Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Oczyszczacz powietrza, czyli niezbędnik w pokoju małego alergika

Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, koniecznym zakupem okazuje się oczyszczacz powietrza – i to taki, który nie tylko pochłania smog i zanieczyszczenia, ale też alergeny.

Alergenom stop!

Kurz, roztocza, pyłki… czyli wszystkie zmory alergików. Czy można się ich ustrzec? Na pewno można zmniejszyć to ryzyko, oczyszczając powietrze w pomieszczeniach, w których przebywa alergik.

Oczyszczacze powietrza Sharp posiadają specjalną funkcję, zaprojektowaną z myślą o alergikach (i tych mniejszych, i tych większych też!). Funkcja Pollen – bo o niej mowa – to rodzaj trybu przeciwpyłowego. Czujniki kurzu w oczyszczaczu reagują na nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Gdy ich poziom chociażby minimalnie wzrośnie, urządzenie automatycznie przełącza się na wydajniejszy tryb pracy.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Co więcej, nowoczesne oczyszczacze działają w technologii jonizacji powietrza Plasmacluster. Urządzenie nie tylko oczyszcza powietrze, ale też wytwarza jony dodatnie i ujemne, identyczne z tym w naturalnym środowisku.

To nie tylko sposób na odświeżenie, lecz przede wszystkim na ochronę zdrowia – wytworzone jony łączą się z cząsteczkami wody w tzw. klastry jonowe. Unoszą się w powietrzu i gdy napotkają groźną substancję (w tym i alergeny) neutralizują ją, niszcząc jej strukturę białkową.

A co z pleśnią?

Rodzice alergików dobrze wiedzą, że alergeny mogą wywołać objawy uczulenia – ale jeszcze gorzej jest, gdy małego alergika uczuli kolejny alergen. Nie mamy co prawda na to wpływu, jednak możemy ograniczyć to ryzyko, oczyszczając powietrze w domu i w pokoju malucha.

Czynnikiem, który w domowych pieleszach może spowodować uczulenie, jest pleśń. Pojawia się ona niespodziewanie, może do tego dojść nawet w czystym mieszkaniu – powodem najczęściej jest niewłaściwa cyrkulacja powietrza i nadmierna wilgoć. Wykwit pleśni można (lub nawet trzeba!) usunąć, przyczynę wykryć i być może też usunąć… jednak trzeba jeszcze poradzić sobie z zarodnikami grzybów pleśniowych.

Gdy już pleśń pojawi się na waszej ścianie – kup oczyszczacz w sklepie MediaExpert. Po pierwsze, urządzenie to wymusza ruch powietrza i jego właściwą cyrkulację już dla samego swojego działania. Po drugie, wspomniana technologia Plasmacluster nie pozostawia na swojej drodze również zarodników pleśni.

Zalecamy, by w przypadku pojawienia się pleśni w domu małego alergika, jak najszybciej zacząć oczyszczać powietrze. Dzieci są znacznie bardziej podatne na wpływ grzybów, a ten może być bardzo przykry w skutkach, m.in. może wywołać kolejne uczulenie.

Co jeszcze wisi w powietrzu?

Musisz wiedzieć jednak, że w powietrzu czai się znacznie więcej zagrożeń dla malucha, nie tylko alergeny i grzyby.

Przede wszystkim: smog. Jego ciągłe wdychanie grozi częstszymi infekcjami, a także ryzykiem zapadnięcia na choroby przewlekłe, w tym nawet choroby nowotworowe. W powietrzu (zwłaszcza zimowym) unoszą się też wirusy i bakterie.

Wszystkie te czynniki są niebezpieczne dla zdrowia, a szczególnie małych alergików.

Jak wybrać oczyszczacz do pokoju małego alergika?

Wybierając urządzenie, kieruj się rozmiarem pomieszczenia. Oczywiście oczyszczacz można przesuwać – jednak najważniejsze, żeby właściwie oczyszczał pokój małego alergika.

Urządzenie powinno towarzyszyć wam na co dzień przez najbliższe kilka-kilkanaście lat. Wybierz model z odpowiednią gwarancją – oczyszczacze Sharp z serii Ultimate Air są objęte 5-letnim okresem gwarancyjnym.

Uwaga! Reklama do czytania

Smok

Czy zawsze trzeba się dzielić? NIE!

Błoto

Czy dziewczynkom nie wolno tego co chłopcom? NIE!

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Przydatnym jest automatyczne dopasowywanie programu do otoczenia. Dlatego istotne są jak najwrażliwsze i najdokładniejsze czujniki (w tym przede wszystkim pyłu PM 2,5 i kurzu), dzięki którym urządzenie będzie mogło błyskawicznie zareagować na zmiany w powietrzu.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

1 odpowiedź na “Oczyszczacz powietrza, czyli niezbędnik w pokoju małego alergika”

Przy obecnym zanieczyszczeniu powietrza w Polsce zakup oczyszczacza powietrza wydaje się być konieczny. Dodatkowo jeżeli mamy w domu małego alergika jest on wręcz niezbędny Wybór jednak mamy ogromny i tutaj pojawić się może problem, dlatego przy jego wyborze bierzmy pod uwagę m.in. funkcjonalność oczyszczania jak i dostępność filtrów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.