Kategorie
rzeczy dla dzieci

Oczyszczacz powietrza, czyli niezbędnik w pokoju małego alergika

Jeśli twoje dziecko jest alergikiem, koniecznym zakupem okazuje się oczyszczacz powietrza – i to taki, który nie tylko pochłania smog i zanieczyszczenia, ale też alergeny.

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Alergenom stop!

Kurz, roztocza, pyłki… czyli wszystkie zmory alergików. Czy można się ich ustrzec? Na pewno można zmniejszyć to ryzyko, oczyszczając powietrze w pomieszczeniach, w których przebywa alergik.

Oczyszczacze powietrza Sharp posiadają specjalną funkcję, zaprojektowaną z myślą o alergikach (i tych mniejszych, i tych większych też!). Funkcja Pollen – bo o niej mowa – to rodzaj trybu przeciwpyłowego. Czujniki kurzu w oczyszczaczu reagują na nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Gdy ich poziom chociażby minimalnie wzrośnie, urządzenie automatycznie przełącza się na wydajniejszy tryb pracy.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

seria rodzicielska

Jak zrozumieć małe dziecko

35 PLN

Książka, dzięki której poznasz zagadnienia związane z jedzeniem, snem, zabawą, odpieluchowaniem, bezpieczną relacją oraz adaptacją w przedszkolu małego dziecka.

Kompleksowy poradnik, który musisz przeczytać!

Co więcej, nowoczesne oczyszczacze działają w technologii jonizacji powietrza Plasmacluster. Urządzenie nie tylko oczyszcza powietrze, ale też wytwarza jony dodatnie i ujemne, identyczne z tym w naturalnym środowisku.

To nie tylko sposób na odświeżenie, lecz przede wszystkim na ochronę zdrowia – wytworzone jony łączą się z cząsteczkami wody w tzw. klastry jonowe. Unoszą się w powietrzu i gdy napotkają groźną substancję (w tym i alergeny) neutralizują ją, niszcząc jej strukturę białkową.

A co z pleśnią?

Rodzice alergików dobrze wiedzą, że alergeny mogą wywołać objawy uczulenia – ale jeszcze gorzej jest, gdy małego alergika uczuli kolejny alergen. Nie mamy co prawda na to wpływu, jednak możemy ograniczyć to ryzyko, oczyszczając powietrze w domu i w pokoju malucha.

Czynnikiem, który w domowych pieleszach może spowodować uczulenie, jest pleśń. Pojawia się ona niespodziewanie, może do tego dojść nawet w czystym mieszkaniu – powodem najczęściej jest niewłaściwa cyrkulacja powietrza i nadmierna wilgoć. Wykwit pleśni można (lub nawet trzeba!) usunąć, przyczynę wykryć i być może też usunąć… jednak trzeba jeszcze poradzić sobie z zarodnikami grzybów pleśniowych.

Gdy już pleśń pojawi się na waszej ścianie – kup oczyszczacz w sklepie MediaExpert. Po pierwsze, urządzenie to wymusza ruch powietrza i jego właściwą cyrkulację już dla samego swojego działania. Po drugie, wspomniana technologia Plasmacluster nie pozostawia na swojej drodze również zarodników pleśni.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

Zalecamy, by w przypadku pojawienia się pleśni w domu małego alergika, jak najszybciej zacząć oczyszczać powietrze. Dzieci są znacznie bardziej podatne na wpływ grzybów, a ten może być bardzo przykry w skutkach, m.in. może wywołać kolejne uczulenie.

Co jeszcze wisi w powietrzu?

Musisz wiedzieć jednak, że w powietrzu czai się znacznie więcej zagrożeń dla malucha, nie tylko alergeny i grzyby.

Przede wszystkim: smog. Jego ciągłe wdychanie grozi częstszymi infekcjami, a także ryzykiem zapadnięcia na choroby przewlekłe, w tym nawet choroby nowotworowe. W powietrzu (zwłaszcza zimowym) unoszą się też wirusy i bakterie.

Wszystkie te czynniki są niebezpieczne dla zdrowia, a szczególnie małych alergików.

Jak wybrać oczyszczacz do pokoju małego alergika?

Wybierając urządzenie, kieruj się rozmiarem pomieszczenia. Oczywiście oczyszczacz można przesuwać – jednak najważniejsze, żeby właściwie oczyszczał pokój małego alergika.

Urządzenie powinno towarzyszyć wam na co dzień przez najbliższe kilka-kilkanaście lat. Wybierz model z odpowiednią gwarancją – oczyszczacze Sharp z serii Ultimate Air są objęte 5-letnim okresem gwarancyjnym.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim
35 PLN Z KODEM “CC10” -10%
Jak zrozumieć małe dziecko
35 PLN

Rozwój seksualny dzieci
27 PLN 20% taniej

Przydatnym jest automatyczne dopasowywanie programu do otoczenia. Dlatego istotne są jak najwrażliwsze i najdokładniejsze czujniki (w tym przede wszystkim pyłu PM 2,5 i kurzu), dzięki którym urządzenie będzie mogło błyskawicznie zareagować na zmiany w powietrzu.

Marlena Jakubik

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *