Kategorie
Dziecko Kontakt z naturą Rozwój dziecka Rozwój przez zabawę

Przestrzeń dla dziecka, czyli letnie inspiracje na balkon, do ogrodu i… na drzewo

Lato to wyjątkowy czas – warto go spędzić na świeżym powietrzu, wśród zieleni, boso i koniecznie z brudnymi kolanami. Zobaczcie kilka inspiracji, w których zaadaptowane zostały: balkon, taras, ogródek oraz pobliskie, ukochane drzewo.

1. Domki na drzewach

Jest to przestrzeń wyjątkowa, dla wielu spełnienie dziecięcych marzeń i przekroczenie bariery „niemożliwego”. Kto z nas nie marzył o takim miejscu, gdzie można się schować w koronach liści i w asyście ptaków oglądać świat z wyjątkowej perspektywy? Myślisz, że to poza Twoim zasięgiem? Sprawdź, może razem z dzieckiem odnajdziecie drzewo, które stanie się też Twoją wymarzoną bazą z dzieciństwa. Niekoniecznie musi być to perfekcyjny domek na wysokościach. Wystarczy niewiele, nawet całkiem niski poziom zawieszenia sprawi sporo zabawy i będzie odkryciem wyjątkowej przestrzeni. Dodaj kilka tkaninowych elementów, a prosta konstrukcja zyska wyjątkowy klimat. Wszystko, co trudne zostawiamy na dole, tutaj zapominamy o problemach.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

2. Ogród bez ograniczeń i błotna kuchnia

W ogrodzie możemy zaaranżować prawie wszystko, ograniczeniem jest już tylko nasza wyobraźnia. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się mokre ściany i błotna kuchnia nawiązująca do ekologicznych trendów i mody na paletowe zabudowy, które nadają się świetnie na kuchenny zakątek. Zabawy z błotem i wodą wróciły do łask, pozwalając na nieograniczone eksperymenty sensoryczne, sprawiające dziecku wyjątkową radość. Aby umilić ten czas, wykorzystaj niepotrzebne miski i naczynia, rurki, butelki i stwórz prawdziwy raj dla tych doświadczeń.
Na dobranoc, po twórczej zabawie, idealną niespodzianką będzie nocne kino pod gwiazdami. Wystarczy tylko białe prześcieradło, rzutnik, piękna bajka lub film z rodzinnych wakacji i gwiezdne sny gwarantowane.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

3. Balkony i tarasy

Wbrew pozorom ich przestrzeń pozwala na wiele. Nawet niewielki balkon można ciekawie zaaranżować i stworzyć dla dziecka miłą, letnią przystań.  Fajnym miejscem będzie strefa małego ogrodnika, gdzie rozpocznie się uprawa minizielarza lub hodowla motyli, a w większych i małych skrzyniach znajdzie się miejsce na niezbędnik ogrodniczy i inne skarby. Dla najmniejszych frajdą będzie tymczasowy, mały, dmuchany basenik lub maleńka piaskownica z zamykaną tablicą, ukryta w podeście. Może on pełnić różne role – stolika, siedziska czy też leżanki, gdy dodamy materac i klimatyczne poduszki. Serca starszaków podbiją różnorakie namiotowe konstrukcje, które są idealnym schronem przed słońcem oraz miejscem do wielu zabaw. Wszelkiego rodzaju girlandy i dekoracje świetlne dodatkowo dodadzą klimatu małemu zakątkowi. Obowiązkowym elementem niech będzie hamakowy akcent. Letnie zabujanie z dobrą książką lub w podniebnym zapatrzeniu, to jedna z przyjemniejszych i bardzo relaksujących chwil.

Avatar photo

Autor/ka: Ania Tomczak

Pedagog i designer, zawodowo projektuje pokoje dla dzieci. Szeroko rozumiane wnętrza to jej pasja - od człowieka po przestrzeń domu.
W projektowaniu lubi przekraczać ograniczenia, które narzuca wnętrze i te, które są w nas samych. Prowadzi studio projektowe Mały Format.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.