Kategorie
Rodzina

Ściany, po których trzeba rysować

Tablice do rysowania kredą – stojące, wiszące, ścienne i w postaci mebli… Czyli to, czego mały artysta potrzebuje najbardziej

Świat nie znosi pustki, nasze ściany – w mniemaniu dzieci – również. Dlatego zamiast złościć się na maluchy, że w niczym nieskrępowany sposób wyrażają swoje potrzeby artystyczne na głównej ścianie naszego salonu, pomóżmy im spełnić marzenia o przyszłości. Wystarczy przecież tablica albo czarna, tablicowa farba.

Zanim dziecko stanie się cenionym malarzem, znanym grafikiem czy rozchwytywanym projektantem przestrzeni, potrzebować będzie praktyki. Blade, niczym nieozdobione ściany w naszych mieszkaniach wydają się wręcz idealnym poligonem doświadczalnym dla dziecka. Jednak młody artysta – jak to artysta – niekoniecznie musi znać umiar w działaniu. Dlatego zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców proponujemy dwa rozwiązania.

Pierwszym sposobem (pozwalającym nam zapomnieć o comiesięcznym przemalowywaniu ścian) jest zakupienie szkolnych tablic, które można postawić w dowolnym miejscu bądź też zamontować na ścianach pokoju dziecka. Matowoczarna tablica stanowić będzie także świetny kontrapunkt dla bladych kolorów w pokoju malucha.

Drugie rozwiązanie jest jeszcze bardziej pomysłowe – wystarczy pomalować tzw. tablicową farbą wybrany fragment ściany (albo całą ścianę), drzwi lub meble. My będziemy wreszcie zadowoleni, gdy nie odkryjemy kolejnych niespodziewanych dzieł sztuki w sypialni, dzieci z kolei ucieszą się ze swobody, która pozwoli im rozwijać wyobraźnię.

Foto: CookieMag, Tree Fall Design, www.babyearth.com, www.houzz.com, www.laurafrantz.com, www.ohdeedoh.com

Autor/ka: Anna Grafka

Każdy swój dzień zaczyna od kawy (fairtade’owej oczywiście) i wizyty na UlicyEkologicznej.pl, którą wspiera i współtworzy. Codziennie śledzi newsy, tropi trendy, i pisze o wszystkim, co w ekologicznej trawie piszczy. Fascynują ją gadżety, które sprawiają, że ekologia w mieście jest możliwa. Zainspirowana własnymi odkryciami (mimo wyraźnego antytalentu do prac rękodzielniczych) zaopatrzyła się w maszynę do szycia, która wprowadzić ma ją w arkana krawieckiego upcyklingu. Z drobnych rzeczy i pomysłów cieszy się jak dziecko, co zdecydowanie pomaga jej w kontaktach z maluchami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.