Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

Oswajanie z angielskim – pomoce do nauki i zabawy

Bez angielskiego ani rusz – chyba nikogo nie trzeba co do tego przekonywać. Wiadomo, że wkuwanie gramatyki w szkole nie zapewni dziecku swobody w porozumiewaniu się. Poza tym dwie lekcje po 45 minut tygodniowo, to jednak za mało. Prywatne lekcje – owszem, jak najbardziej, ale sami też możemy oswajać dziecko z angielskim.

Tym, którzy nie wybierają się chwilowo do Wielkiej Brytanii, pozostaje zapewnić dziecku jak najwięcej niewymuszonego kontaktu z angielskim, poprzez wspólne oglądanie bajek, czytanie książek w tym języku, wspólne śpiewanie piosenek i poprzez zabawę. Nie martw się, jeśli nie sam nie jesteś na zaawansowanym poziomie – możecie uczyć się wspólnie! Nie namawiamy nikogo, żeby zastępować profesjonalnego lektora – chodzi po prostu o oswojenie z językiem, które znacznie ułatwi i przyspieszy naukę.

Oto kilka sprawdzonych pomocy do zabawy i nauki po angielsku:

Karty ze słownictwem

KapitanNauka

Karty obrazkowe z serii Kapitan Nauka:  Pierwsze słowa, Kolory, Zwierzęta, Owoce i warzywa dla dzieci od 2 lat, oswajają z podstawowym słownictwem. Z kolei zestaw W domu i w szkole jest przeznaczony dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, zawiera zestaw kart oraz książkę i płytę CD z nagraniami native speakera.

CzuczuAng

Karty obrazkowe z serii Czu-Czu mają dołączoną instrukcję z kilkunastoma pomysłami na wykorzystanie ich do zabawy i nauki.

Słowniczek obrazkowy z serii z Czu-Czu  zawiera nie tylko pojedyncze słowa, ale też popularne zwroty. Nienudne, dobrze ułożone tematycznie, z ładnymi ilustracjami.

Zestawy kreatywne

przygody

Kreatywna książeczka Przygoda z Polską zawiera zadania do wykonania zapisane w dwóch językach.

obrazy

Teczki inspiracji z Zuzu Toys: Moda oraz Najsłynniejsze obrazy świata – są w całości dwujęzyczne. Ze względu na temat i stopień trudności – dla dzieci, które potrafią już czytać i mają angielski np. w szkole.

Puzzle

Układanka Polska dla dzieci: Zwierzęta ma na odwrocie umieszczone opisy zwierząt po polsku i po angielsku. Dla starszych Puzzle Polska dla dzieci mają dołączoną broszurę z opisem największych polskich atrakcji po polsku i angielsku – można pobawić się w przewodnika wycieczki.

Gry

W Activity, będącej połączeniem planszówki z kalamburami, karty z hasłami do odgadnięcia mają podpisy po polsku i angielsku. Można wprowadzić utrudnienie, że punkty są tylko za  hasło wypowiedziane po angielsku, a w wersji dla początkujących po prostu odczytywać je po odgadnięciu danego słowa po polsku.

Drewniane domino ze zwierzętami to fajny patent, bo do obrazka należy dopasować nazwę po angielsku.

MemoZuzu2

Memory z wycinankami ludowymi można wykorzystywać na różne sposoby: do tradycyjnej zabawy, ale także do nauki angielskich słówek.

Wszystkie prezentowane pomoce kupisz teraz w Natuli.pl

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *