fbpx
| Polski otulacz MonBebe

Polski otulacz MonBebe

Otulanie to prosty sposób, by ukoić płacz malucha i zapewnić mu długi, spokojny sen. Poniekąd funkcję otulającą pełnią dziecięce kocyki, choć sami doskonale wiemy, jak łatwo się z nich wydostać, odkopać, odkryć... MonBebe to łatwy sposób, by wyeliminować ten problem całkowicie, zapewniając dziecku przytulne gniazdko, w którym może się wyspać (i przy okazji dać się wyspać rodzicom).

Żałuję, że w czasach wczesnego dzieciństwa córki książka dr Harveya Karpa „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” nie była jeszcze przetłumaczona na język polski. Żałuję, bo moje dziecko okropnie płakało a ja nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Nie ze wszystkimi metodami dr Karpa mogę się zgodzić, ale technika uspokajania niemowląt, która polega na odtworzeniu dziecku warunków życia w łonie matki wydaje się bardzo przekonująca. Dzięki temu maluch może spać dłużej i spokojniej.

mon-bebe-10

Teoretycznie nie trzeba czytać mądrych książek, by samemu dojść do pewnych rzeczy. Po wiele sposobów na uspokojenie dziecka sięgamy intuicyjnie – kołyszemy płaczącego malucha, otulamy go ciasno kocykiem i szepczemy do uszka uspokajające kołysanki. Trzymamy ciasno w rękach i tulimy, dopóki nie zaśnie.

Otulacz MonBebe

Ten innowacyjny produkt (a innowacyjność to w tym przypadku nie słowo na wyrost – nie widziałam jeszcze otulacza w takim kształcie!) zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę, eliminuje problem z drapaniem, zapobiega dysplazji stawów biodrowych i dużo łatwiej odłożyć w nim malucha do łóżka, gdy już uśnie. Wszak w odkładaniu chodzi o zmianę pozycji – która dość otulająca w ramionach rodzica, w łóżeczku zmienia się w wyjątkowo swobodną. Z otulaczem nie ma tego problemu.

mon-bebe11

Otulacz MonBebe:

  • zapewnia dziecku środowisko znane z łona matki z tą różnicą, że gwarantuje maluchowi pełen zakres ruchu,
  • ułatwia zasypianie, likwidując najczęstsze przyczyny wybudzeń: odruch Moro, drapanie po twarzy lub odkrywanie,
  • zatrzymuje ciepło,
  • sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie,
  • zapobiega dysplazji u noworodków.

mon-bebe-13

Ta otulająca formuła to też gwarancja bezpieczeństwa dla malucha, zbliżona do tej, która znana jest mu z brzucha mamy. W MonBebe dziecko może się przesunąć i przewrócić z boku na bok, choć jednocześnie ma zapewnioną odpowiednią ciasnotę, która nie krępuje jego ruchów. W takim otulaczu maluch może też podnieść się, usiąść i zacząć zabawę.

Do tego dochodzi gwarancja najwyżej jakości wykonania. MonBebe to produkt polski, szyty z materiałów pochodzących z naszego kraju i bezpiecznych dla dziecka. Dzianiny posiadają wszelkie odpowiednie certyfikaty, w tym certyfikat Oeko-Tex, Tekstylia Godne Zaufania. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, skóra dziecka owinięta otulaczem – oddycha. Tkanina ma też właściwości termoregulacyjne i świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą (wystarczy dobrać odpowiednią garderobę pod otulacz – w zależności od temperatury pomieszczenia w jakiej usypia maluch).

Ja lubię ten otulacz jeszcze za to, że jest po prostu wyjątkowo miękki i miły w dotyku. Do wyboru są otulacze szyte w całości z bawełny (to wersja na lato), ale też podszyte welurem lub materiałem minky, który niezwykle miękko otula malucha w chłodniejsze dni. Zasypianie w czymś takim to czysta przyjemność. To zapewne dlatego otulacze MonBebe przeznaczone są nie tylko dla tych nowonarodzonych maluchów, którym dociskająca moc otulacza jest niezwykle potrzebna, ale też starszych dzieci – do około 2. roku życia.

Otulacz można kupić w sklepie ilovemonbebe.com.


Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://justynaurbaniak.natemat.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

rodzina
5 ważnych rzeczy, które ojciec może zrobić dla córki

rodzina
Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo

wychowanie
Kim jest współczesny ojciec? (fragment książki Jespera Juula)

edukacja alternatywna
Świętowanie zakończenia roku szkolnego wspiera poczucie własnej wartości

edukacja alternatywna
Czy oglądając bajki po angielsku, można nauczyć się języka?

wychowanie
Dzieci potrzebują naszego zaufania! (Krótki tekst o nadmiernej kontroli)

wychowanie
Seksualność trzylatki. Historia jednego popołudnia

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

POLECAMY
Dom nad Morzem – wakacyjne marzenie

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni