Kategorie
Recenzje

Proszek do prania pieluch wielorazowych i nie tylko Potion

Rodzice dzieci pieluchowanych wielorazowo pewnie doskonale znają proszek Potion marki Tots Bots. Ostatnio zyskał nową odsłonę – jest dostępny w opakowaniach 750 g, w trzech wersjach zapachowych: bezzapachowej, miętowej oraz fiołkowej. Proszek przysłał nam sklep z pieluszkami wielorazowymi i ekologicznymi artykułami dla rodziny, dziecka i domu: wielorazowo.pl

Rodzice dzieci pieluchowanych wielorazowo pewnie doskonale znają proszek Potion marki Tots Bots. Ostatnio zyskał nową odsłonę – jest dostępny w opakowaniach 750 g, w trzech wersjach zapachowych: bezzapachowej, miętowej oraz fiołkowej. Proszek przysłał nam sklep z pieluszkami wielorazowymi i ekologicznymi artykułami dla rodziny, dziecka i domu: wielorazowo.pl.

potion

Proszku do prania ubranek, pieluszek czy pościeli dziecka poszukiwałam metodą prób i błędów. Brałam pod uwagę kilka czynników: skład, zapach, a raczej jego brak, skuteczność w usuwaniu plam, pojemność = wydajność, cenę. Do nowości podchodzę z dystansem. Wydaje mi się, że nie można eksperymentować na zdrowiu dziecka, fundując mu wysypkę czy inne problemy skórne wynikające z agresywnych, chemicznych składników środków piorących. Dlatego wybieram bezpieczne produkty, a do takich należy proszek Potion. Mali alergicy mogą czuć się bezpiecznie.

A może zapach?

Zwykle wybieram proszek bezzapachowy. Dlaczego? Wydaje mi się, że substancje zapachowe są zbędne. Gdy mam ochotę, by pieluchy czy ubranka delikatnie pachniały – stosuję kilka kropli olejku eterycznego. Zapachowy proszek Potion mile mnie zaskoczył. Po pierwsze: substancje zapachowe w nim zawarte są pochodzenia naturalnego – żadnej chemii! Zapach fiołków lub mięty może wydawać się dość intensywny po otwarciu opakowania, jednak po praniu pieluchy, ubrania, ręczniki pachną bardzo delikatnie i przyjemnie. Aromat nie ulatnia się szybko. Po drugie: listę składników czyta się bardzo przyjemnie, ponieważ jest ich tylko kilka, a na etykiecie znajdziemy informacje o pochodzeniu i działaniu każdego z nich (można się sporo dowiedzieć). Po trzecie: proszek jest wydajny. Ilość, którą stosujemy na pełną pralkę pieluch czy ubranek, wyznacza nam twardość wody. Średnio opakowanie 750 g wystarcza na 15 prań. Cena może wydawać się dość wysoka, ale gwarantuje bezpieczeństwo. Poręczne opakowanie i dołączona do proszku miarka ułatwiają stosowanie. Czy proszek jest skuteczny? Jak najbardziej – Potion usuwa nawet bardzo trudne zabrudzenia po kupkach czy jedzeniu. W 50°C i po dodaniu nieco większej ilości proszku, Potion poradził sobie nawet z plamami po marchewce.

Proszek Potion:

  • jest antybakteryjny – idealny do prania pieluch wielorazowych i nie tylko;
  • 100% naturalny, nie zawiera żadnych syntetycznych enzymów ani sztucznych substancji zapachowych;
  • jest bezpieczny dla wrażliwej skóry dziecka, polecany dla alergików;
  • skutecznie usuwa nawet bardzo trudne plamy – aktywny już od 30°C;
  • jest przyjazny zarówno dla skóry dziecka, jak i środowiska (ulega całkowitej biodegradacji);
  • został wyprodukowany w Wielkiej Brytanii.
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.