Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Najlepsze książki dla dzieci – wprowadź swojego malucha w niezwykły świat

Książki dla dzieci spełniają wiele, niezwykle istotnych funkcji. W przyszłości owocować one mogą na różne sposoby, dlatego też tak istotne jest zapoznawanie maluchów od najmłodszych lat z niesamowitym światem literatury.

Rozwijanie wyobraźni, umiejętność dostrzegania zależności, poznawania świata, wartości oraz przede wszystkim nauka poprzez zabawę – wszystko to możesz zaoferować swojemu ukochanemu malcowi, zapewniając mu najlepsze książki.

W dzisiejszych czasach nawet małe dzieci bez problemu potrafią posługiwać się nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi. Grają w gry na tabletach i telefonach, często lepiej wykorzystując ich możliwości, niż rodzice. Przez to wiele pociech przestaje wierzyć w niezwykłą moc tradycyjnych książek, dlatego trzeba ich o tym nieustannie przekonywać. Aby robić to skutecznie, konieczny jest dobór odpowiednich tytułów.

Książki dla dzieci – rozwijaj wyobraźnię malucha od najmłodszych lat

Miłość maluchów do słowa pisanego rozwijać trzeba od najmłodszych lat. Pokazywać im, że takie historie mają swoją magię i niezwykłe znaczenie. Właśnie dzięki nim rozwija się ich wyobraźnia i mają szansę przenieść się w zupełnie inny świat, bez patrzenia w ekran telewizora czy telefonu. Poszerzasz tym ich horyzonty oraz pozwalasz spojrzeć na pojęcie rozrywki z zupełnie nowej perspektywy.

Jeszcze kilka lat temu popularnych było zaledwie kilka tytułów dla najmłodszych, które czytali wszyscy. W dobie Internetu książki wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu, jednak nie zawsze jest to pozytywne zjawisko dla rodziców. Przy bogatszej ofercie ciąży na nich większa odpowiedzialność. Muszą przeprowadzić selekcję i wybrać te tytuły, które będą najbardziej wartościowe dla malucha i przyniosą mu korzyści również w dalszym życiu.

Na szczęście takich tytułów na polskim rynku nie brakuje. Warto sięgnąć m.in. po propozycje Agnieszki Antosiewicz z „Mądrymi bajkami” na czele, czy „Sposób na Elfa” Marcina Pałasza. Wartości edukacyjne połączone ze wspaniałą historią angażują dziecko i pozwalają mu na samodzielne wyciąganie wniosków. Wielu przedszkolaków zakocha się bez wątpienia również w tytule „Pucio umie opowiadać” Marty Galewskiej-Kustra, która w błyskawicznym tempie podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców.

Lektury szkolne wcale nie są nudne. Przekonaj o tym swoje dziecko

Miłość do książek zaszczepić usiłuje również szkoła, jednak z bardzo różnym skutkiem. Najmłodsi nie raz odwracają się od lektur, które często niestety nie są im odpowiednio tłumaczone i wyjaśniane. Sami jednak również możemy zadbać o to, by nasze pociechy zobaczyły prawdziwą wartość tytułów polecanych przez pedagogów. Czytanie ich dobrowolnie, bez przymusu wynikającego z testów i sprawdzianów, może być niesamowitą przyjemnością i dawać niebywałą satysfakcję.

Nikt nie lubi robić rzeczy, które są na nas wymuszane. Dobrowolne wykonywanie ich przychodzi dużo łatwiej, dlatego warto zachęcić malucha do lektur jeszcze przed tym, zanim zrobią to nauczyciele w szkole. Ferenc Molnar oferujący „Chłopców z Placu Broni” czy Bolesław Prus z „Katarynką” mają do przekazania niebywałą wartość ukrytą pod fascynującą przygodą. Wplatając je dyskretnie do życia naszego dziecka, zapewnić mu możemy wyjątkowe doświadczenia i przygody, które zobaczy oczami swojej wyobraźni.

Warto również poszerzyć jego horyzonty i bezustannie powiększać listę zainteresowań. Może znaleźć dzięki temu nową pasję i odkryć skrywany do tej pory potencjał. „Antygona” czy „Mitologia” Jana Parandowskiego pokażą zupełnie nowy, niesamowity świat, który może zawładnąć sercami wielu maluchów. Dzięki takim tytułom dostrzegamy wartości często zapominane i ignorowane w codziennym, zabieganym życiu.

Najlepsze i najciekawsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Bezustannie rozwijająca się technologia sprawia, że rynek książek dla dzieci wciąż się rozwija. Dostępnych jest coraz więcej tytułów, zarówno w tradycyjnej formie, jak i elektronicznej. Jednocześnie łączy się to niestety z bezustannym zabieganiem i brakiem czasu, przez który coraz rzadziej mamy okazję sięgać po interesujące nas tytuły. Warto jednak zorganizować swojemu maluchowi czas w taki sposób, by zawsze znalazł choć chwilę na uruchomienie wyobraźni i przeniesienie się do niezwyklej krainy. Przyniesie mu to ogromne korzyści, a jednocześnie z pewnością nie obciąży Twojego budżetu, jeśli podejmiesz odpowiednią decyzję.

Największy wybór różnorodnych książek – zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci – znajdziesz na Allegro. Bez wstawania od komputera zobaczysz, jakie tytuły czekają dziś na Ciebie i Twoją pociechę oraz który z nich będzie dla Was najlepszy. Dostosuj wybór do wieku i upodobań swojego malucha, a potem zamówi i zapłać zaledwie kilkoma kliknięciami. Wspaniała książka dotrze do Ciebie błyskawicznie i nie pozostanie nic innego, jak rozkochanie dziecka w niezwykłej historii.

Dzieciom polecamy: Karolcia

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.