Owady w domu? Zdecydowanie nie lubimy! Są wszędzie – na dywanach, w szafkach, na materacach. Niewidoczne, ale bardzo dokuczliwe i szkodliwe. Moskitiery to rozwiązanie na chwilę, bo jak mając w domu dziecko lub dziecko i psa, nie otwierać balkonu? Preparaty do kontaktu nie wchodzą w grę. Silna chemia szkodzi środowisku i niekorzystnie dobrze wpływa na nasze zdrowie. Poniżej sześć naturalnych sposobów na owady.
Jak zrozumieć małe dziecko
Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem
Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.
- Mrówki nie lubią ogórków. W miejscu, w którym jest ich najwięcej, rozłóż skórki lub plasterki świeżego ogórka. Nie przepadają także za czosnkiem, dlatego warto szczeliny, z których się wydostają, wypełnić plasterkami czosnku.
- Z roztoczami walczy się trudno. Częste pranie pościeli pomaga, pozbycie się dywanów także ogranicza im pole działania. Należy unikać stosowania nawilżaczy powietrza – roztocza żerują wszędzie tam, gdzie jest ciepło i wilgotno.
- Karaluchy nie znoszą kocimiętki. Małe saszetki wypełnione tą rośliną rozwieszamy tam, gdzie działają karaluchy. Kocimiętkę można także zagotować na małym ogniu w niewielkiej ilości wody. Powstały płyn należy rozpylić w pomieszczeniach. Uwaga! Nie stosujemy kocimiętki, jeśli mieszka z nami kot. Z karaluchami poradzą sobie także liście laurowe oraz plasterki ogórka i czosnku zostawione w miejscach ich występowania.
- Pchły – mogą się pojawić, jeśli w domu mamy psa lub kota. Pchły nie lubią zapachu cytryny. Polecamy zalanie pokrojonej cytryny wrzącą wodą. Moczymy ją przez noc, a rano myjemy psa gąbką maczaną w tym roztworze.
- Komary są najbardziej aktywne wczesnym rankiem i wieczorem. Dają się we znaki podczas weekendowego grillowania. Wtedy warto do ognia wrzucić kilka gałązek szałwii lub rozmarynu – aromat je odstraszy. Komary nie lubią również zapachu nagietków – posadźmy je w ogródku. Możemy też pryskać ciało roztworem soku z czosnku i wody.
- Muchy wystraszą się zapachu liści laurowych, goździków i eukaliptusa. W saszetce mieszamy składniki i zawieszamy przy oknie – gotowe.
1 odpowiedź na “Naturalne sposoby na pozbycie się 6 gatunków owadów w domu”
tak spryskać ciało roztworem z zawartością czosnku i odstraszać nie tylko komary , ale też ludzi, rewelacyjny pomysł…