Kategorie
Recenzje

Myjki wielorazowe

Producent pieluszek wielorazowych Babyjungle.pl, podarował redakcji ekologiczne myjki do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Idealny produkt dla eko-mam i nie tylko

Producent pieluszek wielorazowych Babyjungle.pl, podarował redakcji ekologiczne myjki do pielęgnacji skóry niemowląt i dzieci. Idealny produkt dla eko-mam i nie tylko.

Myjki wielorazowe to wspaniała alternatywa dla chusteczek nawilżanych! W okresie pieluszkowania na chusteczki jednorazowe do pielęgnacji skóry dziecka wydajemy nawet 50 zł miesięcznie. W ciągu roku uzbiera się niezła suma.

Myjki wielorazowe są:

  • zdrowe dla skóry dziecka (wolne od m.in. emulgatorów, sztucznych substancji zapachowych, syntetycznych konserwantów czy alkoholu),
  • miłe w dotyku – przyjemniej wycierać buzię czy pupę dziecka aksamitną myjką niż chusteczką,
  • dwustronne i bardzo chłonne,
  • kolorowe, estetyczne,
  • mają wymiary optymalne dla dłoni,
  • o wiele tańsze w dłuższej perspektywie stosowania niż chusteczki jednorazowe,
  • dostępne pojedynczo lub w zestawach,
  • niedrogie, cena jednej myjki – 4,50 zł,
  • wyprodukowane z najwyższej jakości oddychającego materiału, obszyte atestowanymi nićmi Oeko-Tex Standard klasy I.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Zastosowanie

Niekoniecznie tylko to oczywiste! Fakt, że przede wszystkim służą do pielęgnacji skóry dziecka – wycierania buzi, rąk czy pupy. Wystarczy nawilżyć myjkę w wodzie lub we wcześniej przygotowanym naparze ziołowym, np. rumiankowym czy z kory dębu. Należy mieć pewność, że dziecko nie ma na nie uczulenia. Wybrałam ten drugi, ponieważ kora dębu ma właściwości odkażające, oczyszczające, pomaga zapobiegać infekcjom dróg moczowych. Myjki Baby Jungle są bardzo przyjemne w dotyku, delikatnie łaskoczą skórę dziecka.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Warto mieć zestaw myjek, które po całym dniu stosowania pierzemy. Do myjki dołączona jest papierowa metka z przepisem prania – celowo nie jest to wszywka, by nie podrażniać niczym wrażliwej skóry. Eko-myjki przeznaczone do wycierania pupy prałam w temp. 40 st. z pieluchami wielorazowymi, natomiast te do higieny rąk czy buzi – razem z ubrankami córki. Dodatkowo, prasując myjkę po wypraniu i wysuszeniu, zmiękczamy materiał.

Zestaw posłużył bardzo długo, praktycznie przez cały okres pieluszkowania. W czasie podróży przydałby się jednak specjalny pojemnik na większą ilość myjek. Ja trzymałam je pojemniku do przechowywania żywności o odpowiednim wymiarze.

Teraz, kiedy córka nie potrzebuje w takim stopniu miejscowej pielęgnacji, ponieważ sama korzysta z toalety czy potrafi umyć ręce, myjki wielorazowe służą do … zabawy! Mają szerokie zastosowanie – raz są pieniędzmi w zabawie w sklep i bank, innym razem – kołderką dla lalki w wózku. Układając myjki jedna za drugą córka tworzyła ruchomy most dla aut i kolorową ulicę. Z myjek powstają także różne obrazki układane na podłodze czy na stoliczku.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.