fbpx
| Narodziny Mamy

Narodziny Mamy

Tym razem mamy coś specjalnego dla przyszłych mam – 2 płyty audio z sesjami relaksacyjnymi i wizualizacjami dla kobiet w ciąży z muzyką relaksacyjną w tle. Na pomysł projektu NarodzinyMamy.pl wpadła debiutująca w roli mamy rocznej Elizy Natalia Janiczak-Liput. Pani Natalia poprosiła swojego męża, który jest muzykiem, o przygotowanie dla niej i ich Maleństwa afirmacji, i tak powstała pełna ciepłych i pięknych tekstów oraz wyciszającej i uspokajającej muzyki całość.

„Narodziny MaMy. Relaksacja i wizualizacje dla kobiet w ciąży” składa się z dwóch części: Część 1. Czas ciąży, oraz Część 2. Czas narodzin. Znajdujących się na płytach audio 10 utworów (ponad 111 minut nagrań) można słuchać w dowolnej kolejności, kiedy tylko przyszłej mamie przyjdzie na to ochota.

ge-21344″ title=”narodziny-mamy” src=”https://dziecisawazne.pl/wp-content/uploads/2012/04/narodziny-mamy.jpg” alt=”” width=”560″ height=”426″ />

Bez wątpienia okres ciąży oraz poród są jednymi z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Niezwykłe doświadczenia zmieniają przyszłe mamy w mniejszym bądź większym stopniu. Często jednak współczesne kobiety czują niepokój związany z ciążą i porodem. Zmiany nastąpią nie tylko w życiu kobiety, ale także w życiu osób jej najbliższych. Warto odpowiednio siebie i innych do nich przygotować. Pomogą w tym na pewno obecne na płycie sesje coachingowe. Zadaniem sesji jest towarzyszenie przyszłej mamie w Twoich narodzinach w nowej roli.

Cele projektu

  • wsparcie kobiet w ciąży,
  • uświadomienie kobietom przygotowującym się do ciąży, będącym w jej trakcie, że poród jest bezpiecznym, naturalnym procesem, który towarzyszy nam od początku ludzkości,
  • pogłębienie zaufania do samych siebie,
  • odkrycie własnego potencjału,
  • pomoc w koncentracji na tym, co jest „tu i teraz” oraz na planach i efektywnych działaniach w przyszłości,
  • wzmacnianie naszej wiary we własne siły,
  • inspirowanie do działania,
  • aktywne wspieranie kobiety w jej własnych narodzinach w nowej roli, jaką jest bycie Mamą.

Słuchanie…

jest bardzo przyjemne i odprężające. O swoich wrażeniach opowiedziała nam kobieta w ciąży – Marta, która przygotowuje się do drugiego porodu. Termin – połowa maja. Słuchała nagrań w słuchawkach, w ulubionym miejscu domu, wolnym od dźwięków z otoczenia, z zamkniętymi oczami. Marta opowiada, że pierwszy raz w ogóle słuchała płyty z muzyką relaksacyjną. „Wiedziałam, że taka muzyka istnieje, ale myślałam, że nie jest dla mnie. Teraz wiem, jak bardzo się myliłam i żałuję, że w pierwszej ciąży nie miałam możliwości skorzystać z takiej formy relaksu” – dodaje. Dodatkowym zadaniem muzyki jest wzmocnienie przyswajania pozytywnych i budujących stwierdzeń znajdujących się w nagraniach audio. Marta dostrzega same zalety – ciepły, przyjazny głos, który wzbudza zaufanie, dobra energia płynąca z każdego dźwięku. „Muzyka tworzona z pasją, jakby specjalnie dla mnie” – wylicza Marta. A najważniejsze, że „słuchając płyt czuję się Mamą”.

Muzykoterpia

Zamieszczone utwory zawierają takie elementy muzykoterapii jak:

  • Biały szum – na płycie znajdziesz odgłosy natury (deszczu, fal morskich, wiatru, lasu i wiele innych) połączone z relaksującym, oryginalnym dźwiękiem gitary lub pianina. Te wszystkie dźwięki to właśnie biały szum. Bardzo spokojny dźwięk, naturalny dla uszu i umysłów ludzkich. Zasadniczą korzyścią, jaką przyniesie Ci biały szum, to osłabienie i złagodzenie destruktywnych i rozpraszających dźwięków otoczenia. Pomoże też wydajniej się relaksować, zasypiać czy koncentrować.
  • Fale Dźwiękowe (Alfa:8-12 Hz, dudnienia różnicowe, Fale: 5 Hz), które ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem), w którym umysł wycisza się wewnętrznie. W momencie całkowitego wyciszenia myśl ludzka płynie swobodnie, a organizm zaczyna wracać do równowagi.

Autorka projektu Narodziny MaMy jest dyplomowaną trenerką i w pracy nad płytami zastosowała profesjonalne i sprawdzone w praktyce narzędzia i techniki coachingowe. Dodatkowe uzupełnienie stanowią techniki relaksacyjne, stosowane z powodzeniem już od wielu lat w coachingu i różnego rodzaju treningach. Efekt – zrealizowane cele, plany, marzenia przyszłej mamy, i przede wszystkim radość z narodzin ukochanego Maleństwa!

Zestaw dwóch płyt to idealny pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Zestaw dwóch płyt kosztuje 50 zł.


Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
5 ważnych rzeczy, które ojciec może zrobić dla córki

rodzina
Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo

wychowanie
Kim jest współczesny ojciec? (fragment książki Jespera Juula)

edukacja alternatywna
Świętowanie zakończenia roku szkolnego wspiera poczucie własnej wartości

edukacja alternatywna
Czy oglądając bajki po angielsku, można nauczyć się języka?

wychowanie
Dzieci potrzebują naszego zaufania! (Krótki tekst o nadmiernej kontroli)

wychowanie
Seksualność trzylatki. Historia jednego popołudnia

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

POLECAMY
Dom nad Morzem – wakacyjne marzenie

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni