Kategorie
Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na weekend z dzieckiem. I to w zgodzie z naturą!

Jeśli jesteście na etapie poszukiwań dobrze wyposażonych i atrakcyjnych cenowo sal zabaw czy centrów rozrywki, to… tu ich nie znajdziecie. My możemy zaproponować wam spakowanie plecaka, założenie wygodnych butów, a później… zresztą sami zobaczcie! To po prostu najlepsze pomysły na weekend z dzieckiem.

Kąpiele w jeziorze, zabawy na plaży, spacery po górskich szlakach. Wspinaczki, skoki, biegi, tańce. Mówcie, co chcecie, ale nawet najpopularniejsze parki rozrywki czy zamknięte place zabaw nie zastąpią wody, piasku, trawy, kamieni i, wiadomo, błota. Nieograniczony dostęp i bezpłatny wstęp to jednak nie jedyne zalety pięknych łąk, plaż, szlaków i dziesiątek innych ciekawych miejsc, które nas otaczają. Tak często zapominamy o tym, że to właśnie te obszary są najbardziej przyjazne dzieciom. I dorosłym też, choć my czasami musimy sobie o tym przypomnieć. A kto myśli, że jest inaczej, ten od razu powinien dostać błotnym pociskiem! Sprawdźcie, dlaczego rodzinny weekend najlepiej spędzić na świeżym powietrzu.

Weekend z dzieckiem. Atrakcje dla całej rodziny – co warto odwiedzić?

Pamiętacie ten dzień, w którym pierwszy raz w życiu odwiedziliście z rodzicami najbliższe wesołe miasteczko albo park rozrywki? Albo ten, kiedy razem z koleżankami i kolegami z klasy zobaczyliście centrum nauki, park dinozaurów czy magiczne ogrody? Jesteśmy pewni, że tak. Takich wydarzeń po prostu się nie zapomina! W każdym z tych miejsc czekał na nas szereg atrakcji. Nic dziwnego, że współcześnie za miasto przyjazne dzieciom uważa się miasto, w których takich miejsc jest po prostu dużo. Ale czy tylko to definiuje jego atrakcyjność? Niekoniecznie. Czasami wystarczy tylko się rozejrzeć i spojrzeć na ciekawe miejsca wokół nas z nieco innej perspektywy. Może kilka osiedli dalej znajduje się duży, otwarty plac zabaw, który zapewni dzieciom długie godziny dobrej zabawy na świeżym powietrzu? Może parę kilometrów później rozpościera się duży las? A może pójdziecie jeszcze kilka kroków dalej i sprawdzicie, jak kursują pociągi do górskich miejscowości czy nad polskie morze?

26-30.07.2023

Giże koło Olecka

Festiwal Wibracje

W programie znajdziecie mnóstwo wartościowych warsztatów i wykładów dotykających życia w harmonii, świadomego rodzicielstwa i wychowywania dzieci w zgodzie z naturą. Zdajemy sobie jednak sprawę, że najmłodsi uczestnicy mogą być nieco znudzeni wykładami, dlatego… błoto! Dużo błota! Woda i farby, którymi można malować po niemal całym ciele. To wszystko czeka na dzieci w Strefie Malucha. Ale wiadomo, to nie koniec atrakcji.

Weekend z dzieckiem. Jak aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu?

Dlaczego to takie ważne? Bo w czasach, gdy rodzice zastanawiają się, która sala zabaw ma najlepsze opinie w sieci, często zapominamy o tym, czego tak naprawdę wszyscy potrzebujemy po długich dniach spędzanych w domach, miejscach pracy, przedszkolach, szkołach. Po długich dniach spędzonych w murach. Potrzebujemy kontaktu z naturą, wolności, braku ograniczeń, świeżego powietrza. Potrzebujemy miejsc, z których nikt nas nie wyprosi, bo ktoś inny zarezerwował już wcześniej stolik. Z których nie będziemy musieli wychodzić, bo zbliża się czas zamknięcia lokalu. Dla dzieci zabawa w otoczeniu przyrody jest szczególnie ważna. To tutaj, przeskakując przez kałuże, biegając z patykami i wrzucając kamyki do rzeki, mogą zostawić nagromadzoną energię, za to spotkać dobry nastrój (ruch to endorfiny!) i przyjemne zmęczenie (takie aktywne dni często poprzedzają długie, przespane bez pobudek noce!). Tylko jak się przygotować do takich wypraw?

Miejsca, w których możecie na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, bawiąc się… błotem

Jeśli do tej pory częściej wskakiwaliście do suchego basenu z piłeczkami zamiast otoczonego dziką plażą jeziora, taka zmiana może być dla was sporym wyzwaniem. Ale nie poddawajcie się! Obiecujemy, że kiedy choć raz zobaczycie, jak ogromna jest przewaga tej drugiej opcji, to nie będziecie chcieli wracać do plastikowych kulek na salach zabaw! Jeśli nie macie żadnych planów na najbliższą sobotę czy niedzielę, spakujcie plecaki i zabierzcie się na małą wyprawę. Zimą czy wiosną kąpiele w jeziorze mogą być trochę utrudnione, ale jesteśmy pewni, że wymyślicie wiele innych ciekawych zabaw.

Spędźcie ten czas razem, z dala od telefonów, za to blisko siebie i natury

A jeśli wam się spodoba, to na listę swoich spontanicznych podróży wpiszcie Festiwal Wibracje, którego siódma edycja startuje 26 lipca w Giżach koło Olecka. Brzmi poważnie, dorośle? Ani trochę! To niesamowite wydarzenie, w którym od lat biorą udział całe rodziny, nawet z małymi dziećmi. A to wszystko w zgodzie z naturą! Dużo świeżego powietrza, zabawy w otoczeniu przyrody, dużo lasów, piasku i błota. W końcu błoto lubią wszyscy!

Weekend z dzieckiem. Świadome rodzicielstwo na łonie natury

Program festiwalu jest napełniony aż pod korek! Ponad stu prelegentów z Polski i zagranicy (wśród nich m.in. prof. Paweł Holas zajmujący się zawodowo lękami i przewlekłym stresem oraz Anna Sierpowska, dzięki której poczujecie Wibrację Życia), ciekawe warsztaty, wykłady, koncerty, ogniska i relaks w naturze, a więc to, czego rodzice pragną najbardziej. Na dzieci z kolei czekają fascynujące zajęcia. Tutaj nikt nie będzie się nudzić!

Artykuł powstał w ramach partnerstwa z naszym ulubionym Festiwalem Wibracje :)

Avatar photo

Autor/ka: Sandra Habrych

Doula, instruktorka hipnoporodu, polonistka, wieloletnia redaktorka dziecisawazne.pl. Szczęśliwa żona i mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.