Kategorie
Ekowiadomości

Mattel wycofuje 10 mln produktów dla dzieci

Po wielu przypadkach zranień i ryzyka uduszenia firma Mattel jest zmuszona do wycofania ponad 10 mln swoich produktów z rynku w USA i Kanadzie

Po wielu przypadkach zranień i ryzyka uduszenia firma Mattel jest zmuszona do wycofania ponad 10 mln swoich produktów z rynku w USA i Kanadzie. Są to takie produkty jak: kierownice, kółka i wiatraczki dla najmłodszych dzieci, rowery trójkołowe, krzesełka, grzechotki dla niemowląt. Dotyczy to m.in. renomowanej firmy Fisher-Price produkującej zabawki dla dzieci.
Koncern Mattel incydentu nie skomentował.

Konieczność eliminacji z rynku produktów dla dzieci nie jest precedensem. W tym roku również firma Johnson & Johnson miała problem z produkowanymi środkami znieczulającymi i antyhistaminowymi. Z rynku musiała usunać 135 mln butelek zawierających szkodliwe produkty.

– W tym tylko roku z rynku usunięto ponad 55 mln produktów, w tym 42 mln, które stanowiły bezpośrednie niebezpieczeństwo – powiedział Dan Verakis, założyciel i prezes organizacji SafetyBook monitorującej, które firmy i jakie produkty są usuwane z rynku ze względu na ryzyko, jakie stwarzają.

Więcej na: www.wyborcza.biz

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.