Kategorie
Patronat

Próba miłości. Jak pokochać cudze dziecko

Próba miłości to poruszający dwugłos małżeński o doświadczeniu rodzicielstwa zastępczego.

Katarzyna i Jarosław Klejnoccy byli spełnionymi rodzicami dwójki dzieci, kiedy poznali Asię, sympatyczną nastolatkę z domu dziecka. Po kilku miesiącach znajomości postanowili, że spróbują stworzyć jej dom zastępczy. W swojej książce dzielą się wątpliwościami i rozterkami, przed którymi stanęli, podejmując tę ważną decyzję. Zadają też trudne i odważne pytania: o stan opieki społecznej w naszym kraju, o zadania i powinności rodzica, wreszcie – o odpowiedzialność osoby, która dostała szansę na nowe życie.

proba-milosci

To książka dla wszystkich, którzy być może zastanawiają się nad rodzicielstwem zastępczym albo mierzą się z własnymi oczekiwaniami w stosunku do dzieci, które już przyjęli pod swój dach. Towarzyszy jej przesłanie, że dzieci, szczególnie te, które wychowywały się w domu dziecka lub pochodzą z bardzo trudnych rodzin, niezależnie od tego, ile mają lat, potrzebują rodziny. Ta książka nie przedstawia cukierkowego obrazu życia, jednak uważny czytelnik być może znajdzie w niej to samo co ja — nadzieję i siłę, którą dziecku daje rodzina, choćby taka na krótką chwilę. – Joanna Luberadzka-Gruca, Fundacja Przyjaciółka, Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej

Katarzyna Klejnocka (ur. 1968) – ukończyła etnologię i antropologię kulturową oraz archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała w „Gazecie Wyborczej”, „Gazecie Bankowej”, „Wysokich Obcasach”. Od początku istnienia pisma w redakcji „Newsweek Polska”. Autorka recenzji książkowych, redaktorka.

Jarosław Klejnocki (ur. 1963) – pisarz, poeta, eseista i krytyk literacki. Adiunkt w Instytucie Polonistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Autor dziesięciu tomów wierszy, kilku książek eseistycznych oraz krytycznych i badawczych, a także powieści autobiograficznej i czterech kryminałów. Publikował m.in. w „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, „Miesięczniku Literackim”, „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku” oraz czasopismach fachowych. Obecnie prowadzi blog krytycznoliteracki –„Raptularz końca czasów” (wydawnictwoliterackie.pl) oraz blog muzealny „Poza regulaminem” (muzeumliteratury.pl).

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

1 odpowiedź na “Próba miłości. Jak pokochać cudze dziecko”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.