Kategorie
Recenzje

Narodziny Mamy

Płyty audio z sesjami relaksacyjnymi i wizualizacjami dla kobiet w ciąży z muzyką relaksacyjną w tle

Tym razem mamy coś specjalnego dla przyszłych mam – 2 płyty audio z sesjami relaksacyjnymi i wizualizacjami dla kobiet w ciąży z muzyką relaksacyjną w tle. Na pomysł projektu NarodzinyMamy.pl wpadła debiutująca w roli mamy rocznej Elizy Natalia Janiczak-Liput. Pani Natalia poprosiła swojego męża, który jest muzykiem, o przygotowanie dla niej i ich Maleństwa afirmacji, i tak powstała pełna ciepłych i pięknych tekstów oraz wyciszającej i uspokajającej muzyki całość.

„Narodziny MaMy. Relaksacja i wizualizacje dla kobiet w ciąży” składa się z dwóch części: Część 1. Czas ciąży, oraz Część 2. Czas narodzin. Znajdujących się na płytach audio 10 utworów (ponad 111 minut nagrań) można słuchać w dowolnej kolejności, kiedy tylko przyszłej mamie przyjdzie na to ochota.

ge-21344″ title=”narodziny-mamy” src=”https://dziecisawazne.pl/wp-content/uploads/2012/04/narodziny-mamy.jpg” alt=”” width=”560″ height=”426″ />

Bez wątpienia okres ciąży oraz poród są jednymi z najważniejszych momentów w życiu kobiety. Niezwykłe doświadczenia zmieniają przyszłe mamy w mniejszym bądź większym stopniu. Często jednak współczesne kobiety czują niepokój związany z ciążą i porodem. Zmiany nastąpią nie tylko w życiu kobiety, ale także w życiu osób jej najbliższych. Warto odpowiednio siebie i innych do nich przygotować. Pomogą w tym na pewno obecne na płycie sesje coachingowe. Zadaniem sesji jest towarzyszenie przyszłej mamie w Twoich narodzinach w nowej roli.

Cele projektu

  • wsparcie kobiet w ciąży,
  • uświadomienie kobietom przygotowującym się do ciąży, będącym w jej trakcie, że poród jest bezpiecznym, naturalnym procesem, który towarzyszy nam od początku ludzkości,
  • pogłębienie zaufania do samych siebie,
  • odkrycie własnego potencjału,
  • pomoc w koncentracji na tym, co jest „tu i teraz” oraz na planach i efektywnych działaniach w przyszłości,
  • wzmacnianie naszej wiary we własne siły,
  • inspirowanie do działania,
  • aktywne wspieranie kobiety w jej własnych narodzinach w nowej roli, jaką jest bycie Mamą.

Słuchanie…

jest bardzo przyjemne i odprężające. O swoich wrażeniach opowiedziała nam kobieta w ciąży – Marta, która przygotowuje się do drugiego porodu. Termin – połowa maja. Słuchała nagrań w słuchawkach, w ulubionym miejscu domu, wolnym od dźwięków z otoczenia, z zamkniętymi oczami. Marta opowiada, że pierwszy raz w ogóle słuchała płyty z muzyką relaksacyjną. „Wiedziałam, że taka muzyka istnieje, ale myślałam, że nie jest dla mnie. Teraz wiem, jak bardzo się myliłam i żałuję, że w pierwszej ciąży nie miałam możliwości skorzystać z takiej formy relaksu” – dodaje. Dodatkowym zadaniem muzyki jest wzmocnienie przyswajania pozytywnych i budujących stwierdzeń znajdujących się w nagraniach audio. Marta dostrzega same zalety – ciepły, przyjazny głos, który wzbudza zaufanie, dobra energia płynąca z każdego dźwięku. „Muzyka tworzona z pasją, jakby specjalnie dla mnie” – wylicza Marta. A najważniejsze, że „słuchając płyt czuję się Mamą”.

Muzykoterpia

Zamieszczone utwory zawierają takie elementy muzykoterapii jak:

  • Biały szum – na płycie znajdziesz odgłosy natury (deszczu, fal morskich, wiatru, lasu i wiele innych) połączone z relaksującym, oryginalnym dźwiękiem gitary lub pianina. Te wszystkie dźwięki to właśnie biały szum. Bardzo spokojny dźwięk, naturalny dla uszu i umysłów ludzkich. Zasadniczą korzyścią, jaką przyniesie Ci biały szum, to osłabienie i złagodzenie destruktywnych i rozpraszających dźwięków otoczenia. Pomoże też wydajniej się relaksować, zasypiać czy koncentrować.
  • Fale Dźwiękowe (Alfa:8-12 Hz, dudnienia różnicowe, Fale: 5 Hz), które ułatwiają mózgowi zwolnienie rytmu pracy, synchronizację obu półkul i przejście od stanu beta (aktywności) do stanu alfa (między snem a czuwaniem), w którym umysł wycisza się wewnętrznie. W momencie całkowitego wyciszenia myśl ludzka płynie swobodnie, a organizm zaczyna wracać do równowagi.

Autorka projektu Narodziny MaMy jest dyplomowaną trenerką i w pracy nad płytami zastosowała profesjonalne i sprawdzone w praktyce narzędzia i techniki coachingowe. Dodatkowe uzupełnienie stanowią techniki relaksacyjne, stosowane z powodzeniem już od wielu lat w coachingu i różnego rodzaju treningach. Efekt – zrealizowane cele, plany, marzenia przyszłej mamy, i przede wszystkim radość z narodzin ukochanego Maleństwa!

Zestaw dwóch płyt to idealny pomysł na prezent dla przyszłej mamy. Zestaw dwóch płyt kosztuje 50 zł.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.