Kategorie
produkty rzeczy dla dzieci

10 rzeczy o które warto zapytać twoją rodzinę. Gra rodzinna Pytaki

Nie ma pytań zakazanych. Nie ma takich, które są zbyt głupie, za mało ważne i… zbyt wstydliwe. O uczucia i potrzeby najbliższych zawsze warto pytać. Wiedzą o tym twórcy gry planszowej „Pytaki”, którzy z zadawania pytań stworzyli inspirującą rozrywkę dla całej rodziny. Jesteś pewien, że wiesz wszystko o swoich najbliższych? Zmierz się z pytaniami, które prezentujemy poniżej, by przekonać się, jak wiele możesz się o nich i o sobie samym dowiedzieć. I ile frajdy może sprawić taka dociekliwość!

Świetne książki dla rodziców i dzieci... zobacz naszą KSIĘGARNIĘ NATULI
pytaki2

Specjalnie dla was przygotowaliśmy zestaw 10 pytań do odnalezienia w „Pytakach”. Spróbujcie na nie odpowiedzieć, a potem zadajcie je swoim najbliższym. Gwarantujemy, że to co usłyszycie, okaże się sporym zaskoczeniem. A to dopiero początek, bo „Pytaki” kryją całą masę niespodzianek, które pozwalają rodzinie zagrać w jednej drużynie i mieć z tego sporo radości:

JAK DOBRZE, ŻE TO REKLAMA KSIĄŻEK

książki dla rodziców

Playful Parenting. Rodzicielstwo przez zabawę

39,90 PLN

Dziecko marudzi przy ubieraniu, nie chce iść do przedszkola, obraziło się na cały świat? Zamień to w zabawę!

  1. Wymień swoje trzy marzenia.

  2. Z czego jesteś dumna/ dumny w sobie?

  3. Który wyjazd rodzinny najmilej wspominasz?

  4. Co jest twoim zdaniem najmilszym zwyczajem waszej rodziny?

  5. Czy lubisz poranki w waszej rodzinie? Jeśli nie, to co mogłoby się stać, żebyś polubiła/ polubił?

  6. Czy chciałbyś/ chciałabyś, żeby coś się zmieniło w waszej rodzinie? Jeśli tak, to co?

  7. Co jest twoim zdaniem najważniejsze, żeby dobrze wychować dzieci?

  8. Po kim odziedziczyłaś/ odziedziczyłeś kształt nosa?

  9. Jak można ci okazać miłość?

  10. Daj buziaka wszystkim pozostałym graczom.

Czytasz artykuł … i bardzo dobrze

Piszemy i wydajemy książki, tworzymy magazyn dla rodziców, prowadzimy super księgarnię. Jeśli nas nie znasz… kliknij i

pytaki

W codziennej gonitwie łatwo przeoczyć, jak nasze dzieci dorosły, jak zmieniają się ich potrzeby i jak wiele rzeczy mogłyby nam powiedzieć, gdybyśmy tylko mieli czas i sposobność, by swobodnie porozmawiać. Podobnie jest między dorosłymi, którzy żyjąc wspólnie sądzą czasem, że wiedzą o sobie wszystko. „Pytaki” pokazują, że mamy sobie jeszcze całkiem sporo do powiedzenia i wiele w sobie do odkrycia. To prosta gra, która robi kawał dobrej roboty – uczy słuchania, ale też bycia w kontakcie z własnymi uczuciami i potrzebami i głośnego mówienia o tym, co w nas “siedzi”. A że “siedzi”, co do tego nie ma wątpliwości. Co więcej, w różnych momentach “siedzą” w nas całkiem różne rzeczy. To właśnie dlatego „Pytaki” nigdy się nie nudzą, bo każda rozgrywka może być zupełnie inna i równie odkrywcza, jak ta pierwsza. Słowem – gra, która bawi, uczy, inspiruje i pogłębia rodzinne więzi. A co najlepsze, można w nią grać już z czterolatkiem!

Grę Pytaki możecie kupić w natuli.pl – Rodzinna gra Pytaki 

Autor/ka: Justyna Urbaniak

Piszę zawodowo, prywatnie jestem matką i kurą domową. Z wykształcenia - nauczycielką polonistką, z przekonania - antypedagogiem. Aktualnie, oprócz pisania, dokształcam się w zakresie edukacji alternatywnej, Porozumienia Bez Przemocy, gotowania. Ostatnio również bloguję: http://justynaurbaniak.natemat.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *