Kategorie
Recenzje

Pudło nie nudno

W czasach wszechobecnej techniki, łatwo dostępnych „wszystko robiących” zabawek, trudno trafić na zabawkę kreatywną, która na dłużej przyciągnie uwagę dziecka. Nieustannie poszukujemy prostych i niebanalnych rozwiązań – dziś odkrywamy Pudło nie nudno. Za to, co w sobie skrywa, odpowiadają pomysłodawcy współpracujący z pedagogami oraz ilustratorami. To pomysł skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat, ale z doświadczenia wiemy, że sprawia radość także starszym dzieciom oraz rodzicom

W czasach wszechobecnej techniki, łatwo dostępnych „wszystko robiących” zabawek, trudno trafić na zabawkę kreatywną, która na dłużej przyciągnie uwagę dziecka. Nieustannie poszukujemy prostych i niebanalnych rozwiązań – dziś odkrywamy Pudło nie nudno. Za to, co w sobie skrywa, odpowiadają pomysłodawcy współpracujący z pedagogami oraz ilustratorami. To pomysł skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat, ale z doświadczenia wiemy, że sprawia radość także starszym dzieciom oraz rodzicom.

pudlo-nie-nudno

Zabawa na szare dni

I nie tylko! Choć rzeczywiście, po Pudło nie nudno najczęściej sięgamy, kiedy za oknem jest szaro, buro i ponuro, kiedy spędzamy czas w domu, a nie na świeżym powietrzu. Sporo emocji wiąże się z pierwszym kontaktem z pudłem – otwieranie dużego kartonu, dodatkowo personalizowanego, czyli przygotowanego specjalnie z myślą o konkretnym dziecku, jest wyjątkowe. Potem przegląd proponowanych zabaw i kolejne „och” i „ach”. A w dalszej kolejności decyzja, co robimy na początku, a co jako drugie i tak dalej. Nawet w pudle w wersji midi zabaw jest sporo. A nawet jeśli zrealizujemy wszystkie, to wyobraźnia dziecka otwiera się i pojawiają się kolejne pomysły.

pudlo-nie-nudno2

Dla pięcioletniej Alicji, miłośniczki zwierząt, Pudło nie nudno zawierające zabawy związane z podwodnym, morskim światem było spełnieniem marzeń. We wnętrzu pudełka znajdziemy kompletne zestawy zabaw, każda w osobnej folii z listem-instrukcją wykonania, z niezbędnymi materiałami do realizacji zadania. Dzięki temu nie musimy przerywać zabawy, szukając w domu nożyczek, kleju, brokatu czy mazaków. Co więcej, taki system pogrupowania prac sprawia, że w pudle panuje porządek. Alicja do każdego zadania podchodzi z wielkim entuzjazmem, jest ciekawa efektu swojej pracy. Stopień trudności zadań jest zróżnicowany, podobnie czas wykonania. Przykładowo, zabawa pt. „Muszelkowe stworki” trwała kilkadziesiąt minut. Najpierw staranne pomalowanie farbkami muszli (w zestawie), w czasie czekania na ich wyschnięcie, Ala wymyślała stworki. Z innego zadania wzięła niewielką ilość plasteliny, którą sklejała muszle ze sobą, dekorowała nią stworki. Przydała się także bibuła i gotowe oczka. Z kolei „Podwodne piruety” wymagały współpracy z rodzicem. Wycinanie, dekorowanie to zadanie dziecka, ale pomagałam córce w mocowaniu piankowych stworków morskich do sznurka i potem do stelażu karuzeli. Zabawka zdobi pokój Alicji. „Świecąca rybka”, mimo że dość szybka w wykonaniu. daje wiele radości. „Butelkowe akwarium” to zabawa na dłuższą chwilę. Przy okazji Ala poznawała nowe zjawiska fizyczne – należy farbować wodę barwnikiem.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

O pudle:

  • w każdym znajdziemy przewodnik po pudle, listę zadań, akcesoria niezbędne do wykonania pracy, materiały i wiele ciekawostek charakterystycznych dla tematyki pudła;
  • mamy możliwość wybrać jeden z kilku wariantów: zamówić subskrypcję na 3, 6 lub 12 miesięcy lub kupić pojedynczą paczkę;
  • do wyboru wersja midi, która zawiera 4-5 zabaw lub wersja maxi z 10 lub 12 pomysłami na zabawy;
  • wybieramy spośród kilku wariantów tematycznych, m.in. Dzikie safari, Witajcie dinozaury, Kosmos, Mali artyści, Zaczarowany świat, Smaki i smaczki, Emocje oraz najnowsze: Podwodny świat;
  • możemy zamówić paczki dla rodzeństwa.
pudlo-nie-nudno3

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Każda zabawa z Pudło nie nudno rozwija kreatywność dziecka, ćwiczy zdolności manualne i zręczność małych rączek. Co więcej, uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów. Daje mnóstwo radości i jest okazją do wspólnej zabawy dziecka i rodzica. Zabawy z pudłem mogą wykonywać także dzieci w grupach, np. w przedszkolu – to nowe podejście do tradycyjnych zabaw.

Pudło możemy prenumerować! To naprawdę fantastyczny pomysł. Przeczytajcie o tym tutaj: Prenumerata pudła

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

2 odpowiedzi na “Pudło nie nudno”

Fajny pomysł, tyle, że dom pełen róznistych wyklejanek, zestawów, „zrób to sam”-ów (tak samo szkoła i przedszkole) a jak jest chwila dla dzieci i spytam w co by się najchętniej pobawiły, to najczęściej słyszę – 'pogilgocz mnie’… ;)
A największa katorga to kolejna kolorowanka…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.