Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Pupy, szczęki, różne dźwięki – książki dla najmłodszych od Babaryby

Są takie książki dla dzieci, które nie nadają się do usypiania. Nazywam je dziecięcą literaturą zaangażowaną i wcale nie dlatego, że mają one coś wspólnego z PRL-owską propagandą. Wręcz przeciwnie, to literatura, która wszelką propagandę i stereotypy kładzie na łopatki, zachęcając do absolutnego otwarcia na nowe doświadczenia. Literacki eksperyment, który w oczach dziecka oznacza jedno – genialną zabawę. Poznajcie nowości wydawnicze od Babaryba.

Czy książką można potrząsać? Podrzucać? Klaskać, naciskać, przybijać z nią piątkę? Czy da się ją czytać, gdy na jej stronach nie znajdziemy ani jednego słowa? Czy można się w nią gapić godzinami, za każdym razem odnajdując zupełnie nowe historie? A może można potraktować ją od… pupy strony? I czy to już nie jest zbyt duże przekroczenie granic? Czy dziecięca literatura może mieć w ogóle jakieś granice?! Dla wszystkich tych znoszących mury, którym śmiech i abstrakcja pasuje nie tylko do wystroju wnętrz, ale przede wszystkim – gra w duszy, mamy kilka niezawodnych, angażujących propozycji. Uwaga – przed lekturą należy przygotować się na mocne napięcie mięśni brzucha. Te intensywnie pracują, gdy zalewa nas gorąca salwa śmiechu:

klapuklap

Klapu Klap – Madalena Matoso

29,90 PLN  25,42 PLN

Klapać, brzdękać, a nawet plimkać – tyle rzeczy do roboty przy jednej książce. A wszystko to w atrakcyjnej oprawie graficznej i przy gwarancji wariackiej zabawy. Takiej, która nie tylko powoduje masę radości, ale też uczy. Bo przy okazji klapania, brzdękania czy plimkania, bądź przybijania piątki, można też poćwiczyć liczenie od 1 do 15 oraz popracować nad wymową trudnych głosek. Cały pakiet atrakcji, zdecydowanie nie na jeden wieczór!

pupy_babaryba_2

Pupy ogonki i kuperki – Mikołaj Golachowski & Mroux

42,00 PLN  35,70 PLN

Przychodzi taki okres w życiu każdego dziecka, kiedy to właśnie zadki, pupy i kuperki zdają się być atrakcją ponad miarę. I to właśnie z myślą o nich przede wszystkim, choć nie tylko, powstała ta książka. To swoista encyklopedia zwierzęcych zadków. Opowiedziana od pupy strony daje nieco szerszy już pogląd na temat świata, który nas otacza. A że napisana przez przyrodnika i podróżnika, który na domiar wszystkiego jest również polarnikiem z nienagannym poczuciem humoru, to nie pozostaje nic, jak sięgać po nią i czytać bez żadnych ograniczeń.

zeboszczotki_babaryba

Zęboszczotki” Pittau & Gervais

29,90 PLN  25,42 PLN

Uwaga! Nadciąga zindywidualizowany zestaw do szorowania zębów – każdemu szyty na jego miarę. Dla zębów cukiernika, strażaka, dentysty lub pianisty. Krokodyla, muchy, jeża i królika. Czy mycie zębów musi być nudnym, uporczywym obowiązkiem każdego malucha? A może by tak dorzucić do niego trochę magii i pozwolić sobie na zęboszczotkową zabawę? Po tej lekturze szczotkowanie zębów nigdy już nie będzie takie samo. Jesteście gotowi na taką rewolucję?

auta

Auta – Stephan Lomp

23,90 PLN  20,32 PLN

Sprężyna Zdrój to chyba najbardziej zakorkowane miasto, które ludzkość widziała. Ale coś w tych miejskich korkach jest takiego, co – zamiast irytować – pozwala na dobrą zabawę. To szalone przygody, ukryte w obrazkach, których odczytywanie, szczególnie młodym fanom urbanistyki i motoryzacji, sprawia mnóstwo radości. Ukochany karton dla tych, co lubią ćwiczyć spostrzegawczość. Masz ochotę sprawdzić, ile szczegółów jesteś w stanie odnaleźć w „Autach”?

na_bodowie_babaryba

Na budowie – Stephan Lomp

24,90 PLN  21,17 PLN

Sprężyna Zdrój to nie tylko miasteczko korków i Grand Prix, ale też prężnie rozwijająca się metropolia w… wiecznej budowie. W jego krajobraz wpisana jest więc betoniarka, spychacz, walec, dźwig czy wywrotka – wszak żeby mieszkańcy tego miasta mieli przestrzeń dla siebie, potrzebne są nowe inwestycje. W Sprężynie Zdrój wstęp na każdą budowę jest wolny, a na budowlanych entuzjastów czeka cała masa atrakcji. Gotowi na ekscytującą wycieczkę?

auto_moto_babaryba

Auto moto – Stefan Seidel

24,90 PLN  21,17 PLN

To kolejne już miasto, pełne pojazdów. Na drogach królują nie tylko samochody, ale też autobusy, ciężarówki, śmieciarki czy tramwaje. A jak już się znudzi przeglądanie tych motoryzacyjnych rarytasów, zawsze można zajrzeć na budowę, kemping, lub do warsztatu samochodowego. Dzieciaki uwielbiają podglądać świat, również ten, ukryty w barwnych ilustracjach.

nacisnij_mnie_babaryba

Naciśnij mnie – Herve Tullet

29,90 PLN  25,42 PLN

Klasyk, który wciąż nie przestaje zadziwiać. Tullet doskonale wie, jak wytrącić z utartych schematów i wrzucić w doświadczalny wir młodego odkrywcy. Ta prosta książka kryje w sobie taki ładunek energetyczny, że trudno go później będzie opanować. Interaktywna zabawa, która wciąga nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Warto jej spróbować i zabawić się w nieczytanie. Nieczytałeś kiedyś? Jeśli nie, to najwyższy czas spróbować.

czas na… wiosenne nowości

zasnij_ze_mna

Zaśnij ze mną

26,90 PLN  25,42 PLN

Waszym zadaniem jest… położenie książki spać. Musicie więc dopilnować czy książka umyła już zęby, czy zrobiła siusiu, opowiedzieć jej bajkę, zaśpiewać kołysankę, okryć kocykiem i w końcu dać słodkiego buziaka na dobranoc… Interaktywna książka kartonikowa dla najmłodszych. Czy książka w waszych rękach pójdzie chętnie spać? Czy będziecie umieć utulić ją do snu? A może szybciej zaśniecie sami? „Zaśnij ze mną” nie tylko aktywnie wciąga czytelników do lektury, ale też oswaja najmłodszych z zasypianiem, stawiając ich w roli rodzica sprawującego opiekę nad książką.

zlamalem_trabe

Złamałem Trąbę

29,90 PLN  25,42 PLN

W tej książce słoń Leon opowiada śwince Malince swoją długą i pokręconą jak trąba historię, o tym jak złamał swoją… trąbę! Leon wszystkim się przejmuje, a Malinka wcale. Świnka jest rozbrykana, a słoń zadaje dużo pytań. Oboje świetnie się ze sobą bawią i bardzo się przyjaźnią. Jak Flip i Flap czy Asterix i Obelix zabawnie się uzupełniają i wzajemnie rozśmieszają.

Wszystkie książki dla dzieci wydawnictwa Babaryba można zakupić w sklepie Babaryba – natuli.pl

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.