Kategorie
Recenzje

Pieluchy wielorazowe Mommy Mouse

W czym tkwi największa siła pieluch jednorazowych typu pampers? W budżecie, jaki przeznacza się na kampanie promocyjne dla tego typu produktów. Nie jest to więc siła jakości, ale sugestii. Sugeruje się nam, że pampers załatwi za nas kwestię uciążliwej zmiany pieluchy, że będziemy mogli o tym zapomnieć (nawet na 12 godzin), bo coraz bardziej chłonne wkłady wykonają całą pracę za nas. Nieważne, że przebywanie w niezmienianej pieluszce przez długi okres czasu ma katastrofalne skutki dla zdrowia skóry dziecka.

pieluszki4

Odpowiedzią na masowość jednorazówek jest coraz bardziej zauważalny powrót do pieluchowania wielorazowego, który potęguje konsumencka świadomość. Wiemy już, że wielorazówki są bardziej ekologiczne – pomagają dbać o środowisko naturalne minimalizując ilość produkowanych śmieci. Wiemy też, że odpowiednio dobrane pieluchy wielorazowe dbają o skórę maluchów i znacząco zmniejszają koszty samego pieluchowania. Dodatkowo, nowoczesne pieluchy wielorazowe chronią ubranka dziecka przed zamoczeniem równie skutecznie, jak pieluszki jednorazowe. A dbanie o ich zmianę nie ma nic wspólnego z tym, co trzydzieści lat temu przeżywały nasze matki, zmieniając popularną wówczas tetrę.

Od kilku tygodni mamy przyjemność testować proste w użytkowaniu, mięciutkie, szczelne i polskie (!) pieluszki wielorazowe Mommy Mouse. Stworzone z myślą o wygodzie dzieci, ich bezpieczeństwie i komforcie rodziców, w każdym detalu przypominają profesjonalny „produkt dla wymagających sportowców”. Sami twórcy przekonują, że raczkowanie czy nauka chodzenia nie różnią się wiele od sportów ekstremalnych. Czemu by więc do tematu pieluchowania nie podejść właśnie od tej strony?

pieluchy7

Moja córka była pieluchowana w pieluszkach typu kieszonka. Wybór w tamtych latach (4 lata temu) był raczej niewielki, a same pieluchowanie budziło mój olbrzymi niepokój. Nie wiedziałam, jak się do tego zabrać i wszystko wydawało się wówczas tak bardzo skomplikowane. Podejrzewam, że to właśnie ta trudność jest dziś największą barierą w używaniu wielorazówek. Dlatego Mommy Mouse bardzo mi się spodobało – bo jest tak banalne w obsłudze, intuicyjne i precyzyjnie zaprojektowane, że nie stanowi żadnej przeszkody, nawet w pierwszym kontakcie z pieluszką. Właściwie – od razu wiadomo o co chodzi.

Pieluszki, które do nas dotarły, to pieluszki Sio/System. Składają się z otulacza z systemowymi napkami, do których przypina się różne rodzaje wkładów.

Sam otulacz zaprojektowano tak, by współpracował z dzieckiem. Ma kilka elementów elastycznych, które pomagają dopasować pieluchę do zmieniającej się budowy ciała dziecka. PUL oddzielony jest od skóry kombinacją materiałów, które utrzymują w pieluszce optymalną temperaturę i zapewniają doskonałą cyrkulację powierza. Materiały użyte do produkcji są doskonale znane sportowcom. Jednocześnie posiadają certyfikaty dla niemowląt: Oeko Tex Standard 100 i Bluesign Certificate.

LUNA_sio-d

Dlaczego Mommy Mouse nam się podobają:

  • nie przeciekają, zapewniają komfortową wentylację wewnątrz pieluszki i brak przecieków, 
  • są elastyczne, łatwe w zapinaniu, gumka na plecach nie gniecie dziecka,
  • posiadają ciche i precyzyjne, podwójne, gęsto nabite napy. Dzięki nim dostosowanie pieluszki w pasie jest banalnie proste,
  • kluczowa kwestia to wysokiej jakości wkłady chłonne, szyte z materiału Thermo, który pomaga rozprowadzić wilgoć natychmiast po zmoczeniu, tak, aby dziecko miało jak najkrótszy kontakt z moczem,
  • są idealnie dopasowane do szerokości w kroczu dziecka, rosną razem z maluchem,
  • są świetnie zaprojektowane, posiadają oryginalne printy, ładnie prezentują się na pupie.
Paulinka-sloneczko 01
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.