrzeże Morza Śródziemnego jest słabo rozwinięte pod względem gospodarki i zaludnienia, z wyjątkiem obszaru Delty Nilu.

3720025965_2943901a19_b

Wzdłuż wybrzeża znajdują się rybackie osady i miejscowości wypoczynkowe oraz porty handlowe (np. Port Said, Aleksandria). Na wybrzeżu panuje ciepły klimat śródziemnomorski, który sprzyja wypoczynkowi. Podobne warunki przeważają na wybrzeżu Morza Czerwonego, gdzie leżą Szarm el-Szejk i Hurghada. Miasta są kurortami najczęściej odwiedzanymi przez turystów. Warto wybrać gotowy pakiet usług turystycznych, np. urlop w Egipcie z ofertą biura BeeFree, zapewniający wygodę i poczucie bezpieczeństwa. Trasy wycieczek są planowane w ten sposób, aby umożliwić turystom zwiedzenie najciekawszych miejsc.

Hurghada

Hurghada jest jednym z najpopularniejszych kurortów. Słynie z pięknej rafy koralowej. Przez cały rok panuje tam ciepły, suchy klimat ze stałą bryzą. W dawnej rybackiej wiosce występują doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Niewielkie centrum miasta pełne kolorowych bazarów tętni życiem. W głębi lądu rozciągają się Góry Pustynne. Hurghada powstała nad Zatoką Sueską na początku XX wieku jako osada rybacka. Od lat 80. rozwija się jako międzynarodowy ośrodek turystyczny.

Szarm el-Szejk

Szarm el-Szejk jest miastem położonym na południowym krańcu półwyspu Synaj. Nad ośrodkiem turystycznym wznoszą się majestatyczne góry. Morze Czerwone kryje bogactwo wodnego świata w postaci rafy koralowej. Panują tam bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Miasto składa się z kilku głównych dzielnic nazywanych Old Market, Hadaba i Naama Bay. Ostatnia z wymienionych to centrum miasta, które tętni życiem przez całą dobę. Na północ od lotniska rozwija się nowoczesna dzielnica Nabq.

3046845038_b67a748838_b

Perły starożytnej architektury

Na trasie wycieczek po Egipcie organizowanych przez biura podróży znajdują się zabytki widniejące na liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Są to między innymi piramidy w Gizie, Dolina Królów i Królowych oraz pałace w Luksorze i Karnaku. Inne ciekawe zabytki to świątynia Ramzesa II i sanktuarium Izis w Abu Simbel. Podróżując z niemowlętami i dziećmi w wieku do 6 lat nie poleca się zwiedzania wymienionych wyżej miejsc z uwagi na wyjątkowo upalny klimat. Niemniej dzieciom w wieku szkolnym spodoba się lekcja historii starożytnego Egiptu. Organizatorzy turystyczni oferują zróżnicowane oferty, które są dostosowane do potrzeb zarówno dorosłych, jak i najmłodszych podróżników.

Foto: link, link

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.