Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo
| Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo

Wszystko, co powinniście wiedzieć o słoniu Pomelo

Pomelo to pomarańcza olbrzymia, największy owoc z rodziny cytrusów. Można by pomyśleć, że w takim razie to świetne imię dla słonia. Tyle tylko, że ten słoń jest naprawdę malutki.

Słoń Pomelo jest bohaterem serii książek Ramony Badescu z ilustracjami Benjamina Chauda. Książki pochodzą z Francji, a na język polski przełożyła je świetna tłumaczka Katarzyna Skalska.

pomelo1

Kup w Natuli – 25,42

Ten mały słoń dziwi się światu, akceptuje go i chce go jak najlepiej poznać. Mieszka w ogrodzie pod swoim dmuchawcem. Jego trąba jest tak długa, że dałoby się z niej zrobić turban. Ale to chyba nie najlepszy pomysł… Lepiej puszczać nią bańki mydlane. Pomelo – jak każdy – czasami się boi. Na przykład porów w nocy albo tego, że deszcz zmyje kolory. Miewa sny – czasem śnią mu się sny rozmyte, czasem błękitne, a czasem, że warzywa mówią. Podczas karnawału Pomelo przebiera się za wielkiego chichota. Jest też zakochany – w jedenastej rzodkiewce w drugim rzędzie, w kroplach rosy i w swoim cieniu, bo ten nigdy go nie opuści. Czasem Pomelo przerywa to, co akurat robi, i zadaje sobie pytania. Na przykład: o czym myślą mrówki albo dlaczego pomidory są czerwone, a cukinie zielone? I czy on sam wciąż byłby sobą, gdyby był zielony? Zdarza się, że Pomelo odczuwa przemożne pragnienie podróży. I że truskawki nagle tracą smak…

pomelo2

Kup w Natuli – 25,42

Jeśli poczuliście klimat historii o Pomelo, na pewno już wiecie, że jest on po prostu fantasłoniczny! Filozofujący słoń, który zadaje ważne pytania, obserwuje świat oczami dziecka i odbiera go całą swoją wrażliwością, zastanawia się nad życiem i przemijaniem… Pomelo ceni drobne radości i proste przyjemności, żyje w rytmie slow i bez wątpienia jest minimalistą. Filozofującym minimalistą, trzeba koniecznie podkreślić.

pomelo_1

pomelo_2

pomelo_3

pomelo_4

Książki o Pomelo składają się z prostych, krótkich opowieści Ramony Badescu i fantastycznych ilustracji Benjamina Chauda. Znajdziecie w nich bardzo subtelny humor, delikatną ironię, absurd i rozbrajającą prawdziwość. Pomelo jednocześnie bawi, skłania do refleksji i wzrusza. I albo zakochacie się w nim od razu, albo… No cóż – poszukacie czegoś bliższego waszemu sercu.

pomelo_przeciwienstwapomelo-i-kolory_

Dotychczas w serii ukazało się sześć książek z historiami o Pomelo:

oraz trzy książki traktujące bardzo niebanalnie i niestereotypowo skomplikowaną wiedzę dla dzieci:

Książki o Pomelo można kupić w Natuli.pl


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
“Przybij piątkę a nie chowaj się za mamą”. Jak nie zachęcać nieśmiałego dziecka do kontaktu na siłę

zdrowie
Naturalne etapy w rozwoju seksualnym dziecka

wychowanie
Miłość sprawia, że ​​mózg dziecka rośnie

rodzina
Kupowanie, pieniądze, rzeczy…, czyli jak się nie dać konsumpcjonizmowi w wychowaniu

olini
11 niesamowitych właściwości oleju z czarnuszki

wychowanie
Zachowanie nastolatków a zmiany w ich mózgu