Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Moda na Polskę – nie tylko 11 listopada

Czy wam też się wydaje, że Amerykanie ze swoim kultem flagi i afiszowaniem z uwielbieniem dla swojego kraju są… nieco specyficzni? No właśnie. Z drugiej jednak strony, można im trochę zazdrościć. Chyba fajnie jest mieszkać w kraju, który się po prostu lubi. Czy da się polubić Polskę?

Z Polską jest tak, że nie wypada mówić o niej dobrze. Wszyscy narzekamy na nasz kraj, na drogi, szkoły, sejm i senat, prezydenta, podatki, NFZ i co tam jeszcze. Ale przecież nie jest u nas aż tak tragicznie. Chyba (hm, przynajmniej do tej pory nie było). A nasze biedne dzieci słuchają tego i przyswajają, chcąc nie chcąc, że mieszkają w totalnie beznadziejnym kraju i już w podstawówce marzą o emigracji.

A gdyby tak coś z tym zrobić? Nie mówię, żeby od razu wszyscy na plaży zaczęli używać biało-czerwonych parawanów. Bez przesady. Ale dałoby się chyba znaleźć jakieś pozytywy i pokazać dzieciom, że Polska to normalny, a może nawet całkiem ciekawy kraj?

I tutaj na scenę wchodzi seria Polska dla dzieci Zuzu Toys. Sami zobaczcie! W jej skład wchodzą:

Puzzle Polska

puzzle_polska

Mapa Polski w formie puzzli. Pokazani sąsiedzi, województwa, miasta, zabytki, rzeki, zwierzęta żyjące w Polsce i największe atrakcje dla dzieci. W tekturowej walizeczce znajdziecie dodatkowo broszurę z opisem wszystkich atrakcji z mapy (po polsku i po angielsku) oraz plakat z mapą Polski. Puzzle otrzymały wyróżnienie w konkursie „najlepsza zabawka targów” na Kid’s Biz Fair 2012.

Układanka Polska dla dzieci: Zwierzęta

zwierzeta2

Świetna układanka dla najmłodszych. Osiem najbardziej charakterystycznych zwierząt występujących w Polsce trzeba dopasować do otworów na planszy. Z tyłu znajdują się opisy zwierząt i ciekawostki.

Memo Wycinanki

wycinanki

Generalnie memory to hit sam w sobie wśród wszystkich znajomych dzieci, ale te są szczególne, bo pary stanowią ilustracje wycinanek zainspirowanych kurpiowską i łowicką  sztuką ludową. Bardzo kolorowe, oryginalne, a do tego każda para ma podpisy po polsku i po angielsku. Można się bawić i uczyć na wiele różnych sposobów. Zabawka Roku 2013 portalu Zabawkowicz.pl. Rekomendacja Konkursu Dobry Wzór 2013, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Historia Polski dla dzieci

historia

Książka obrazkowa z ośmioma mapami pokazującymi Polskę w następujących okresach dziejowych: czasy Piastów, czasy Jagiellonów, złoty wiek XVI, zabory, rewolucja przemysłowa,  XX-lecie międzywojenne, odbudowa kraju oraz czasy współczesne. Na każdej mapie ówczesne godło, portrety władców i innych ważnych osób, stroje z epoki, budowle, wynalazki i inne ciekawostki.

Krótka Historia Polski – kreatywna książeczka

historia_kreatywna

Książka zawiera zestaw zadań i ćwiczeń uzupełniających książkę obrazkową. Wszystkie dotyczą wiedzy o Polsce i są naprawdę niesztampowe. Do tego góra naklejek.

Przygoda z Polską – kreatywna książeczka

przygoda

Zawiera zestaw interesujących zadań dla dzieci. Wszystkie dotyczą naszego kraju – legend i zabytków, zwierząt, drzew i krajobrazów charakterystycznych dla Polski. W środku: 77 naklejek, 3 modele budynków z kartonu do złożenia (Pałac Kultury i Nauki, Zamek w Malborku, kamienice z gdańskiej starówki), 4 rozkładane krajobrazy Polski do pokolorowania i uzupełnienia naklejkami.

Ogromną zaletą wszystkich elementów serii jest to, że są w dwóch językach: polskim i angielskim. Dzięki temu mogą być świetną pamiątką z Polski. Mogą być też atrakcyjną pomocą do nauki języka angielskiego. Ale przede wszystkim mogą zainteresować dzieci i pokazać, że Polska jest cool!

Serię Polska dla dzieci nożna kupić w Natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.