Kategorie
Recenzje

SamoDobro – bajkowe ubrania dla dzieci

SamoDobro tworzy przedmioty, które uruchomiają wyobraźnię. A co najefektywniej wprowadza wyobraźnię w ruch? Literatura! SamoDobro proponuje, aby odkrywać ją w sposób nieoczywisty, poprzez… ubranie. Jak się okazuje, możo ono wprowadzić małych i dużych w świat opowieści, bajek, książek, czy komiksów. Zapraszamy do bajecznego świata SamoDobro.com.pl.

samodobro2

Chodzi lisek koło drogi…

A tym liskiem jest moja córka Alicja, która przywdziała skórę sprytnego leśnego zwierzęcia. Pomarańczowa kurtka zachwyca. Jest uszyta z tkaniny polarowej Minky, ma jasnoszarą bawełnianą podszewkę, czarne wykończenie przy rękawach i obszerny kaptur. Dla mnie liczy się sam pomysł, ponieważ nigdy nie wpadłabym na to, że ubranie może stanowić punkt wyjścia do rozmowy o literaturze, teatrze, sztuce. A w tym wypadku tak właśnie jest!

Lisek, wilk, królik, lew, tygrys to bohaterowie kultowych bajek dziecięcych, rymowanek, wierszyków. To także wzory kurtek z kolekcji Gęsia skórka, do której oprócz kurtek należą czapki, apaszki, kamizelki, spodnie i bluzy z motywem zwierzęcym.

samodobro1

Wygoda z charakterem

Jak nosi się lisek? Dostosowuje się do kształtów właściciela! Kurtka ma luźny krój, nieco dłuższy z tyłu, dzięki temu daje ciepło pupie, co jest ważne szczególnie jesienią podczas zabawy na podwórku, placu zabaw, w piaskownicy, kiedy dziecko siada na chłodnej zjeżdżalni czy piasku. Przy rękawkach ma ściągacze, które zatrzymują ciepło, ale też dają więcej możliwości do zabawy (długie rękawki nie wpadają do wodnej zupy). Kurtka jest zasuwana na zamek błyskawiczny, dzięki temu dziecko może ubrać się samodzielnie. Ma kieszenie na skarby i drobiazgi. I najważniesze – bajkowy kaptur, z uszami, nosem i oczami. Kaptur jest obszerny, ale nie odstaje i nie spada, zmieści się pod niego jesienna czapka.

Kurtkę można prać w pralce, nie traci koloru nawet po wielu praniach, nie kosmaci się i nie rozciąga.

samodobro3

Ubrania SamoDobro:

  • są szyte z  dzianin produkowanych w Polsce oraz USA (minky), posiadających certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który potwierdza, że są wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, w tym pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących i metali ciężkich,
  • mają niebanalne wzory, fasony, materiały i faktury, które są małymi dziełami sztuki,
  • dają komfort noszenia dzięki niekrępującym ruchów krojom i miłym w dotyku materiałom,
  • to produkty w 100% polskie, uszyte w Polsce, wykańczane ręcznie.
samodobro5
samodobro4
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.