Kategorie
Rzeczy dla dzieci

TOP 3 zabawki edukacyjne dla 2-latka

Widzisz, jak Twój maluszek szybko dorasta – uczy się chodzić i coraz lepiej radzi sobie z utrzymywaniem równowagi? Jeśli dziecko ma już 2 lata, pora zapewnić mu odpowiednio dużo atrakcji, dzięki którym będzie poznawać świat i odkrywać jego tajemnice poprzez zabawę. Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj TOP 3 zabawki edukacyjne dla dwulatków, których zdecydowanie nie może zabraknąć w pokoju Twojego dziecka!

Zabawki edukacyjne, czyli czas poznać świat!

Uwielbiasz obserwować swojego maluszka oraz chętnie patrzysz na to, jak dorasta i odkrywa otaczający go świat, testując różne smaki czy poznając nowe dźwięki? Pora zapewnić mu odpowiednio dużą ilość bodźców za sprawą multikolorowych zabawek edukacyjnych dla 2-latków (znajdziesz je np. na https://www.emag.pl/zabawki-dla-niemowlat/sd), które zachęcą dziecko do aktywności i zainspirują do nauki liter, kolorów czy powiększą zasób jego słów.

W trakcie poszukiwań odpowiedniej zabawki edukacyjnej dla swojego malucha pamiętaj, by zwrócić uwagę na takie elementy, jak m.in.:

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl
  • wielkość – zabawka powinna być na tyle duża, by dziecko nie mogło połknąć żadnego elementu, a tym samym mogło się nią bezpiecznie bawić;

  • niezbyt ciężkie – dzięki temu Twój 2-latek będzie mógł swobodnie przenosić zabawkę w dowolnie wybrane przez siebie miejsce;

  • materiał, z którego jest wykonana – w trosce o dobro swojego dziecka wybieraj wyłącznie zabawki wykonane z tworzyw, które posiadają odpowiednie atesty i oznaczenia świadczące o tym, że są całkowicie bezpieczne dla najmłodszych.

Zabawka edukacyjna dla 2-latka: mówiąca książeczka

Jedną z naszych propozycji na idealną zabawkę edukacyjną dla 2-latka jest wielokolorowa i pomysłowo wykonana mówiąca książeczka, która wypełni czas Twojego malucha wspaniałą zabawą, a jednocześnie nauczy go nowych słów i pomoże ćwiczyć jego pamięć. Dzięki niej dziecko odkryje świat cyfr, literek, słów (ćwicząc ich wymawianie) oraz rozmaitych odgłosów zwierząt i popularnych instrumentów muzycznych, takich jak gitara czy saksofon. Książeczka składa się z wielu stron, wśród których każda zapewnia inny rodzaj atrakcji. Maluch sam naciska różne guziki i decyduje, jakie nowe słowa chce poznać. Książeczka mówiąca posiada kilka trybów zabawy, a za sprawą uroczej i dopracowanej grafiki wprost zachęca do nauki!

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Zabawka edukacyjna dla 2-latka: uczące kredki

Edukacja 2-letniego dziecka polega między innymi na uczeniu go rozpoznawania rozmaitych emocji, które towarzyszą ludziom na co dzień. W takim przypadku rewelacyjną zabawką edukacyjną, którą warto podarować maluchowi są specjalne, uczące kredki – dzięki nim Twoje dziecko pozna liczby, dźwięki oraz paletę podstawowych kolorów. Ta zabawka edukacyjna zwiększy również zasób słów 2-latka i zapewni mu beztroską rozrywkę przy kilkudziesięciu piosenkach, wykonywanych w języku polskim!

Zaskoczenie, smutek, senność, złość, a może radość? Edukacyjne kredki nauczą Twojego małego odkrywcę rozpoznawać różne emocje. W zależności od tego, którą kredkę wybierze, usłyszy piosenki oraz wypowiedzi odpowiadające emocji, którą kredka prezentuje. Gdy zaś dziecko włoży kredkę do właściwego otworu, otrzyma pochwałę dźwiękową lub wesołą melodię, która z pewnością wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zabawka edukacyjna dla 2-latka: interaktywny stolik edukacyjny

Interaktywny stolik, który uczy? Zdecydowanie tak! To bezpieczna (pozbawiona ostrych krawędzi), kolorowa zabawka edukacyjna, która zapewnia świetną rozrywkę, a do tego dba o prawidłowy rozwój Twojego dziecka! Ta niezwykle rozbudowana zabawka edukacyjna dla 2-latka pozwala maluchowi bawić się w pozycji stojącej lub siedzącej – możesz bowiem zdecydować, czy rozmontować nogi, czy nie, pozwalając tym samym ćwiczyć swojemu maluchowi koordynację ruchową. Stolik edukacyjny posiada szereg praktycznych funkcji, m.in. mówi po polsku, a także jest wyposażony w liczne, ruchome elementy, które intrygują i budzą ciekawość, zachęcając tym samym do aktywnej zabawy. Naciskanie, przekręcanie, dotykanie – bez względu na to, co zrobi Twój maluszek, interaktywny stolik odpowie na każdą akcję zabawnym dźwiękiem lub grą barwnych światełek. Zabawka edukacyjna dla dzieci w takim wydaniu to połączenie wielu zabawek w jednym, interaktywnym urządzeniu dla najmłodszych. Kolorowe pianinko, barwne kwiatki, na które wystarczy nacisnąć, by usłyszeć urocze melodyjki czy grzechoczące kuleczki to jedynie przedsmak atrakcji, z których może skorzystać Twój mały odkrywca świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.