Trwa wakacyjna zabawa “Podejmij wyzwanie! Idź na pole”. Przez cały lipiec i sierpień uczestnicy zapisani na listę mailingową otrzymują dwa maile tygodniowo (zawsze w poniedziałki i czwartki), a w nich zadanie do wykonania w najbliższych dniach. Czasem łatwe, czasem trudniejsze, niektóre do wykonania w kilkanaście minut, na inne potrzeba całego dnia. Wszystkie mają jednak jedną wspólną cechę – zmuszają do wyjścia z domu. Uczestnicy zabawy dzielą się swoimi wrażeniami na facebookowym profilu “Idziemy na pole”.
Do tej pory testowaliśmy, ile jesteśmy w stanie wytrzymać na placu zabaw, jechaliśmy miejską komunikacją do parku narodowego, rozwieszaliśmy hamak w publicznym parku, robiliśmy zielniki z roślin znalezionych na 1 m2, szukaliśmy słonia w centrum miasta i przemierzaliśmy szlakiem koparkowym.
Jesteśmy na półmetku, ale wciąż można się dołączyć. Wystarczy wpisać się na listę lub śledzić nas na facebooku.
Autor/ka: Anna Komorowska
Mama, partnerka, architektka krajobrazu, pedagożka i publicystka. Autorka książki „Ścieżka bosych stóp. Trzy drogi do naturalnych placów zabaw". Wspólnie z Michałem Rokitą prowadzi pracownię k., gdzie projektuje place zabaw, ogrody szkolne i przedszkolne, wystawy i instalacje tymczasowe dla dzieci. Od 2009 r. na stałe współpracuje z „Zielenią Miejską”, gdzie pisze o... placach zabaw. Właśnie pracuje nad 102. projektem. Przed emeryturą planuje zrobić 700.
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.