Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Paczka do Anglii – czy można ją wysłać tanio i szybko?

Na początku lat 2000. wielu Polaków wyemigrowało na Wyspy Brytyjskie, osiedlając się w Anglii, Szkocji czy Irlandii. W wielu przypadkach rodziny zostały rozdzielone – część przeniosła się do Wielkiej Brytanii, a część nadal pozostała w Polsce. Na porządku dziennym w takich rodzinach są więc rozmowy na Skype oraz przesyłanie paczek z produktami spożywczymi, ubraniami, kosmetykami czy zabawkami między Anglią a Polską.

Paczka do Anglii

Co może stać na przeszkodzie w wysyłce do Anglii? Przede wszystkim cena i czas dostarczenia. W Polsce za przesyłkę kurierską zapłacimy co najmniej kilkanaście złotych, w zależności od gabarytów paczki. Czas realizacji wynosi zazwyczaj 1-3 dni roboczych, biorąc pod uwagę odbiór przesyłki przez kuriera, przesortowanie, transport, ponowne sortowanie i dostarczenie do odbiorcy. Można się więc domyślić, że paczka do Anglii będzie odpowiednio droższa, a czas dostarczenia odpowiednio dłuższy.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Czy można wysłać paczkę do Anglii tanio i szybko?

Odpowiedź brzmi – tak. Jednym z serwisów oferujących takie usługi jest https://www.euro-paka.pl, który współpracuje z ponad 10 firmami kurierskimi. Wystarczy, że podamy informacje o krajach nadawcy i odbiorcy, wagę oraz wymiary paczki, a portal wygeneruje oferty współpracujących firm. W opisie każdej z opcji znajdziemy takie informacje jak:

  • cena,
  • data odbioru paczki,
  • czas dostawy,
  • ubezpieczenie przesyłki oraz jego wartość,
  • konieczność wydruku listu przewozowego.

Wszystkie te informacje są podane w sposób czytelny i zrozumiały – tak, abyśmy nie musieli poświęcać kilkunastu minut na samo zapoznanie się z ofertami. Jeśli nie chcemy zbytnio zastanawiać się nad wyborem, możemy wziąć pod uwagę rekomendację serwisu. Portal informuje użytkowników, która z ofert jest najczęściej wybierana przez klientów.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

W Euro-Paka w styczniu 2019 r. stawka za przesyłkę z Polski do Anglii o masie 10 kg i wymiarach 40x26x30 wynosiła od 85 zł do 360 zł, w zależności od wybranej firmy kurierskiej. Opcja najdroższa zakłada dostarczenie paczki w ciągu 48 godzin. W przypadku tańszych ofert czas realizacji wynosi 3-6 dni roboczych.

Co więcej, serwis gwarantuje swoim klientom dostarczanie przesyłek w atrakcyjnych cenach. Postanowiliśmy to sprawdzić, podając dokładnie te same parametry paczki na stronie Euro-Paki oraz oficjalnej stronie internetowej wybranej firmy kurierskiej. Jak się okazało, usługa tego samego kuriera w pierwszym przypadku była o 44 zł tańsza niż gdybyśmy zdecydowali się na realizację przesyłki bez pośrednika, co daje ponad 30% rabatu.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.