100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Sanki dla dziecka – do 100zł i droższe

Sanki dla dziecka – do 100zł i droższe

Sezon zimowych zabaw ruszył pełną parą. Sanki zimą to obowiązkowa i niezwykle przyjemna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Zanim jednak wybierzemy się w plener warto przypomnieć o kilku rzeczach.

Kiedy na sanki?
Dziecko można zabrać na sanki, kiedy siedzi już samodzielnie. Wcześniej lepiej tego nie robić, bo leżenie na sankach i wpatrywanie się w zachmurzone niebo nie jest zbyt komfortowe i może okazać się mało bezpieczne.
Mówi się, że kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej do -10 stopni C, nie powinno się wychodzić z domu z małym dzieckiem. Sporo w tym prawdy, ale nie należy traktować tego zbyt dosłownie. Kiedy świeci słońce i nie ma wiatru, mrozu nie odczuwa się tak bardzo, jak w ponure, wietrzne dni i ze zdrowym dzieckiem można wyjść na spacer.

Jakie sanki wybrać?
Właściwie dobrane sanki to podstawa radosnej i bezpiecznej zabawy. Te z oparciem są bezpieczniejsze dla małych dzieci, ale starszym mogą sprawiać trudności przy zjeżdżaniu z górki, kiedy ciało układa się w pozycji półleżącej. Obecnie mamy do wyboru wiele modeli sanek wykonanych z różnych materiałów – metalowe, aluminiowe, plastikowe i drewniane.

Sanki drewniane są najbardziej eko – jeśli posiadają certyfikat FSC (świadczący o tym, że drewno zastosowane do produkcji pochodzi z lasów gospodarowanych według zasad chroniących środowisko naturalne) i polakierowane są bezpiecznym, nietoksycznym lakierem.

O czym warto pamiętać?

  • przed wyjściem z domu nasmaruj buzię dziecka naturalnym, “zimowym” kremem ochronnym
  • zanim posadzisz małe dziecko na sankach podłuż mu pod pupę coś ciepłego, co będzie je dodatkowo ogrzewało – może to być koc lub coś bardziej stabilnego
  • zamiast okrywać dziecko kocem lub śpiworkiem ubierz je w ciepły, nieprzemakalny kombinezon, który pozwoli na większą swobodę ruchów.

Przykładowe sanki dla dziecka

  • Sanki do 100 zł:
  • Sanki do 150 zł (także dla bliźniąt):
  • Sanki powyżej 300 zł:

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Nie jestem szalona, jestem cykliczna” – rozmowa z Samią o cyklicznej naturze kobiet

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Przejdz do: