Kategorie
Rzeczy dla dzieci

Pamiątka z ciąży w formie fotoksiążki

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego potomka jest dla większości osób bardzo szczęśliwym okresem w życiu.
Coraz więcej przyszłych rodziców pragnie ten moment uwiecznić, decydując się na brzuszkową sesję zdjęciową, wydrukowaną w formie fotoksiążki. Tego rodzaju zapis wspomnień nie tylko uwiecznia macierzyńskie emocje, ale stanowi pamiątkę, do której wielokrotnie wraca się ze łzami wzruszenia.

Przygotowania do sesji zdjęciowej

Każda przyszła mama, której zależy na tym, aby na sesji fotograficznej prezentować się jak najatrakcyjniej, powinna być przede wszystkim wypoczęta. Niewyspanie ciężko zakamuflować nawet najbardziej profesjonalnym makijażem. Na potrzeby sesji poleca się wykonać makijaż w ciepłych barwach, który w subtelny sposób podkreśla atuty urody. Warto również przyłożyć uwagę do włosów. Powinny być odżywione, błyszczące i delikatnie wystylizowane. Wizażyści radzą unikać ciasno upiętych koków oraz mocnych skrętów.

Co do elementów ubioru, najlepiej sprawdzają się tuniki, sukienki oraz sweterki typu oversize z długim rękawem. Bardzo ważne jest także odpowiednie dobranie bielizny, najlepiej utrzymanej w pastelowych i kobiecych kolorach. Zarówno w przypadku ubioru, jak i bielizny, świetnie sprawdzają się faktury plecione, koronkowe lub ażurowe.

Dobór sprzętu fotograficznego

Do robienia spontanicznych zdjęć wystarczający jest aparat kompaktowy lub ten, który jest w telefonie. Do bardziej profesjonalnych sesji zdecydowanie lepiej sprawdzi się lustrzanka, która umożliwia idealne dobranie parametrów danej fotografii. Niezwykle przydatna jest funkcja lampy błyskowej, jednak aby uzyskać niesamowite rezultaty trzeba wiedzieć, jak jej używać. Dla amatorów, najlepszym wyborem jest aparat kompaktowy. Jest on wyposażony w automatyczne funkcje, które w znacznym stopniu ułatwiają wykonanie zdjęcia. Osobom, które są zaznajomione z ustawieniami podstawowych parametrów, poleca się aparaty kompaktowe z trybami manualnymi.

Przy wyborze sprzętu fotograficznego warto mieć na względzie, że im większy rozmiar matrycy, tym większa szansa na uzyskanie zdjęcia w lepszej jakości. Biorąc pod uwagę ten parametr, na rynku aparatów cyfrowych zdecydowanie prowadzą lustrzanki. Bardzo przydatną funkcją jest także stabilizacja obrazu, która pozwala na uzyskanie nieporuszonego, wyraźnego zdjęcia. Dodatkowym udogodnieniem w tego rodzaju sprzęcie jest bezprzewodowa łączność Wi-Fi, która umożliwia wysyłanie zapisanych zdjęć do sieci.

Pomysły na brzuszkową sesję

Przed sesją warto porozmawiać z fotografem, jakich zdjęć oczekujesz – intymnych i poważnych, czy wręcz przeciwnie, swobodnych i zabawnych. Dzięki wcześniejszemu ustaleniu koncepcji, unikniesz ewentualnego rozczarowania. Kobiety, które decydują się na tego rodzaju sesję zdjęciową mają do wyboru zdjęcia indywidualne lub z partnerem. Fotografie można wykonywać samodzielnie, dokumentując poszczególne miesiące ciąży lub podczas jednodniowej sesji (w domu lub w plenerze), którą wykonuje profesjonalny fotograf.

W kadrze mogą znajdować się zarówno oboje przyszli rodzice, mama czule obejmujący ciążowy brzuszek, jak i sam brzuszek w roli głównej – np. owinięty kokardą czy z namalowanymi rysunkami lub uśmiechniętą buzią.

Obiektami, które warto sfotografować mogą być także osobiste zapiski, które rejestrują wagę nienarodzonego dziecka czy też niemowlęce gadżety i akcesoria.

Pamiątkowa fotoksiążka z ciąży

Każdy kto lubi robić zdjęcia wie, że największą frajdę sprawia gromadzenie ich w albumie, a potem wspólne oglądanie w gronie najbliższych. Aby uporządkować wszystkie zdjęcia warto stworzyć pamiątkową fotoksiążkę z ciąży. Przy znajomości obsługi programów graficznych można ją stworzyć samodzielnie lub udać się do punktu foto, w którym zrobią to za ciebie.

Producenci fotoksiążek oferują zróżnicowany asortyment. Klienci mogą wybierać spośród rozmaitych typów okładek (papierowe, akrylowe, skórzane itp.), rodzajów papieru, na którym są drukowane zdjęcia (kredowy, matowy, satynowy, fotograficzny), a także sposobów łączenia stron. Dodatkowo, osoba zamawiająca fotoalbum ma możliwość dowolnego komponowania zdjęć na jego poszczególnych stronach. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tradycyjne albumy z fotografiami są ciężkie i zajmują sporo miejsca. Fotoksiążki są znacznie lżejsze i bez problemu można umieścić je na przepełnionej książkami półce, co stanowi o ich dodatkowym atucie.

Z udziałem fotografa czy bez?

Nie każdy jest fotogeniczny i czuje się komfortowo przed obiektywem aparatu. Dla niektórych pozowanie jest onieśmielające i może powodować uczucie skrępowania. Na szczęście fotograficy mają swoje sposoby na rozluźnienie atmosfery podczas sesji zdjęciowych, co w rezultacie przekłada się na przełamanie oporów i swobodę pozowania. Kobiety, które krępują się przed fotografem mogą namówić swoich partnerów, aby to oni stanęli za obiektywem. Ze świadomością, że fotografie wykonuje ktoś bliski, zdjęcia mogą wyjść zdecydowanie naturalniej, a sesja ciążowa dla obojga będzie z pewnością świetną zabawą.

Warto wiedzieć

Ciąża zaczyna się ładnie uwidaczniać w III trymestrze. Dlatego idealnym momentem na wykonanie sesji zdjęciowej jest 7 lub 8 miesiąc. Wtedy brzuszek jest już wyraźnie zaokrąglony, a przyszła mama ciągle czuje się dobrze. Zastanawiasz się jak zachować wspomnienia z okresu ciąży? W sieci możesz zapoznać się z szerokim asortymentem fotoksiążek, które mogą pomieścić setki wspomnień:

http://fotojoker.pl/cewe-fotoksiazka.html

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.