Kategorie
Recenzje

Pieluszki wielorazowe GroVia

Pieluszka hybrydowa – całkiem dobrze znana na Zachodzie, w Polsce dopiero ją poznajemy.  To pieluszka na cały okres pieluchowania – wygodna, prosta w użytkowaniu i ładna. Poznajmy bliżej Pieluchy ekologiczne GroVia Hybrid typu SIO (snap-in-one, tj. „zepnij w jedno”).

grovia1

Otulacz, wkład

Na początku chcę nieco usystematyzować podstawowe informacje, ponieważ z własnego doświadczenia wiem, że w rodzajach pieluszek, otulaczy i wkładów można się zagubić, szczególnie na początku przygody z pieluchowaniem wielorazowym. GroVia Hybrid to pieluszka, która składa się z nieprzemakalnego, ale oddychającego otulacza i wybranego wkładu, które łączymy ze sobą za pomocą nap lub rzepów. Otulacz jest zapinany na bardzo wytrzymałe, a jednocześnie delikatne rzepy lub napy. Dzięki temu pieluszka jest chłonna i zgrabnie przylega do pupy dziecka. Uniwersalny rozmiar sprawia, że z pieluszki możemy korzystać przez cały okres pieluchowania. Jej rozmiar regulowany jest za pomocą nap z przodu – dzięki temu GroVia sprawdzi się także jako pierwsza pieluszka.

grovia3

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim

Pomoc i wsparcie przy CC i VBAC

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

W zależności od potrzeb i preferencji możemy wybierać spośród kilku rodzajów wkładów: dostępny jest wkład z ekologicznej bawełny, bawełniano-konopny, z mikrofibry, bambusowy (prefold), jednorazowy biodegradowalny. Dzięki temu możemy korzystać w ciągu dnia z jednego otulacza, zmieniając jedynie wkłady.

Wkłady:

  • Z bawełny organicznej – ich ogromną zaletą jest to, że stosunkowo szybko schną. Właściwą chłonność zyskują po ok. 6 praniach. Mają kształt klepsydry, dzięki temu idealnie dopasowują się do otulacza i razem tworzą bardzo zgrabną pieluszkę. Spód wkładu jest wykonany z z wodoodpornego i biodegradowalnego poliestru TPU (więcej TPU w dalszej części recenzji), który nie przecieka, jest na tyle miękki i elastyczny, że nie krępuje ruchów dziecka. Przypinamy go do otulacza za pomocą nap.grovia1
  • Bawełniano-konopny – jest wykonany z 4-ech warstw materiału konopno-bawełnianego z warstwą mikropolaru, który zapewnia dziecku uczucie suchości. Spód wkładu to wodoodporny poliester TPU, co sprawia, że ryzyko przeciekania jest minimalne. Dwie części wkładu są ze sobą zszyte, jednak między nimi pozostaje przestrzeń – dzięki temu skóra oddycha, a wkład szybko schnie. Ten wkład również należy wyprać ok. 6 razy, by uzyskać odpowiednią chłonność. Przypinamy go do otulacza napami.grovia2
  • Z mikrofibry – moje ulubione, ponieważ od pierwszego użycia są bardzo chłonne, a w dodatku wierzchnia warstwa to mięciutki polar, który otula skórę dziecka. Falbanki przy nóżkach chronią przed wyciekami. Sposób przypięcia do otulacza – napy.
  • Bambusowa pieluszka składana typu prefold – bardzo uniwersalna, ponieważ można prefoldów używać z ulubionymi otulaczami GroVia lub stosować je jako wkład chłonny do pieluszek typu kieszonka. Mieszankę bambusa i bawełny organicznej od razu wyczuwam pod palcami, jest delikatna i miękka. Pieluszkę dzięki dwóm pionowym przeszyciom możemy złożyć jedną ręką. Nauka odpowiedniego składania nie należy do najłatwiejszych, ale metodą prób i błędów dość szybko osiągniemy precyzję. Fajnie, że prefold nie ma wystających metek, które mogłyby podrażniać skórę dziecka. Po praniu pieluszka nieznacznie się kurczy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze rozmiaru (dostępne są cztery rozmiary – dla dzieci o wadze od 2 do 12,5 kg).
  • Wkłady jednorazowe – świetnie sprawdzają się podczas podróży, spacerów, wizyt u rodziny i znajomych. Bio-wkłady są wyprodukowane z mieszanki surowców odnawialnych, dzięki czemu są przyjazne środowisku i ulegają biodegradacji. Świetnie dopasowują się do otulacza, są bezzapachowe, posiadają Certyfikat Oeko-Tex 100. Do chłonności wkładów nie mam zastrzeżeń.
grovia4

Każdy z wyżej wymienionych wkładów wielorazowych należy w odpowiedni sposób prać i suszyć. Wkładów nie musimy wcześniej namaczać, wystarczy, jeśli będziemy prać je w miarę potrzeb, np. co dwa dni. Pieluszki można prać w proszku, w którym zwykle pierzemy ubranka dziecka (choć polecam ten dedykowany wielorazówkom). Nie dodajemy wybielaczy ani płynów zmiękczających. Wkłady można suszyć w suszarce bębnowej lub rozwiesić tak, aby pomiędzy warstwami był przepływ powietrza.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
grovia2

Czym różnią się pieluszki GroVia od innych dostępnych na rynku?

Otulacz posiada delikatną siateczkę w miejscu, w którym dotyka pupy dziecka. Warstwa nieprzemakalna w otulaczach wykonana jest z TPU. Jest to  materiał, do którego produkcji nie używa się rozpuszczalników ani formaldehydów w celu uzyskania nieprzemakalności. W pieluszkach GroVia efekt ten uzyskuje się pod wpływem zastosowania wysokiej temperatury (i to jest różnica między TPU a PUL). Wkłady mają kształt klepsydry – dzięki temu są dobrze dopasowane i zgrabne. Zewnętrzną warstwę tworzy nieprzemakalny TPU. Dzięki napom wkłady nie przesuwają się w otulaczu, co jest ważne przy raczkujących i już chodzących dzieciach.

grovia10

Solidność i prostota

To cechy, które wyróżniają pieluszki GroVia Hybrid. Magda, która testowała pieluszki i wkłady wraz ze swoją czteromiesięczną córeczką, opowiada: „Jakość wykonania bardzo pozytywnie zaskakuje. Starszą córkę także pieluchowałam wielorazowo, korzystając z pieluszek jednej z polskich firm. Byłam z nich naprawdę zadowolona i sądziłam, że trudno będzie znaleźć równie dobre. A GroVia są rewelacyjne! Dobrze przylegają do pupy dziecka, bez efektu „dużej pupy”, rzepy nie tracą na jakości nawet po wielu praniach. Wkłady – najbardziej odpowiada mi, i córce chyba także, bawełniano-konopny. Przestrzeń między dwiema warstwami, wypełnionymi konopią i bawełną, sprawia wrażenie dodatkowej wentylacji, a co za tym idzie – pozwala skórze oddychać. Wierzchnia warstwa to mikropolar, a w miejscu kontaktu z otulaczem – wodoodporny  biodegradowalny poliester TPU. Przecieki do tej pory zdarzyły nam się kilka razy, głównie podczas intensywnej zabawy z energicznymi wymachami małych nóżek”.

grovia4

Nie bez znaczenia jest fakt, iż pieluszka i wkłady są wykonane z bezpiecznych materiałów, bez chemii – groźnej dla zdrowia dziecka, a obecnej w pieluszkach jednorazowych. Fajnie, że otulacza można używać również z wkładami innych producentów.

grovia9

Pieluszka GroVia Hybrid jest dostępna w kilku intensywnych, energetycznych kolorach oraz unikatowych wzorach, które cieszą oko. Naprawdę jest w czym wybierać. Cena pieluszek jest również korzystna. Cena wkładów może się wydawać nieco wysoka, ale obejmuje ona zestaw 2 lub 3 wkładów. Zresztą należy zaznaczyć, że pieluchowanie wielorazowe jest dwa razy tańsze niż korzystanie z pieluszek jednorazowych w całym okresie pieluchowania. I co ważne, wielorazówki mogą z powodzeniem służyć kolejnym dzieciom.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

Nasza testerka dodaje: „przyjrzałam się dokładnie jakości wykonania pieluszek. Wydają się być wykonane bardzo solidnie, co potwierdzają opinie, z którymi zetknęłam się w internecie, ale z przyjemnością sama sprawdziłam, jak się spisują i się nie zawiodłam”.

grovia3

Starszym dzieciom, które powoli kończą swoją przygodę z pieluchowaniem, polecamy majteczki treningowe GroVia, do których można dokupić panele boczne, dzięki którym można powiększyć rozmiar majteczek i nadać im oryginalny kolor.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.