fbpx
| Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką

Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką

Czym zająć kilkulatka, który interesuje się wszystkim dokoła, chłonie wiedzę jak gąbka, śpiewa, rysuje i – jak to z dziećmi bywa – szybko się nudzi? Zaproponować mu zajęcie, które pozwoli doskonalić to, co już potrafi, i zdobywać nowe, dostosowane do wieku i możliwości umiejętności. Edukacyjna seria „Kapitan Nauka” rozwija kompetencje matematyczne, logiczne i językowe u dzieci od 4. roku życia, a wszystko to poprzez wciągającą zabawę.

Old MacDonald, Twinkle, twinkle, little star, If you’re happy and you know it – wasze dzieci z pewnością znają te piosenki z przedszkola albo z kreskówek. Teraz możecie śpiewać je wspólnie, łącząc przyjemne z pożytecznym: czas płynie miło, a obce słówka same wpadają do głowy! Angielski dla dzieci. Piosenki to zbiór 15 popularnych utworów dla dzieci. W książce znajdziecie wszystko, co potrzebne do śpiewania: teksty piosenek w języku angielskim i polskim (dociekliwe maluchy lubią wiedzieć, o czym śpiewają – i słusznie!), zapis nutowy (rodzice mogą akompaniować dzieciom na pianinie albo na… cymbałkach), a nawet słowniczek z podstawowymi wyrazami – są tu m.in.: liczby, dni tygodnia, kolory, nazwy zwierząt. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem wszystkich utworów. Rytmiczne piosenki śpiewa ośmioletnia Brytyjka, w niektórych towarzyszy jej tata, mali słuchacze mają więc zagwarantowany wzorcowy brytyjski akcent. Wolicie śpiewać samodzielnie? Na płycie znalazły się również wersje instrumentalne piosenek, w sam raz do zabawy w karaoke. Angielski dla dzieci sprawdzi się w domu, podczas codziennych zabaw lub urodzinowego przyjęcia, w samochodzie, w czasie monotonnej podróży i w przedszkolu – jako pomoc dla nauczycieli.

angielski_dla_dzieciKup w Natuli – 25,71

Angielski dla dzieci. Piosenki to:

  • 15 melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenek w prostych aranżacjach,
  • angielskie teksty wraz z polskim tłumaczeniem,
  • dodatkowe wersje karaoke wszystkich piosenek,
  • zapis nutowy,
  • minisłowniczek z podstawowymi słowami.

Gdy maluchom znudzi się śpiewanie, podsuńcie im 100 zabaw z…. W serii właśnie pojawiły się kolejne tytuły, skierowane do dzieci w wieku 4–5 lat: 100 zabaw z robotem Eliotem i 100 zabaw z królikiem Kazikiem.

Zaglądamy do kosmicznego świata planet, rakiet i sztucznej inteligencji. Robot Eliot proponuje aż 100 różnorodnych zadań, które wciągną maluchy na wiele godzin. W pudełku znajduje się książeczka, komplet 30 dwustronnych, zmywalnych kart i suchościeralny flamaster. Przygotowane przez doświadczonych pedagogów zadania zostały dostosowane do możliwości cztero- i pięciolatków. Wśród zabaw znajdują się kolorowanki, rozsypanki, rysowanie po śladzie, labirynty i uwielbiane przez przedszkolaki „połącz kropki”.

100 zabaw z robotem Eliotem to:

  • liczenie w zakresie 10,
  • porównywanie wielkości i liczebności,
  • klasyfikowanie przedmiotów.

Zadania rozwijają też spostrzegawczość, logiczne myślenie, a przede wszystkim umiejętności grafomotoryczne. Dzięki specjalnemu flamastrowi i zmywalnym kartom każde zadanie może być rozwiązywane wielokrotnie. To doskonały wstęp do nauki pisania!

Pomiędzy zadania zgrabnie wpleciono solidną dawkę wiedzy o kosmosie – dzieci poznają na przykład fazy księżyca, dowiedzą się, co to jest teleskop i sonda kosmiczna, poszerzą swoje słownictwo i pobudzą wyobraźnię.

100-zabaw-z-eliotem-650x

Kup w Natuli – 34,90

W serii 100 zabaw z… ukazały się dotychczas:

Serię Kapitan Nauka można kupić w Natuli.pl


Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

edukacja alternatywna
Świętowanie zakończenia roku szkolnego wspiera poczucie własnej wartości

edukacja alternatywna
Czy oglądając bajki po angielsku, można nauczyć się języka?

wychowanie
Dzieci potrzebują naszego zaufania! (Krótki tekst o nadmiernej kontroli)

wychowanie
Seksualność trzylatki. Historia jednego popołudnia

wychowanie
Jak uważnie towarzyszyć dziecku? I dlaczego to takie ważne?

POLECAMY
Dom nad Morzem – wakacyjne marzenie

odżywianie naturalne
3 pomysły na quinoę w kuchni

wychowanie
Jak nauczyć dziecko bezinteresownej pomocy innym?

odżywianie naturalne
6 przepisów na orzeźwiające napoje bez cukru

naturopatia
Mamy już dość komarów! 2 sprawdzone przepisy na płyny odstraszające