Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Moda pełna inspiracji w teczce od Zuzu Toys

Masz w domu małą modnisię (przepraszam, chyba teraz to oldskulowe słowo zostało zastąpione przez fashionistkę), która dokładnie wie, jak i w co się chce ubierać, które marki są in, a które totalnie out, i najchętniej sklonowałaby się z koleżankami z klasy, ponieważ chce być MODNA?

Najwyższy czas pokazać jej, czym tak naprawdę jest moda. Sprawa nie jest prosta, a samo pojęcie wcale nie jest jednoznaczne. Słownik Języka Polskiego PWN podaje dwa różne rozumienia tego terminu:

  • sposób ubierania się, czesania i makijażu popularny w jakimś okresie lub miejscu;
  • krótkotrwała popularność czegoś nowego w jakiejś dziedzinie.

Coco Chanel, niewątpliwie guru w tej dziedzinie, twierdziła: “Moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach. Moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to, co się dzieje”.

teczka-wymiaryModa może zatem dotyczyć stylu bycia, czytanych książek, form rozrywki, potraw, utworów muzycznych, wakacyjnych celów podróży – w zasadzie wszystkiego. W najbardziej klasycznym rozumieniu tego terminu moda dotyczy jednak stylu ubierania się. Zwykle wiek późnego dzieciństwa/wczesnego nastoletności to okres ślepego podążania za modą. I dla odbiorców w tym własnie wieku Zuzu Toys przygotowało “Modę. Teczkę inspiracji”. Jest to połączenie kreatywnej kolorowanki z książką o historii mody, czyli stylów ubierania się na przestrzeni wieków: od starożytnego Egiptu do czasów współczesnych.

Teczka uwzględnia 15 następujących stylów w modzie: starożytny Egipt, XV wiek, epoka Elżbietańska, XVIII wiek – robe à la française  (suknia w stylu francuskim), XVIII wiek – robe à la polonaise (poloneska), empire, krynolina, tiurniura, new look, Chanel, lata 60. XX wieku, lata 70. XX wieku, lata 80. XX wieku, współczesność.

Każda z 15 kart zawiera:

  • nazwisko ikony mody, czyli osoby, której kreacje w danej epoce stały się inspiracją i wzorem do naśladowania,
  • informacje o danym stylu,
  • strój do pokolorowania,
  • wzór tkaniny lub biżuterię do pokolorowania na odwrocie.

moda2

Dodatkowo w teczce znajduje się aż 91 naklejek z dodatkami do strojów.  Zadanie polega na pokolorowaniu wszystkich strojów i doklejeniu pasujących dodatków. Po oderwaniu oddzielonych perforacją części kart z informacjami można stworzyć oddzielną książeczkę w formie wachlarza.

moda1

Moda teczka inspiracji to ciekawy zestaw dla dziewczynki, która zaczyna interesować się modą albo zaczyna zwracać uwagę na to, co nosi. To dobry pretekst do rozmowy o własnym stylu, naśladowaniu innych i o tym, że moda to nie tylko niepisany przymus noszenia tego samego co wszyscy, ale też dziedzina sztuki użytkowej. Teczka jest bardzo duża, ma format A3, więc trochę przywodzi na myśl teczkę z projektami ubrań. Jak to Zuzu Toys ma w zwyczaju, całość jest dwujęzyczna: w języku polskim i angielskim, może więc służyć jako pomoc do nauki angielskiego, ale również jako doskonały prezent dla obcokrajowca. Ilustracje wykonała Marianna Sztyma, świetna malarka i ilustratorka, więc jest na czym zawiesić oko.  Autorką tekstów jest Weronika Kowalkowska, która napisała także tekst do “Najsłynniejszych obrazów świata – teczki inspiracji”. Generalnie to naprawdę fajny pomysł na niebanalny prezent dla dziewczynki 8+.

Książkę kupisz w Natuli.pl: Moda – teczka inspiracji

 

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *