Kategorie
Ekowiadomości

Mamom karmiącym należy się wsparcie bez względu na to, czy karmią piersią, czy mieszanką z butelki

Redakcja dziecisawazne.pl promuje karmienie piersią jako naturalny sposób karmienia dziecka. Jesteśmy jednak dalecy od dyskryminowania osób, które podjęły decyzję o innym sposobie karmienia. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ten wybór jest osobistą sprawą rodziców i czasem wynika z obiektywnych okoliczności.

wsparcie-dla-mam-karmiacych

Mamy karmiące piersią organizują akcje, flashmoby, happeningi mające na celu zwrócenie uwagi na to, że publiczne karmienie dziecka piersią jest jak najbardziej naturalne. Wynika to głównie z braku poczucia społecznej akceptacji dla widoku karmiącej matki.

Mogłoby się wydawać, że mamy karmiące butelką nie mają podobnych problemów. A jednak! Opisywana sytuacja zdarzyła się w Stanach Zjednoczonych, jednak jesteśmy pewni, że i u nas podobne sytuacje mogą mieć miejsce.

Katherine, mama pięciomiesięcznej Harper, została poproszona o opuszczenie restauracji, gdy zaczęła karmić córkę butelką z mlekiem. Do stolika, przy którym siedziała Katherine z kilkoma przyjaciółkami, podeszła właścicielka lokalu i wyraziła swoje oburzenie sytuacją, podsumowując: „To obrzydliwe!” (mając na myśli karmienie butelką).

Dlaczego matki stają się przedmiotem dyskryminacji i są posądzane o nadużycia? Mamom karmiącym należy się wsparcie bez względu na to, czy karmią piersią, czy mieszanką z butelki.

Źródło: thestir.cafemom.com
Foto

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.