Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Muumi – ekologiczna alternatywa dla pieluch wielorazowych

Pojawienie się na rynku pierwszych pieluch jednorazowych wieściło łatwość i komfort użytkowania oraz brak odparzeń po epoce niezapomnianej tetry. Dziś już wiemy, że niekoniecznie zawsze to co łatwe, musi oznaczać – bezpieczne i zdrowe. Ale czy jedyną alternatywą pozostają wielorazówki?

Dzisiejsze wielorazówki posiadają dużo więcej udogodnień, dzięki czemu o odparzeniach właściwie można zapomnieć, a jednak ich używanie wymaga od nas wciąż dużej wprawy. Tak dużej, że mimo iż ekologia i zdrowie naszych dzieci leży nam na sercu, często poddajemy się po kilku pierwszych próbach takiego wielorazowego pieluchowania. To zdecydowanie rozwiązanie dla cierpliwych. Tym, którym zależy na komforcie nie tylko dzieci, ale też własnym – proponujemy jednorazówki ekologiczne Muumi.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Nie wszystkie jednorazówki muszą być źródłem toksycznych chemikaliów, zatruwających nasze dzieci. Istnieją też takie, które są dla nich absolutnie bezpieczne, nie wymagają dodatkowego osprzętu i są banalnie proste w użyciu. A do tego są bardziej chłonne i nie stanowią problemu nawet przy pieluchowaniu w nocy czy podczas urlopu spędzanego w totalnej dziczy, z dala od cywilizacji.

Poznajcie jednorazówki Muumi, jedyne ekologiczne pieluchy jednorazowe produkowane w Finlandii przez rodzinną firmę, której produkty wyróżniono renomowanym certyfikatem „Nordic ecolabel”.

dlaczego_muumi

1. Bo to pieluchy bezpieczne dla środowiska

Produkowane z fińskiej masy celulozowej wybielanej tlenem, są biodegradowalne. Co więcej, biodegradacji podlega również opakowanie, w którym są sprzedawane. Pieluchy Muumi posiadają certyfikat „Swan-label”, co oznacza że spełniają one najwyższe normy jakości środowiskowej.

2. … i dla dzieci

Nie dodaje się do nich żadnych substancji zapachowych, nie bieli chlorem. Pieluchy Muumi są wolne od wybielaczy optycznych, lateksu, formaldehydu czy ftalanów. Ich jakość kontroluje fińska organizacja ds. Zwalczania Astmy i Alergii. To produkt całkowicie wolny od toksyn, bezpieczny także dla alergików.

3. Są wygodne

Dla dziecka, bo odznacza je wysoka chłonność, dzięki czemu pupa malucha zawsze pozostaje sucha. Ale też dla rodzica, który zużytą pieluchę, bez wyrzutów sumienia, może po prostu wyrzucić.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

5. Produkowane przez firmę odpowiedzialną

Co oznacza, że w procesie produkcji odpadów nie wyrzuca się na wysypiska śmieci, a ponownie przetwarza lub spala w celu uzyskania energii.

Natuli.pl: Pieluszki Muumi (oraz inne zakupy) wysyłamy za darmo. Zobacz warunki promocji.

Muumy Baby

W wersji Muumi Baby pieluchę można zapiąć na rzepy. Posiada ona szczelne ściągacze przy nóżkach, które idealnie zapobiegają wszelkim przeciekom. Przeznaczone: dla niemowlaków oraz dzieci do 16 kg.

Kliknij i zobacz produktyPieluszki jednorazowe Muumi Baby Newborn 2-5 kgPieluszki jednorazowe Muumi Baby Mini 3-6 kgPieluszki jenorazowe Muumi Baby Midi 5-8 kgPieluszki jenorazowe Muumi Baby Maxi 7-14 kgPieluszki jenorazowe Muumi Baby Maxi 10-16 kg

Muumy Walker

Wersja Walker przeznaczona jest dla tych biegających malców. Dziecko czuje się w nich jak w wygodnych majteczkach. Od wersji Baby odróżnia ją to, iż jest węższa w kroku, dzięki czemu nie krępuje ruchów i pozwalają na dzikie harce bez żadnych ograniczeń.

Uwaga! Reklama do czytania

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik świadomego rodzicielstwa

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Kliknij i zobacz produkty

Pieluchomajtki jednorazowe Muumi Walkers Maxi+ 7-15 kgPieluchomajtki jenorazowe Muumi Walkers Junior 12-20 kgPieluchomajtki jednorazowe Muumi Walkers 36 Junior 12-20 kgPieluchomajtki jenorazowe Muumi Walkers 34 Extra Large 16-26 kg

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.