Kategorie
Recenzje

Pomysł na rodzinny wieczór? Puzzle historyczne!

Lubicie układać puzzle? Mamy dla was prawdziwą gratkę! Puzzle historyczne od Qbum, dzięki którym przeniesiemy się dziesięć wieków wstecz, do czasów średniowiecza. Gotowi, by wyruszyć na spotkanie z księciem Popielem, Mieszkiem I i jego żoną Dobrawą, Lechem, Czechem i Rusem, średniowiecznymi rycerzami i damami?

Qbum to nowość na polskim rynku puzzli, której zdecydowanie warto poświęcić dłuższą chwilę. Układanie ich to ciekawa forma zdobywania wiedzy i sposób na kreatywne spędzanie czasu z rodziną. Wielki plus za wysoką jakość wykonania – częste użytkowanie im niestraszne!

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

Więcej niż puzzle

Puzzle mają swoją nazwę: „Początki państwa Polskiego”. Odnoszą się do konkretnego okresu w dziejach naszego kraju – do jego początków, czasu panowania pierwszych władców i książąt. Składają się z 84 dużych elementów tworzących po ułożeniu ilustrację o nieregularnych kształtach o wymiarach aż 64 x 46 cm. Ta niestandardowa forma i kształt sprawiają, że puzzle fascynują dzieci przyzwyczajone do ich tradycyjnych kształtów i gabarytów.

Lekcja historii

Na pudełku znajdziemy legendy i informacje o ważnych wydarzeniach z początków państwa polskiego. Dzięki temu dostajemy opisy ważnych momentów z okresu wczesnopiastowskiego w pigułce. To znakomita lekcja historii nie tylko dla najmłodszych (zresztą puzzle są znakomitą pomocą dydaktyczną – ich wartość cenią opiekunowie i nauczyciele). Poza tym w pudełku znajdziemy grę ćwiczącą spostrzegawczość oraz specjalny kod, który pozwoli pobrać ze strony producenta kolorowanki i kolejne gry utrwalające wiadomości zawarte na puzzlach. Zabawa jest tak absorbująca, że będziecie do niej wracać regularnie.

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!

Barwne scenki, często humorystyczne, nawiązują zarówno do istotnych faktów historycznych (ślub Mieszka I i Dobrawy, chrzest Polski, bitwa pod Cedynią, bitwy z Wieletami), jak i podań (legenda o Lechu, Czechu i Rusie, legenda o Popielu). Ze względu na różnorodność przedstawionych scenek, postaci i zwierząt puzzle podobają się już przedszkolakom! Ilustracja oraz informacje umieszczone na pudełku mogą być punktem wyjścia do rozmów z dziećmi o początkach państwa polskiego.

Puzzle historyczne Qbum możecie kupić w Natuli.pl

Puzzle historyczne „Początki państwa Polskiego”:

  • pomagają zdobywać wiedzę w formie zabawy – w interesujący sposób przekazują treści związane z kulturą i historią,
  • podobają się dzieciom ze względu na pomysłową mechanikę, ciekawą grafikę i innowacyjne podejście do kształtu i formy,
  • są w 100% polskie,
  • są świetnym pomysłem na prezent.

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.