Kategorie
Polecamy

Przestrzeń dla dziecka w każdym wieku – sprawdź, jak ją wykonać z Hilding Anders

Dziecko potrzebuje swojego pokoju, aby wypoczywać, bawić się i uczyć. Rola odpoczynku jest tu szczególnie ważna, bo tylko tak można się zregenerować i dać odpocząć ciału. Dlatego dobór materaca do pokoju dziecka to bardzo ważna kwestia.

Jakie są kluczowe elementy w pokoju dziecka?

Przede wszystkim pokój powinien być jasny i dobrze doświetlony, tak aby naturalne światło wpadało do pokoju. Jest to ważne ze względu na higienę wzroku, odrabianie lekcji, a także lepsze samopoczucie. Naturalne światło to jedno, ale osłona okien to drugie. Dziecko musi mieć zapewnioną prywatność i czuć się komfortowo w swoim pokoju. W związku z tym żaluzje czy rolety w jaśniejszym kolorze sprawdzą się bardzo dobrze. Biurko powinno być dopasowane do rozmiarów pokoju i stać najlepiej przy oknie.

Kolejny ważny element to wygodne łóżko, podwójne lub pojedyncze. Jeśli pokój jest na tyle duży, warto wybrać podwójne łóżko. W przeciwnym razie lepiej ograniczyć się do jedynki. Sam rodzaj łóżka nierozkładanego nie jest tak ważny jak materac. Na materacach nie warto i nie powinno się oszczędzać, bo jest to inwestycja w zdrowie dziecka. Dobry materac posłuży na lata, zapewni spokój i relaksujący sen, a rano uśmiech na twarzy i wypoczęte dziecko. 

Jakie łóżko i materac wybrać dla dziecka?

Składana kanapa wydaje się kuszącym wyborem ze względu na oszczędność miejsca. Rodzice sądzą, że lepiej aby dziecko miało więcej miejsca do zabawy, kosztem łóżka. Niestety nic bardziej mylnego. Lepiej już kupić pojedynczy materac 80×200 lub 90×200 niż składaną kanapę. Dlaczego taki wybór? Jednolity, wygodny materac jest o wiele zdrowszy i bardziej odpowiedni dla rozwijającego się kręgosłupa niż rozkładane łóżko o nierównej powierzchni. Można też używać materaca, który leży bezpośrednio na podłodze.

Materace z pianki wysokoelastycznej lub lateksowej, są dobrym podparciem dla kręgosłupa i całej sylwetki. Materace piankowe powinny mieć dobrą wentylację we wkładzie, aby ograniczyć ryzyko rozwoju roztoczy. Senna Materace to sklep, gdzie można znaleźć idealne materace dla dzieci. Takie modele jak Hilding Funky czy Hilding Breakdance to idealne materace dla dzieci i dla nastolatków. Materace produkowane przez Hilding Anders są rekomendowane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/.

Co daje dobry materac i jak duże znaczenie ma sen dla dzieci?

Dzieci mniejsze i starsze mają niepowtarzalną okazję do regeneracji w trakcie snu. Przyswojenie wiedzy, zmniejszenie stresu i regeneracja mięśni, to wszystko dzieje się w trakcie snu. Młody organizm odpoczywa po stresach w ciągu dnia i przyswaja informacje, a to wszystko dzieje się w trakcie snu. Biorąc pod uwagę fakt, ile czasu dzieci powinny spać, można łatwo zauważyć, że sen jest niezwykle istotny w rozwoju dzieckaJeśli ktoś szuka dobrego materaca dla dziecka lub nastolatka, koniecznie powinien zajrzeć na: https://materaceinowroclaw.pl

Warto zwrócić uwagę na wspomniany materac Hilding Funky, który z jednej strony jest bardziej twardy i można go przekładać tak, aby dopasować twardość do oczekiwanego komfortu spania. Dobra wentylacja i bezpieczne dla zdrowia materiały materaca spodobają się alergikom. Pianka FlexiFoam jest niezwykle plastyczna i współpracuje z każdym typem sylwetki. Dwie twardości materaca pozwolą dobrać stronę do aktualnej wagi i wymagań dziecka.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.