Kategorie
recenzje

“Porozumienia Bez Przemocy” Marshall Rosenberg

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI

Podoba mi się ta książka. Ten jeden mały tomik zawiera rozmyślania Marshalla Rosenberga, twórcy Porozumienia Bez Przemocy, na wszystkie istotne tematy. Znalazłam tu zwięzłe, przemawiające do mnie przedstawienie idei Porozumienia, wyjaśniające, dlaczego jest to COŚ WIĘCEJ niż tylko metoda komunikacji.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

książki dla rodziców

Wychowanie w duchu prostoty 

35,10 PLN

Jak wykorzystać reguły minimalizmu, by wychować spokojniejsze i szczęśliwsze dzieci.

Kochać ciebie, będąc sobą

Z przyjemnością „usłyszałam” ponownie w rozdziale „Kochać ciebie, będąc sobą” (uwielbiam ten tytuł) o specyfice dialogu w najbliższych relacjach. Tam, gdzie stawka jest wysoka, a zakładam, że w wypadku partnera jest ona wyższa niż w dialogu z sąsiadem, komunikacja niesie ze sobą szczególne wyzwania. Marshall opowiada o wpływie rad, krytyki i żądań na jakość relacji w rodzinie i w parze.

Bardzo lubię uczyć się Porozumienia bez Przemocy przez dialogi z warsztatów – a tak właśnie przedstawiona jest w tej książce wiedza Rosenberga o zabliźnianiu ran, powstałych czasami dziesiątki lat wcześniej.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

W tym samym tomiku możemy poznać jak Porozumienie bez Przemocy radzi sobie ze złością i jak Rosenberg pojmuje rodzicielstwo. Last but not least, wreszcie został przetłumaczony na język polski tekst o podwalinach duchowych idei Rosenberga!

Jestem zachwycona, że na 200 stronach znajduję większość zdań Marshalla, które swojego czasu zrewolucjonizowały moje spojrzenie na świat i na mnie samą. Rosenberg zaprasza do szukania porozumienia, mówiąc, że dawanie rad dzieciom jest bezpieczną opcją tylko wtedy, gdy dostaniemy notarialne potwierdzenie, że sobie tego życzą. Powtarza też, że każdą rzecz, którą warto robić, warto robić nawet kiepsko. Przypomina, że jeżeli ktoś coś dla nas robi, niech robi to tylko i wyłącznie dobrowolnie. „Nigdy nie rób dla mnie nic z lęku, winy, wstydu, urazy lub rezygnacji. Uszanuj moją prośbę tylko wówczas, kiedy dawanie jest dla ciebie darem wynikającym z potrzeby serca”.

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę 
35,11 PLN
Zamiast wychowania. O sile relacji z dzieckiem
26,01 PLN
Potęga obecności 
35,11 PLN

Oto lektura nakłaniająca do refleksji na każdym etapie „żyrafiej ścieżki” lub życia po prostu.

infografika
Agnieszka Pietlicka

Autor/ka: Agnieszka Pietlicka

Trenerka Porozumienia Bez Przemocy, certyfikowana przez Center for Nonviolent Communication.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *