6 sposobów na naukę angielskiego w domu
| 6 sposobów na naukę angielskiego w domu

6 sposobów na naukę angielskiego w domu

Jak nauczyć się angielskiego? Najskuteczniej z wykorzystaniem nowoczesnych metod, które zanurzają w języku i są oparte na wiedzy, w jaki sposób mózg przyswaja informacje. Istnieje też wiele form wsparcia dziecka w poznawaniu języka obcego, które możemy wykorzystać w domu: specjalne aplikacje, bajki i piosenki, a także zabawy w rodzinnym gronie.

1. Babbel 

to najpopularniejsza na świecie aplikacja, dzięki której możesz uczyć się angielskiego i innych języków. W aplikacji native speakerzy czytają z życia wzięte dialogi, po czym funkcja rozpoznawania głosu sprawdza, czy korzystający z niej poprawnie wymawia słowa. Dzięki temu użytkownik niejako “zanurza się” w języku obcym. Babbel jest tak skonstruowany, że prezentuje wiedzę w oparciu o podobieństwa między językiem polskim a angielskim, a wszystkie słówka powtarzane są sześciokrotnie. Kursy dopasowywane są do indywidualnych zainteresowań danej osoby. To ona decyduje ile, kiedy i o czym chce się uczyć. Aplikacja dostępna jest w dwóch stopniach zaawansowania: angielski od podstaw dla początkujących oraz kurs dla zaawansowanych. 

Babbel może być – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – ciekawym, dodatkowym wsparciem w nauce angielskiego, a także idealną metodą dla osób, które w ogóle nie mówią w obcym języku lub tych, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności, ale nie mają czasu na dodatkowe kursy stacjonarne, ani możliwości konwersacji z native speakerem. Na lekcje angielskiego z aplikacją każdy znajdzie czas – trwają bowiem 15 minut. 

2. Metoda Helen Doron 

jest to nauka przez zabawę i stymulację wielu zmysłów pod okiem native speakerów, którzy mówią do dzieci wyłącznie po angielsku. Ale nie na samej szkole chcemy się skupić – niezależnie od tego czy nasze dziecko uczęszcza do niej na zajęcia, możemy zachęcić je do korzystania z licznych materiałów, które oferuje online: słuchać piosenek po angielsku na kanale, grać w gry edukacyjne na komputerach lub smartfonach, bawić się z interaktywnymi książeczkami, korzystać z kursów online lub słuchać radia Helen Doron

3. Oglądanie bajek i filmów po angielsku 

jest idealnym uzupełnieniem nauki w szkole. Dzięki oglądaniu ulubionego serialu, dziecko ma szansę przyswoić różne zwroty i oswoić się z akcentem. Znaczenia wielu zdań domyśli się z kontekstu. Ponadto ulubione bajki sprawią mu dużą przyjemność, a robienie tego, co się lubi wyzwala pozytywne emocje, które ułatwiają zapamiętywanie.

4. Fiszki 

możemy na kilka dni przykleić na różnych przedmiotach w domu lub tylko w jednym pokoju, karteczki z nazwami rzeczy po angielsku. Dzięki patrzeniu na słowa w języku obcym, łatwiej przyswaja się ich pisownię. Możemy też bawić się z dzieckiem w zadawanie pytań, gdzie znajduje się dany przedmiot, który maluch będzie miał za zadanie wskazać.

5. Total Physical Response (TPR) 

według tej metody język angielski powinien być poznawany w przyjemnej atmosferze, bez stresu i przez ruch. TPR możemy wykorzystać w domu… o ile sami doskonale znamy angielski. Idealnie sprawdzi się w zabawie: my wypowiadamy zdanie, a najmłodsi powtarzają je wykonując różne gesty i całym ciałem pokazując, co dany komunikat znaczy. TPR ma na celu zaktywizowanie obu półkul mózgowych. Metoda ta skierowana jest do najmłodszych uczniów i często stanowi uzupełnienie innych form nauczania. Więcej: Metoda TPR

6. Dzień z językiem obcym 

możemy też wprowadzić w naszym domu “nową tradycję” i wybrać jeden dzień w tygodniu lub miesiącu, w którym cała rodzina będzie mówiła wyłącznie po angielsku. Pomoże to dzieciom pokonać lęk przed posługiwaniem się językiem obcym, a nauka angielskiego będzie im się kojarzyła z przyjemną zabawą.

 


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
8 książek o Porozumieniu bez Przemocy (NVC)

wychowanie
Dlaczego dziecko najgorzej zachowuje się przy mamie?

wychowanie
Jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką?

edukacja alternatywna
Dzieci, które mają częsty kontakt z naturą są mniej zestresowane, bardziej kreatywne i szybciej się uczą

wychowanie
Zrozumieć dziecko. Fragment książki

wywiady
Wściekli i skuteczni. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

rodzina
Zabawka doskonała? Kilka świetnych pomysłów na zabawy z użyciem kartonów

ciąża i poród
7 niezwykłych rzeczy, które dziecko robi w brzuchu mamy

edukacja alternatywna
7 rzeczy, które może zrobić rodzic, by pomóc dziecku w adaptacji przedszkolnej

zdrowie
Mózg rośnie razem z sercem, czyli o korzystnym wpływie bliskości na rozwój dziecięcych mózgów

olini
4 przepisy na energetyczne śniadania z masłem orzechowym