Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Odrabianie lekcji na tablecie? Sprawdź jak w nauce może pomóc Office 365!

Szybki rozwój i ogólna dostępność technologii spowodowały, że widok dzieci i młodzieży zapatrzonej w smartfony, tablety czy komputery już nikogo nie dziwi. Warto zatem wykorzystać ich umiejętności informatyczne w celu wsparcia ich edukacji oraz przygotowania do dorosłego życia. Jak? Między innymi dzięki popularnej usłudze Microsoftu – Office 365!

OneNote – notatnik, organizer i szkicownik w jednym.

OneNote to elektroniczny notes służący do tworzenia i organizacji notatek na dowolnym urządzeniu połączonym z Internetem. Wewnątrz aplikacji notatki znajdujące się na „stronach” są segregowane według notesów i sekcji do których przynależą. Na każdej stronie można dodawać tekst, obrazy, klipy audio i wideo, a nawet ręcznie rysować oraz zakreślać tekst.

Kopie zapasowe zeszytów i książki w chmurze!

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Korzystając z pakietów Office 365 Personal lub Home, użytkownicy otrzymują dostęp do OneDrive. Usługa pozwala uczniom przechowywać wszystkie swoje pliki w chmurze o pojemności 1TB w jednym miejscu, łącząc się z komputera lub smartfonu. Dzięki temu zjedzona przez psa praca domowa jest bezpiecznie przechowana w chmurze.

Pliki znajdujące się na dysku można także udostępniać innym użytkownikom pakietu Office 365, jak i osobom, które nie posiadają aplikacji Microsoft. Po udostępnieniu, odbiorcy plików mogą je edytować w tym samym czasie wraz z ich twórcą. Bardzo pozytywnie wpływa to na kreatywność i współpracę, ponieważ podczas pracy można na bieżąco wymieniać się pomysłami i wprowadzać zmiany.

Zeszyty, piórnik… a może wystarczy Word?

Microsoft Word jest edytorem tekstu dobrze znanym dla użytkowników komputerów. Jako najpopularniejszy program biurowy jest synonimem tworzenia, edytowania i wypełniania dokumentów. Pomimo tego, jego potencjał edukacyjny jest niezauważany przez wielu nauczycieli i rodziców.

Każdy uczeń tworzy dziesiątki prac pisemnych, takich jak notatki, wypracowania, projekty zespołowe czy sprawozdania. Podczas ich pisania zdarzają się błędy, które zauważone po czasie wymagają poprawiania korektorem lub czasochłonnego przepisywania od nowa. Korzystając z Worda nie ma już potrzeby wyrywania kartek lub zalewania ich korektorem, ponieważ błędy można szybko i wygodnie poprawić, bez wpływu na resztę pracy. W edytorze tekstu także zawarte są funkcje da matematyków: w zakładce Wstawianie (poza funkcjami wstawiania obrazów i kształtów) znajdują się funkcje do tworzenia tabel, wykresów i równań matematycznych.

W dzisiejszych czasach, praktycznie każda praca wymaga przetwarzania i udostępniania dokumentów. Dlatego znajomość programów pakietu Office, wyuczona już w szkole, jest bardzo przydatną umiejętnością, która na pewno przyda się w przyszłości.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Domowe pakiety Office 365

Poza wymienionymi aplikacjami w pakietach Office 365 Personal i Home dostępne są także PowerPoint do tworzenia prezentacji, Excel do arkuszy kalkulacyjnych oraz skrzynka pocztowa Outlook. Każdą z aplikacji pakietu Microsoft można zainstalować jako klasyczny program desktopowy lub uzyskać do niej dostęp poprzez przeglądarkę internetową.

Użytkownicy mogą skorzystać z dwóch wersji pakietu dostępnych w home.pl  – Office 365 Personal oraz Office 365 Home. Zawierają one takie same funkcje, lecz różnią się ilością użytkowników, którzy mogą korzystać z usługi. Wersja Personal dostępna jest dla jednego użytkownika, który może zainstalować aplikacje na pięciu urządzeniach i logować się do nich z dowolnej przeglądarki internetowej. Wersja Home dostępna jest dla sześciu użytkowników, z których każdy dostaje 1 TB miejsca na dysku OneDrive i możliwość instalacji na pięciu urządzeniach.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

1 odpowiedź na “Odrabianie lekcji na tablecie? Sprawdź jak w nauce może pomóc Office 365!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.