Kategorie
Polecamy

Podziemny spływ łodzią? Wielka atrakcja dla całej rodziny!

W Polsce jest mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi, na przykład na weekend. Jeśli jednak znudziły się już Wam parki rozrywki, aquaparki i ZOO, to pora zafundować pociechom „odrobinę” więcej wrażeń.

Tym razem koniecznie zaznaczcie sobie na mapie Zabrze. To miasto, które skrywa jedną z największych turystycznych perełek w skali Europy. Gdzie można ją znaleźć? Głęboko pod ziemią… Czeka tam na Was niezapomniany spływ łodzią i założymy się, że czegoś takiego jeszcze nie przeżyliście. Nie zwlekajcie długo z podjęciem decyzji i już teraz zaplanujcie rodzinny wypad do Sztolni Królowa Luiza!

Jedyna taka atrakcja w Polsce

Sztolnia Królowa Luiza jest już dobrze znana wszystkim fanom rodzinnych przygód. Nie wszyscy jednak mieli okazję skorzystać z najnowszej atrakcji uruchomionej dla gości. Mowa o Podziemnej Trasie Wodnej. Jeśli Wasze dzieci uwielbiają spływy kajakowe czy łodzią, to taka wycieczka będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Podziemna Trasa Wodna spokojnie może zostać zaliczona do kategorii najbardziej oryginalnych atrakcji turystycznych nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Rzadko się przecież zdarza okazja do tego, aby przepłynąć ponad 1100 metrów łodzią podziemnymi, górniczymi wyrobiskami. To najdłuższa tego typu trasa w całym górnictwie węglowym, przyciągająca do Zabrza tysiące turystów – w tym z zagranicy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wśród rodzin dziećmi.

Płyniemy, zwiedzamy, doświadczamy!

Podziemna Trasa Wodna w Sztolni Królowa Luiza została zaplanowana w taki sposób, aby połączyć elementy atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i młodzieży oraz rodziców. Młodsi pasażerowie łodzi będą zafascynowani opowieściami o śląskich legendach, czyli Skarbniku i Utopku.

Nieco starszym pociechom z pewnością spodoba się pokaz podziemnych żywiołów, czyli wdzierającej się wody i pożaru w wyrobiskach.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Z kolei dorośli oraz wszyscy spragnieni wiedzy będą mogli poznać historię sztolni wybudowanej w drugiej połowie XVIII wieku, podziwiać unikalne formacje skalne, największy chodnik wykuty w węglu, podziemny załadunkowy port wodny czy wsłuchiwać się w momentami niepokojące, ale absolutnie fascynujące odgłosy podziemnego świata.

Spływ podziemnymi łodziami jest wielkim turystycznym hitem, który łączy w sobie walor edukacyjny z elementami przygody, odkrywania nieznanego oraz obcowania z potęgą natury, której nie da się w takiej skali doświadczyć na powierzchni.

Podziemna Trasa Wodna jest jedną z rodzinnych atrakcji Sztolni Królowa Luiza, która znajduje się w Zabrzu w województwie śląskim. Wycieczka trwa około 2,5 godziny, odbywa się pod nadzorem doświadczonych przewodników i jest przeznaczona dla dzieci, które mają ukończone 6 lat.

Na dzień, a może na weekend!

Jeśli mieszkacie daleko od Zabrza, to możecie mieć wątpliwości, czy warto jechać kilkaset kilometrów tylko dla Podziemnej Trasy Wodnej. Uspokajamy: na miejscu czeka na Was mnóstwo innych atrakcji. Śmiało można sobie zaplanować cały rodzinny weekend w Zabrzu i ani przez chwilę się nie nudzić.

Kolejnym obowiązkowym punktem dla odwiedzających Sztolnię Królowa Luiza jest Trasa Rodzinna, która pozwala zwiedzić podziemne korytarze, zdobyć wiedzę na temat górnictwa, na żywo zobaczyć pracę ogromnych maszyn górniczych, przejść przez ścianą wydobywczą, przejechać się kolejką górniczą Karlik, no i oczywiście spotkać się z samym Skarbnikiem – strażnikiem tego fascynującego świata. Trasa jest bardzo łatwa, jej pokonanie zajmuje około 1,5 godziny i w takiej wycieczce mogą wziąć udział dzieci już od 4. roku życia.

Po tych podziemnych atrakcjach warto odpocząć na świeżym powietrzu, do czego świetnie nadają się dwa plenerowe parki tematyczne, czyli Park 12C (m.in. z labiryntem i strefą relaksu dla rodziców) oraz Park Techniki Wojskowej (m.in. z czołgami, wozami opancerzonymi czy wyrzutnią rakiet).

Podziemna Trasa Wodna i inne atrakcje Sztolni Królowa Luiza cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego jeśli już wiecie, że to będzie kolejny cel Waszej rodzinnej wycieczki, to radzimy wcześniej zarezerwować bilety. Można to zrobić wygodnie online na stronie www.bilety.kopalniaguido.pl

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.