Pieluszki wielorazowe w "żołnierskim skrócie" - ale bez ołowiu!
| Pieluszki wielorazowe w “żołnierskim skrócie” – ale bez ołowiu!

Pieluszki wielorazowe w “żołnierskim skrócie” – ale bez ołowiu!

Pieluszki wielorazowe to temat stale aktualny. Wciąż aktualne są też pytania o ich zalety, stosowanie, pranie, przełożenie ceny na jakość. Czy można odpowiedzieć na nie w 3 minuty? Sprawdźcie jak uporał się z tym polski producent pieluszek wielorazowych Milovia.

Zalety pieluszek Milovia?

Bez ołowiu (raport z badań), bez chemicznych “superabsorbentów”, środków zapachowych, bez tony śmieci w “prezencie” na 500 lat. Z dobrą cyrkulacją powietrza, regulacją 3,5-16 kg, w pięknych wzorach i do tego w 100% z polskich materiałów. Więcej możecie znaleźć na stronie: sklep-milovia.eu.

Stosowanie pieluszek?

Rozmiar ONE SIZE – jedne pieluszki na cały okres pieluchowania tj. 3,5-16 kg (bardzo trwała regulacja napami), kupujemy jeden zestaw i używamy aż do odpieluchowania. W ofercie pieluszki i otulacze: pieluszki trochę wygodniejsze w zakładaniu, otulacze bardziej wszechstronne i zdecydowanie dłużej pozostają suche – nawet 9h. W praktyce: bierzemy pieluszkę/otulacz, wkładamy wielorazowe wkłady chłonne Milovia, zakładamy dziecku, kontrolujemy sytuację, zmoczoną pieluszkę/otulacz zdejmujemy, nieczystości stałe wrzucamy do toalety, pieluszki/otulacze/wkłady do suchego, zamykanego pojemnika, pierzemy, suszymy i tak aż do zdania egzaminu z nocnikowania.

milovia2

Pranie pieluszek?

Nic prostszego a w zasadzie im prościej, tym lepiej. Odpowiednią ilość pieluszek i wkładów wrzucamy do pralki, wsypujemy połowę zalecanej przez producenta ilości środka piorącego, włączamy płukanie wstępne i program, np. “syntetyki 60 stopni Celsjusza”. Stosujemy sprawdzone środki piorące, dedykowane do prania odzieży dziecięcej! Unikamy zatłuszczania tj. prania w mydle, płatkach mydlanych, żelach z gliceryną, płynach/proszkach “3 w jednym”, orzechach piorących (produkt mało przetworzony, niejednorodny – w przypadku pieluszek potrafi zaskoczyć), płukania w płynach. Nie przesadzamy ze środkami bazującymi na olejkach/estrach roślinnych – najczęściej z cytrusów. Wbrew pozorom to mocne środki – niekoniecznie odpowiednie do prania pieluszek, najczęściej dostępne jako koncentraty, często jako zupełnie nowe marki, bez informacji co i dla kogo można prać w danym środku. Unikamy również środków typu anty kamień, obrotów wirowania powyżej 800, prania/namaczania w occie, kwasku cytrynowym, samej sodzie oczyszczonej, gotowania, ekstremalnie krótkiego/długiego prania, prasowania, suszenia na mrozie i w pełnym słońcu, suszenia w suszarkach. Jednym słowem nie walczymy z pieluchami.

Przełożenie ceny na jakość?

Nasze produkty są troszkę droższe od produktów konkurencji, ale to troszkę robi wielką różnicę. Musimy wiedzieć, że pieluszka wielorazowa to produkt dla dzieci i to produkt “z funkcją”. Tu nie liczy się tylko “być”, tu trzeba też “mieć” – mieć właściwości, jakość. Staramy się jak możemy, aby nasze produkty były ciekawe i ładne, ale przede wszystkim bezpieczne i praktyczne. Nie kopiujemy, tworzymy, idziemy do przodu. Moglibyśmy skoncentrować się na cenie, ale wtedy nie moglibyśmy zaoferować naszym klientkom takiej jakości. Nie skupiamy się na maksymalizacji zysku, cieszy nas maksymalizacja zadowolenia rodziców i dzieci.

milovia3

Milovia powstała po to, aby miłości było więcej, w “żołnierskim skrócie” – taki mamy rozkaz;)


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

POLECAMY
Smog i infekcje górnych dróg oddechowych u dzieci

POLECAMY
Odważne, mądre, kreatywne – 10 projektów edukacyjnych stworzonych przez polskich uczniów

POLECAMY
Kosmetyki pierwszej potrzeby, które warto wymienić na wersję eko

ciąża i poród
Ojciec w połogu

wychowanie
Czy to już bullying, czy tylko złośliwe zachowanie?

rodzina
Gdy umiera dziecko…

wychowanie
Jak rozmawiać z dzieckiem, które się boi?

wychowanie
Klaps — ostatni rozdział historii bicia dzieci

wywiady
“Historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić”

zdrowie
Żelki na odporność, syropki na katar – koncerny farmaceutyczne kochają nasze dzieci!