Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Najlepsza szczoteczka soniczna – Smilesonic. Jakie ma zalety? Który model wybrać?

Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej na temat szczoteczek sonicznych marki Smilesonic. Który z modeli jest najlepszy – Smilesonic EX, Smilesonic GO czy Smilesonic UP? Jakie zalety posiadają wymienione szczoteczki? Z naszą pomocą dokonasz odpowiedniego wyboru i dopasujesz właściwości poszczególnych modeli do własnych potrzeb.

Marka Smilesonic posiada w swojej ofercie najwyższej jakości produkty, w tym m.in. szczoteczki soniczne. Jak działa szczoteczka soniczna Smilesonic? To urządzenie, które pracuje z maksymalną prędkością 96 000 ruchów na minutę. Jej działanie opiera się o technologię fal dźwiękowych. Podczas jej stosowania cząsteczki śliny, wody i pasty do zębów łączą się ze sobą, a powstałe mikrobąbelki trafiają do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, osadów i resztek pokarmowych. 

 1. Jak działa szczoteczka soniczna Smilesonic?

Drgania soniczne docierają na kilka milimetrów od zakończenia włókien końcówki, dzięki czemu nie ścierają nieczystości w sposób mechaniczny. Szczoteczki soniczne Smilesonic różnią się od siebie liczbą trybów pracy oraz zawartością zestawów. Możemy wymienić następujące modele tego typu przyrządów: Smilesonic EX, Smilesonic GO, Smilesonic UP i Smilesonic KIDS.

 1. Zalety szczoteczek sonicznych Smilesonic

Oto zalety wynikające ze stosowania szczoteczki sonicznej Smilesonic:

 • obecność czasomierzów
 • bardzo wydajna bateria
 • kilka trybów pracy do wyboru
 • utrzymanie zębów w dobrej kondycji
 • utrzymanie dziąseł w dobrej kondycji
 • kilka końcówek wymiennych do wyboru
 • skuteczne i zarazem bezpieczne działanie
 • skuteczne usuwanie bakterii, osadów i resztek pokarmowych
 • zapobieganie wielu dolegliwościom jamy ustnej, np. próchnicy
 • dotarcie do trudno dostępnych miejsc, np. elementów aparatu ortodontycznego.
 1. Szczoteczka soniczna Smilesonic – którą wybrać?

Zastanawiasz się, którą szczoteczkę soniczną Smilesonic wybrać? To oczywiście zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz od przyrządu przeznaczonego do pielęgnacji jamy ustnej. Poniżej zamieściliśmy opisy poszczególnych modeli szczoteczek marki Smilesonic.

Smilesonic GO to standardowa szczoteczka soniczna, która wyposażona została w trzy tryby pracy: Clean, White i Sensitive. Najwyższą prędkość działania zapewnia w trybie wybielającym, natomiast najniższą – w trybie delikatnym. Urządzenie posiada dwa czasomierze, z czego jeden informuje o upływie dwóch minut szczotkowania, a drugi sygnalizuje konieczność zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Oprócz tego szczoteczka soniczna Smilesonic GO posiada bardzo wydajną baterię, a w zestawie z nią obecne są przydatne gadżety, m.in. dwie końcówki wymienne. Kosztuje około 300 złotych.

Kolejny model szczoteczki sonicznej od Smilesonic to Smilesonic EX, który zapewni kompleksową higienę jamy ustnej. Oferuje on aż pięć trybów pracy: Clean, White, Polish, Gum Care i Sensitive. Najwyższa prędkość, z jaką może się poruszać, to 96 000 ruchów na minutę pracy. Szczoteczka soniczna oczywiście posiada również przydatne funkcje, takie jak np. timery, a poza została wyposażona w wytrzymałą baterię, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania. W zestawie znajdziesz cztery końcówki wymienne o różnych właściwościach, ładowarkę indukcyjną oraz etui podróżne, które pozwoli na bezpieczne przechowywanie szczoteczki sonicznej Smilesonic w podróży. Urządzenie dostępne jest w aż sześciu wariantach kolorystycznych, a kosztuje około 380 złotych.

Z kolei szczoteczka soniczna Smilesonic UP to nieco bardziej zaawansowany technologicznie model, który posiada trzy tryby pracy (Clean, White i Sensitive) oraz trzy zakresy ruchów główki do wyboru (mały, normalny, wysoki). Nie mogło zabraknąć w niej również timerów czy wydajnej baterii. Ponadto w zestawie z urządzeniem znajdziemy ładowarkę, etui podróżne oraz aż sześć końcówek wymiennych. Szczoteczka dostępna jest w dwóch kolorach i kosztuje 479 złotych.

Jeśli szukasz szczoteczki sonicznej dla dzieci, wybierz Smilesonic KIDS z dwoma trybami pracy, odpowiednio mniejszą główką czyszczącą i delikatniejszymi włóknami. Chcesz poznać więcej szczegółów na temat szczoteczek sonicznych Smilesonic dla dorosłych? Znajdziesz je na oficjalnej stronie producenta.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.