Pomimo, iż pieluszki wielorazowe są coraz bardziej popularne, nadal wielu rodzicom na hasło „ pieluszka z materiału”, cierpnie skóra.
Musimy jednak wiedzieć, że pieluszka wielorazowa różni się znacznie od znanej powszechnie tetry. Jest to produkt zaawansowany technologicznie, jeśli chodzi o zastosowane materiały, krój i wygląd.
Uwaga! Reklama do czytania
Poród naturalny
Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.
Karmienie piersią
Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.
Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli
Pieluszka wielorazowa jest tak samo łatwa w obsłudze jak pielucha jednorazowa: jest zapinana na rzepy lub napy, a dziecko może mieć w niej sucho.
W zależności od zasobności portfela i osobistych upodobań, do wyboru mamy kilka rodzajów pieluszek:
- pieluszka z kieszenią (pocket):
składa się z dwóch warstw: wewnętrznej, uszytej z mikropolarku (odprowadza wilgoć do wkładki i skóra dziecka pozostaje sucha) i zewnętrznej, uszytej z PUL (oddychający poliester, który chroni ubranko przed zamoczeniem). Pomiędzy obydwie warstwy, do kieszonki wsuwamy wkładkę chłonną, np: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopi. Zwykle pieluszka sprzedawana jest w komplecie z wkładką.
Pieluszki z kieszenią występują w kilku rozmiarach, dostosowanych do wagi i wieku dziecka lub w praktycznej wersji one size (od urodzenia do końca okresu pieluszkowania). Zaletą pieluszek z kieszenią jest bardzo szybki czas schnięcia (oddzielnie suszymy pieluszkę i wkładkę), możliwość stosowania różnych wkładek i tym samym regulacji chłonności oraz łatwość zastosowania.
- pieluszka AIO (all in one):
wygląda jak pieluszka z kieszenią, ale ma wszytą wkładkę na stałe. Jest prosta w obsłudze. Nie różni się niczym od pieluchy jednorazowej. Schnie dłużej, niż pieluszka z wyciąganą wkładką.
- pieluszki formowane (fitted):
pieluszki kształtem przypominające pieluchy jednorazowe, zapinane na rzep, napy, wiązane na troczki. Wykonane mogą być z bawełny, bambusa, konopi, mikrowłókna i innych mieszanek. Na pieluszkę należy założyć otulacz, który ochroni ubranko przed zamoczeniem.
- pieluszki do składania:
znana nam tetra, pieluszki flanelowe, frotowe i tzw. prefold. Na pieluszki, po ich odpowiednim złożeniu i zapięciu na klamerkę snappi, ubieramy otulacz w celu ochrony ubranka przed zamoczeniem.
- otulacze:
są to majteczki wykonane z oddychającego PUL, polarku lub wełny. Ubieramy je na pieluszki do składania oraz na pieluszki formowane, w celu ochrony ubrania dziecka przed zamoczeniem.
Aby pranie wypadało co 2-3 dni, powinniśmy mieć od 15, do 20 pieluszek.
Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.