Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Półkolonie narciarskie dla dzieci – idealny pomysł na ferie!

Wakacje zimowe już za pasem! W tym roku ferie w Warszawie i całym województwie mazowieckim rozpoczną się 28 stycznia i zakończą 10 lutego. Dzieci już się nie mogą doczekać, a rodzice, jak co roku głowią się, w jaki sposób zapewnić im atrakcje i dobrą opiekę. Półkolonie to rozwiązanie, które rodzicom pozwala wypełniać obowiązki zawodowe, a dzieciom w wieku szkolnym zapewni ruch na świeżym powietrzu i naukę jazdy na nartach. A to wszystko w Warszawie!

Co robić w ferie w Warszawie?

Ferie w mieście to nie lada wyzwanie dla rodziców dzieci w wieku od 5 do 12 lat. To dzieci, które wymagają nadzoru osób dorosłych, a jednocześnie są niezwykle aktywne fizyczne, chętnie rozwijają swoje umiejętności i nie sposób namówić je do siedzenia w miejscu. Telewizja, komputer czy gry na telefonie nie są rozwiązaniem na bolączkę zapewnienia dwóch tygodni atrakcji podczas ferii. Na ten czas warto poszukać zajęć dodatkowych, które odbywać się będę codziennie w godzinach pracy rodziców, a jednocześnie będą pełne emocji, wrażeń i staną się okazją do rozwijania umiejętności i poznawania nowych, fantastycznych koleżanek i kolegów. Jeśli wyjazd na kolonie, zimowisko, kurs językowy za granicą nie wchodzą w grę ze względu na wiek dziecka, jego zainteresowania czy zasoby portfela, znakomitym rozwiązaniem okazać się może nauka jazdy na nartach. W Warszawie, na Górce Szczęśliwickiej dzieci pod okiem instruktorów mogą nauczyć się pierwszych kroków na dwóch deskach, by później z roku na rok poszerzać swoje umiejętności. To okazja, by spędzać czas aktywnie, w miłym gronie i pod opieką doświadczonych opiekunów.

Jazda na nartach – zalety

Buty, dwie narty, kask, gogle i odpowiedni kombinezon do jazdy wystarczą, by ćwiczyć całe ciało. Zaczynając od zwiększenia kondycji fizycznej, wzmocnienia wszystkich mięśni, kształtowania właściwej postawy, na zwiększeniu wydolności płuc i natlenieniu każdej komórki ciała kończąc. Jazda na nartach nawet na dużym mrozie rozgrzewa i daje wiele frajdy. Dzieci, które jeżdżą na nartach, zwykle od pierwszych metrów przejechanych na oślej łączce z chęcią rozwijają tę pasję. W obecnych czasach, kiedy większość maluchów pochłoniętych jest przez świat wirtualny, te, które regularnie zakładają narty, są spragnione ruchu na świeżym powietrzu.
Jazda na nartach wiąże się także z nauką empatii i myślenia o innych, ponieważ na stoku nigdy nikt nie jest sam i musi trzymać się obowiązujących na nim zasad, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym użytkownikom. Wspólna z rodzicami i rodzeństwem jazda na nartach to też znakomity sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Rodzinny, uprawiany regularnie sport, zacieśnia więzi, sprzyja wspólnemu wypoczywaniu i zwiedzaniu świata. Rodzice, których dzieci pojęły zasady jazdy na dwóch deskach, mogą być pewni, że wakacje czy ferie z dziećmi będą od teraz niezwykle atrakcyjne, a czas spędzony na stoku przełoży się na ich codzienne relacje.

Narty w Warszawie – stok na Górce Szczęśliwickiej

Kompleks parkowy w Warszawie noszący potoczną nazwę “Górka Szczęśliwicka” to przestronny teren, na którym znajduje się stok narciarski, miejsce do uprawiania Cross Fit, gdzie są baseny, glinianki, jest miejsce do jazdy na rolkach i zielone błonie. Zimą najważniejszy jednak jest tutaj punkt wysokościowy miasta, czyli sztucznie usypany na wysokość 152 m n.p.m. Kopiec Szczęśliwicki. Sztuczna nawierzchnia pozwala na jazdę na nartach nawet wtedy, kiedy nie sypie śnieg i nie ma mrozu. Dzięki zraszaniu oraz armatkom śnieżnym i ratrakom, kiedy tylko ma się ochotę, można szusować w Warszawie na nartach. Stok jest tak przygotowany, że chętnie jeżdżą tu osoby szlifujące swoje umiejętności oraz takie, które na nartach stawiają swoje pierwsze kroki. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt sportowy i skorzystać z lekcji w szkółce narciarskiej. To przestrzeń miejska dla dorosłych, rodzin z dziećmi i dla pociech, które ferie zimowe w Warszawie chcą spędzić aktywnie.

Półkolonie narciarskie w Warszawie

Ferie zimowe na nartach w Warszawie zorganizowane przez Sztorm Grupę to gwarancja znakomitej zabawy na stoku Górki Szczęśliwickiej. (Więcej dowiesz sie tutaj sztormgrupa.pl/index.php/oferta-zimowa/polkolonie-narciarskie-warszawa/).Dzieci w wieku 5-12 lat przez kilka godzin dziennie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów narciarstwa, stawiać mogą pierwsze kroki w butach narciarskich albo poszerzać swoje dotychczasowe umiejętności. W czasie, kiedy rodzice są w pracy, dzieciaki uczą się, jak zachować się na stoku, jak zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo w górach. W programie półkolonii zimowych są także rozwijające i ciekawe gry i zabawy na świeżym powietrzu, zawody z nagrodami czy zajęcia i animacje pod dachem, gdyby pogoda zupełnie pokrzyżowała szyki organizatorom i uczestnikom. Dzieci mają zapewnione 3 posiłki dziennie, opiekę instruktorów, wychowawców i doświadczonego kierownika półkolonii, a także ubezpieczenie.

Nie trzeba kupować maluchom sprzętu, wystarczy go wypożyczyć, a o zakup zatroszczyć się, kiedy dziecko złapie bakcyla szusowania. Dużym ułatwieniem dla rodziców z pewnością jest to, że Sztorm Grupa zapewnia transport na terenie Warszawy i nie trzeba dziecka codziennie odwozić na Szczęśliwice.
Ferie zimowe w szkółce narciarskiej to najlepszy pomysł na zapewnienie pociechom opieki. Przez 8 godzin dziennie dzieci będą miały mnóstwo atrakcji, które nie pozwolą im na nudę, znużenie i stratę tego ważnego w ich rozwoju czasu.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.