Kategorie
Recenzje

Puzzle dla najmłodszych CzuCzu

Nowości od naszych przyjaciół z CzuCzu! Pojawiły się puzzle dla najmłodszych dzieci. Świetna zabawa w jesienno-zimowe wieczory gwarantowana.

czuczu12

Dłuuugi pociąg

“Puf Puf cyferki” to zabawa dla miłośników liczb i pociągów. Z 22 elementów powstaje bardzo długi pociąg – ma aż 130 cm długości. W każdym ponumerowanym wagonie podróżuje inne zwierzę, a zadaniem dziecka jest ustawić je w odpowiedniej kolejności tuż za lokomotywą.

czuczu1

I rozpoczyna się liczenie pasażerów i dopasowywanie wagonów. Nasze pomysły na urozmaicenie zabawy: liczenie wagonów i nazywanie zwierząt (np. w dwóch językach), śpiewanie piosenek z danym zwierzakiem w roli głównej (znanych albo wymyślanych), grupowanie wagonów z pasażerami według jakiegoś schematu, np. koloru zwierząt, tych z rogami, według ilości kończyn, domowych i dzikich. Dziecko uczy się liczyć, ćwiczy małe rączki oraz koorydynację wzrokowo-ruchową. Polecamy dzieciom powyżej 3 lat.

czuczu14 

W świecie zwierząt

Dzieci kochają zwierzęta. CzuCzu o tym wie, dlatego bohaterem serii „Rączka układa” stały się właśnie zwierzęta. To komplet wytrzymałych puzzli, których wielkość dopasowana jest do małych rączek i umiejętności dwulatków.

czuczu3

W pudełku znajdują się cztery układanki o różnym stopniu trudności. Do wyboru mamy zestaw cztero-, pięcio-, sześcio-, i siedmioelementowy. Wspólne układanie nie trwa długo, to czas, w którym maluch jest w stanie się skoncentrować, bawiąc się – wykonać zadanie. Jest do świetne ćwiczenie koordynacji wzrokowo – ruchowej, spostrzegawczości i logicznego myślenia. I cała masa zabawy. CzuCzu nie zawiodło i po raz kolejny stworzyło zabawkę uwielbianą przez dzieci (i ich rodziców), która posłuży niejednemu dziecku (dzięki solidności wykonania).

czuczu11

Pojazdy

Kolejna nowość z serii „Rączka układa”. Podobnie jak zwierzątka, polecamy ją dzieciom w wieku 2 lat i starszym. Układanka „Pojazdy” spodoba się małym wielbicielom wielkich maszyn!

czuczu4

Spychacz, koparka i dźwig, który zobaczymy podczas spaceru to dla dziecka prawdziwe wydarzenie, a możliwość późniejszego odtworzenia ich wyglądu w domu daje dzieciom mnóstwo radości. Puzzle, poza zabawą, są wstępem do rozmowy, dzięki której dziecko uczy się, wzbogaca słownictwo i przenosi się w świat fantazji. Dodatkowo ćwiczą małe rączki, koordynację wzrokowo-ruchową, uczy logicznego myślenia. Nasz pomysł na urozmaicenie zabawy: wydajemy dźwięki charakterystyczne dla każdej wielkiej maszyny. Każdy pojazd składa się z innej ilości elementów: czterech, pięciu, sześciu lub siedmiu. Zróżnicowany poziom trudności poszczególnych układanek pozwala na zabawę dostosowaną do możliwości dzieci.

czuczu13

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.