Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Najlepszy kolagen – naturalny eliksir młodości

Starzenie się jest niestety nieodzownym elementem naszego życia. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, mimo to poszukujemy sposobów, aby ten proces możliwie spowolnić. Jeżeli chcemy zachować jak najdłużej zdrowy wygląd, nie możemy zapomnieć najważniejszym „składniku młodości”, jakim jest kolagen. Czym jest kolagen i dlaczego w pewnym wieku warto zacząć go przyjmować? I wreszcie, jaki kolagen jest najlepszy?

Czym jest kolagen?

Kolagen to podstawowy składnik tkanki łącznej. Jego cechą charakterystyczną jest elastyczność i rozciągliwość. To jemu nasza skóra zawdzięcza jędrność i gładkość. To jednak nie wszytsko. Kolagen tworzy sprężyste rusztowanie, służące umocowaniu narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba, czy żołądek. Jest także odpowiedzialny za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry oraz odnawianie jej komórek. Ma on więc ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale i samopoczucie i ogólny stan zdrowia.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Dlaczego tracimy kolagen?

W organizmie młodego i zdrowego człowieka, włókna kolagenowe są systematycznie odbudowywane. Jest to naturalny proces, któremu zawdzięczamy młody i zdrowy wygląd. Niestety, wraz z upływem czasu nasz organizm traci stopniowo zdolność odnawiania tego cennego składnika. Według badań wytwarzanie kolagenu w organizmie zaczyna wyraźnie spadać już po 26 roku życia. To właśnie wtedy na twarzy zaczynają się pojawiać pierwsze zmarszczki. Liczne choroby a także wzmożona aktywność fizyczna, taka jak na przykład uprawianie sportów wyczynowych, mogą w znaczny sposób przyczyniać się do zwiększonego niszczenia kolagenu a także zaburzeń w jego odnowie.

Czym grozi niedobór kolagenu?

Zaburzenia w odnowie kolagenu prowadzą do zmniejszenia się jego ilości w naszym organizmie, a w rezultacie mogą powodować jego niedobory. One zaś powodują liczne kłopoty zdrowotne, takie jak problemy z poruszaniem się, sztywność stawów i bóle kręgosłupa. Co więcej, mogą się także przyczyniać do powstawania głębokich zmarszczek, cellulitu, przedwczesnego wypadania włosów. To wszystko sprawia, że nasz wygląd się zmienia i zaczynają być widoczne pierwsze objawy starzenia się.  

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Konsekwencjami zaburzeń odnowy kolagenu, w układzie odpornościowym nie jest jedna jedynie pogorszenie się naszego wyglądu. Stanowią one również poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia, ponieważ kolagen pełni również ważną funkcję obroną w naszym organizmie. Ogranicza on rozprzestrzenianie się bakterii chorobotwórczych, toksyn środowiskowych, a nawet komórek nowotworowych.

To jednak nie wszystko. Utrata kolagenu może także prowadzić do poważnych chorób stawów, które stanowią ruchome połączenie kości. Ich zadanie polega na produkcji mazi, która smaruje ruchome części stykających się ze sobą kości, by wyeliminować ewentualny ból. Kolagen jest odpowiedzialny za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, wpływa także na stan chrząstki, poprzez zapewnienie jej twardości i elastyczności. Jeżeli cierpimy na jego niedobór, możemy doświadczać bólu przy każdym ruchu, ponieważ kości nie są wystarczająco osłonięte i ocierają się o siebie.

Ranking najlepszych kolagenów w płynie

Na szczęście nie jesteśmy całkowicie bezbronni w walce z utratą kolagenu. O ile musimy się pogodzić z naturalną koleją rzeczy, jaką jest starzenie się, o tyle możemy postarać się o to, aby spowolnić ten proces. Zwłaszcza mając świadomość, że utrata kolagenu to nie tylko znienawidzone przez nas zmarszczki, czy cellulit, ale również liczne problemy zdrowotne. Aby wspomóc swój organizm, możesz sięgnąć po suplement diety w postaci płynnego kolagenu. Oto ranking trzech najlepszych preparatów zawierających kolagen, dostępnych w sprzedaży.

  1. DuoLife Collagen – absolutny numer jeden na rynku. Zawiera najbardziej wartościowy kolagen morski. Co wiecej, w jego skład wchodzą m.in: owoc mango, chondroityna z rekina, acerola, skrzy polny, pokrzywa, pędy bambusa oraz kwas hialuronowy. To niezwykle bogate połączenie wartościowych składników. Mają one pozytywny wpływ na kondycje skóry, włosów i paznokci. Zapewniają zdrowie i piękny, mody wygląd na długo.
  2. Blue Calorad – kolagen do picia wzbogacony w antyoksydanty pochodzące z lukrecji i borówki amerykańskiej. Dzięki nim, organizm szybciej odzyskuje siły witalne. Tak samo jak w przypadku zwycięzcy rankingu, zawiera on kolagen pochodzenia morskiego.
  3. PharmoVit – kolagen w płynie typu I i III zawierający również biotynę, kwas hialuronowy oraz kompleks witamin i minerałów. Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie wchodząc w skład mazi stawowej.

Już dziś sięgnij po sprawdzony kolagen do picia i ciesz się długo siłami witalnymi oraz młodym, pięknym wyglądem.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.