Kategorie
Artykuł sponsorowany

Odzież dziewczęca PINTO. Ubrania dla dziewczynek, które chcą zdobywać szczyty

Koniec ze stereotypami, konwenansami i myśleniem o tym, co wypada, a czego nie. W dziewczynkach siła! Doskonale wiedzą o tym twórcy marki PINTO. W końcu sami są rodzicami trzech córek.

Znacie esperanto? Jeśli nie, to podpowiadamy, że „pinto” oznacza „szczyt”. To słowo-klucz, które ma dodawać odwagi wszystkim dziewczynkom, zachęcać do spełnienia marzeń, rozwijania talentów i odkrywania świata po swojemu. To właśnie z myślą o nich tworzona jest odzież dziewczęca PINTO.

Girl Power! Modne ubrania dla odważnych dziewczynek

To zaskakujące, jak wiele zawodów uznawanych jest za typowo męskie, choć z powodzeniem mogłyby je wykonywać kobiety. Bo przecież wybierając się do stolarza, murarza czy dekarza, raczej nie spodziewamy się, że spotkamy rzemieślnika w… spódnicy. Odpowiedzią na takie stereotypowe myślenie jest „Girl Power”. Za tym hasłem kryje się rewolucyjny ruch społeczny, u podstaw którego leży niezależność, pewność siebie i siła dziewczynek. „Girl Power” to również głos pozbawionego konwenansów rozsądku, który mówi, że płeć nigdy nie powinna być przeszkodą w zdobywaniu szczytów.

Ekologiczne sposoby na odzież dziewczęcą

W ostatnich latach coraz częściej możemy usłyszeć jednak nie tylko o wzmacnianiu pozycji kobiet, ale też dbałości o ekologię. I słusznie, bo to nasza wspólna sprawa. Wśród przyjaznych środowisku rozwiązań znajduje się optymalizacja procesu produkcji pozwalająca na maksymalne wykorzystanie całego materiału. Oczywiście, nie wszystkie skrawki znajdą zastosowanie w produkcji, ale i na to jest sposób. Ze ścinek mogą przecież powstać… ogromne poduchy, na których w schroniskach będą spać psy. To jedna z najpiękniejszych inicjatyw w naszym kraju!

odzież PINTO

Odzież dziewczęca PINTO

Chcemy wspierać dziewczynki w tym, aby były pewnymi siebie osobami – teraz i w przyszłości. Dodawać im odwagi w drodze na szczyt. Chcemy pomagać im w swobodnym eksplorowaniu świata – po swojemu.

Bluzy, body i spódniczki – dziewczęco i w zgodzie ze środowiskiem

Wspomnieliśmy wcześniej o materiałach. Choć często o tym zapominamy, ich jakość i pochodzenie także ma ogromny wpływ na naszą planetę. Zwróćmy przede wszystkim szczególną uwagę na to, czy materiały, z których wykonane są ubrania dla dziewczynek, są certyfikowane. Certyfikat daje nam gwarancję, że tkaniny są wolne od szkodliwych substancji chemicznych i bezpieczne dla skóry najmłodszych dzieci (OEKO-TEX), a także produkowane z poszanowaniem praw pracowników i środowiska (GOTS). PINTO stosuje wyłącznie certyfikowane materiały i, co więcej, daje im drugie życie. Tak, twórcy marki nie wyobrażają sobie, że ich odzież dla dziewczynek miałaby wylądować kiedyś na wysypisku śmieci. Aby tego uniknąć, zapraszają nas do facebookowej grupy Girls of Pinto  – miejsca, w którym możemy nie tylko sprzedać lub wymienić używane ubrania tej marki, ale też podyskutować na wszystkie najważniejsze tematy związane z wychowywaniem dzieci. To dość niezwykła polityka, która odwraca nas od konsumpcjonizmu, a kieruje w stronę ochrony środowiska. Zero waste w krystalicznej postaci!

Odzież stanowiąca odbicie najnowszych trendów. Tutaj jest w czym wybierać!

Dbałość o środowisko to także kupowanie rodzimych produktów. Dzięki temu ograniczamy ślad węglowy, który w przypadku importu towarów jest znacznie większy. Kupując polskie produkty nie tylko jednak zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych, ale też wspieramy polską gospodarkę. Wszystko to dzieje się w pewnym sensie „przy okazji”, bo przecież każdy rodzic uzupełnia czasem garderobę dziecka o nową bluzkę czy spodnie. I choć wiemy doskonale, że dziecięce skoki wzrostowe są normalne, a wręcz pożądane, w praktyce nie pozostają bez wpływu na nasz budżet. Dlatego tak ważne jest kupowanie ubrań, których dziewczynka będzie mogła używać dłużej niż jeden sezon. Ale zaraz, zaraz… Czy to jest możliwe?

Szeroki wybór produktów i ekspresowa wysyłka

Tak! Wystarczy, że postawimy na ubrania, które rosną razem z dzieckiem. Należą do nich spódniczki z regulowanymi szelkami lub wygodne, oversizowe tuniki z długim rękawem, które dzisiaj mogą pełnić rolę sukienki, a za rok – nieco dłuższej bluzki. Poszczególne modele, czyli m.in. tunikę BEBE wykonaną z micromodalu czy spódniczkę z szelkami LISE, znajdziecie w sklepie internetowym PINTO. Ponieważ nie są wyprodukowane ze sztucznych materiałów tylko z certyfikowanych materiałów wysokiej jakości, możecie mieć pewność, że będą bezpieczne dla delikatnej skóry dziecka, a przy tym bardzo wygodne.

Ubrania dla odważnych dziewczynek – komfortowo i na każdą okazję

Ubrania PINTO tworzone są z myślą o dziewczynkach poszukujących indywidualnego stylu już od najmłodszych lat, a przede wszystkim o dziewczynkach, które chcą odważnie kroczyć przez świat. Właśnie dlatego na metkach, obok informacji związanych z produktem, umieszczone zostały opowieści o niezwykłych kobietach, które zapisały się na kartach historii. Wśród nich znajduje się m.in. polska reżyserka Jagoda Szelc czy Lisa Meitner, nazwana matką fizyki jądrowej. Już wiecie, dlaczego hasłem przewodnim marki PINTO jest „Girl Power”? Te kobiety mają siłę. Wasze córki też ją mają!

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.