Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

10 rzeczy o które warto zapytać twoją rodzinę. Gra rodzinna Pytaki

Nie ma pytań zakazanych. Nie ma takich, które są zbyt głupie, za mało ważne i… zbyt wstydliwe. O uczucia i potrzeby najbliższych zawsze warto pytać. Wiedzą o tym twórcy gry planszowej „Pytaki”, którzy z zadawania pytań stworzyli inspirującą rozrywkę dla całej rodziny. Jesteś pewien, że wiesz wszystko o swoich najbliższych? Zmierz się z pytaniami, które prezentujemy poniżej, by przekonać się, jak wiele możesz się o nich i o sobie samym dowiedzieć. I ile frajdy może sprawić taka dociekliwość!

pytaki2

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestaw 10 pytań do odnalezienia w „Pytakach”. Spróbujcie na nie odpowiedzieć, a potem zadajcie je swoim najbliższym. Gwarantujemy, że to co usłyszycie, okaże się sporym zaskoczeniem. A to dopiero początek, bo „Pytaki” kryją całą masę niespodzianek, które pozwalają rodzinie zagrać w jednej drużynie i mieć z tego sporo radości:

Uwaga! Reklama do czytania

Cud rodzicielstwa

Piękna i mądra książka o istocie życia – rodzicielstwie.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl
  1. Wymień swoje trzy marzenia.

  2. Z czego jesteś dumna/ dumny w sobie?

  3. Który wyjazd rodzinny najmilej wspominasz?

  4. Co jest twoim zdaniem najmilszym zwyczajem waszej rodziny?

  5. Czy lubisz poranki w waszej rodzinie? Jeśli nie, to co mogłoby się stać, żebyś polubiła/ polubił?

  6. Czy chciałbyś/ chciałabyś, żeby coś się zmieniło w waszej rodzinie? Jeśli tak, to co?

  7. Co jest twoim zdaniem najważniejsze, żeby dobrze wychować dzieci?

  8. Po kim odziedziczyłaś/ odziedziczyłeś kształt nosa?

  9. Jak można ci okazać miłość?

  10. Daj buziaka wszystkim pozostałym graczom.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!
pytaki

W codziennej gonitwie łatwo przeoczyć, jak nasze dzieci dorosły, jak zmieniają się ich potrzeby i jak wiele rzeczy mogłyby nam powiedzieć, gdybyśmy tylko mieli czas i sposobność, by swobodnie porozmawiać. Podobnie jest między dorosłymi, którzy żyjąc wspólnie sądzą czasem, że wiedzą o sobie wszystko. „Pytaki” pokazują, że mamy sobie jeszcze całkiem sporo do powiedzenia i wiele w sobie do odkrycia. To prosta gra, która robi kawał dobrej roboty – uczy słuchania, ale też bycia w kontakcie z własnymi uczuciami i potrzebami i głośnego mówienia o tym, co w nas „siedzi”. A że „siedzi”, co do tego nie ma wątpliwości. Co więcej, w różnych momentach „siedzą” w nas całkiem różne rzeczy. To właśnie dlatego „Pytaki” nigdy się nie nudzą, bo każda rozgrywka może być zupełnie inna i równie odkrywcza, jak ta pierwsza. Słowem – gra, która bawi, uczy, inspiruje i pogłębia rodzinne więzi. A co najlepsze, można w nią grać już z czterolatkiem!

Grę Pytaki możecie kupić w natuli.pl – Rodzinna gra Pytaki 

Avatar photo

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.