Polski otulacz MonBebe
| Polski otulacz MonBebe

Polski otulacz MonBebe

Otulanie to prosty sposób, by ukoić płacz malucha i zapewnić mu długi, spokojny sen. Poniekąd funkcję otulającą pełnią dziecięce kocyki, choć sami doskonale wiemy, jak łatwo się z nich wydostać, odkopać, odkryć... MonBebe to łatwy sposób, by wyeliminować ten problem całkowicie, zapewniając dziecku przytulne gniazdko, w którym może się wyspać (i przy okazji dać się wyspać rodzicom).

Żałuję, że w czasach wczesnego dzieciństwa córki książka dr Harveya Karpa „Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy” nie była jeszcze przetłumaczona na język polski. Żałuję, bo moje dziecko okropnie płakało a ja nie wiedziałam, jak sobie z tym poradzić. Nie ze wszystkimi metodami dr Karpa mogę się zgodzić, ale technika uspokajania niemowląt, która polega na odtworzeniu dziecku warunków życia w łonie matki wydaje się bardzo przekonująca. Dzięki temu maluch może spać dłużej i spokojniej.

mon-bebe-10

Teoretycznie nie trzeba czytać mądrych książek, by samemu dojść do pewnych rzeczy. Po wiele sposobów na uspokojenie dziecka sięgamy intuicyjnie – kołyszemy płaczącego malucha, otulamy go ciasno kocykiem i szepczemy do uszka uspokajające kołysanki. Trzymamy ciasno w rękach i tulimy, dopóki nie zaśnie.

Otulacz MonBebe

Ten innowacyjny produkt (a innowacyjność to w tym przypadku nie słowo na wyrost – nie widziałam jeszcze otulacza w takim kształcie!) zapewnia dziecku odpowiednią temperaturę, eliminuje problem z drapaniem, zapobiega dysplazji stawów biodrowych i dużo łatwiej odłożyć w nim malucha do łóżka, gdy już uśnie. Wszak w odkładaniu chodzi o zmianę pozycji – która dość otulająca w ramionach rodzica, w łóżeczku zmienia się w wyjątkowo swobodną. Z otulaczem nie ma tego problemu.

mon-bebe11

Otulacz MonBebe:

  • zapewnia dziecku środowisko znane z łona matki z tą różnicą, że gwarantuje maluchowi pełen zakres ruchu,
  • ułatwia zasypianie, likwidując najczęstsze przyczyny wybudzeń: odruch Moro, drapanie po twarzy lub odkrywanie,
  • zatrzymuje ciepło,
  • sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie,
  • zapobiega dysplazji u noworodków.

mon-bebe-13

Ta otulająca formuła to też gwarancja bezpieczeństwa dla malucha, zbliżona do tej, która znana jest mu z brzucha mamy. W MonBebe dziecko może się przesunąć i przewrócić z boku na bok, choć jednocześnie ma zapewnioną odpowiednią ciasnotę, która nie krępuje jego ruchów. W takim otulaczu maluch może też podnieść się, usiąść i zacząć zabawę.

Do tego dochodzi gwarancja najwyżej jakości wykonania. MonBebe to produkt polski, szyty z materiałów pochodzących z naszego kraju i bezpiecznych dla dziecka. Dzianiny posiadają wszelkie odpowiednie certyfikaty, w tym certyfikat Oeko-Tex, Tekstylia Godne Zaufania. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów, skóra dziecka owinięta otulaczem – oddycha. Tkanina ma też właściwości termoregulacyjne i świetnie sprawdza się zarówno latem, jak i zimą (wystarczy dobrać odpowiednią garderobę pod otulacz – w zależności od temperatury pomieszczenia w jakiej usypia maluch).

Ja lubię ten otulacz jeszcze za to, że jest po prostu wyjątkowo miękki i miły w dotyku. Do wyboru są otulacze szyte w całości z bawełny (to wersja na lato), ale też podszyte welurem lub materiałem minky, który niezwykle miękko otula malucha w chłodniejsze dni. Zasypianie w czymś takim to czysta przyjemność. To zapewne dlatego otulacze MonBebe przeznaczone są nie tylko dla tych nowonarodzonych maluchów, którym dociskająca moc otulacza jest niezwykle potrzebna, ale też starszych dzieci – do około 2. roku życia.

Otulacz można kupić w sklepie ilovemonbebe.com.


Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://justynaurbaniak.natemat.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Dziadkowie i dziecko – pozwól im się porozumieć po swojemu

olini
Prosta rzecz, która poprawi dietę twojego dziecka

wychowanie
Jak praktykować rodzicielstwo bliskości z dzieckiem w wieku szkolnym?

wychowanie
“Instrukcja obsługi” dziecka nie istnieje! Szukając jej, możesz stracić to, co najcenniejsze

wychowanie
Wczesne czytanie, czyli jak NIE zarządzać rozwojem dzieci

wychowanie
Uprościć rodzicielstwo! „Wiele dzisiejszych problemów z zachowaniem obserwuje się u dzieci, które mają zbyt wiele rzeczy oraz żyją zbyt szybko”

POLECAMY
“Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”. O czym marzą polskie dzieci?

niemowlę
Świąteczny czas może być trudny dla niemowląt

rodzina
“Zjedz uszka, bo babci będzie przykro”, czyli jak radzić sobie z presją przy świątecznym stole?

wychowanie
Mózg dziecka na świątecznych zakupach