Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką

Czym zająć kilkulatka, który interesuje się wszystkim dokoła, chłonie wiedzę jak gąbka, śpiewa, rysuje i – jak to z dziećmi bywa – szybko się nudzi? Zaproponować mu zajęcie, które pozwoli doskonalić to, co już potrafi, i zdobywać nowe, dostosowane do wieku i możliwości umiejętności. Edukacyjna seria „Kapitan Nauka” rozwija kompetencje matematyczne, logiczne i językowe u dzieci od 4. roku życia, a wszystko to poprzez wciągającą zabawę.

Old MacDonald, Twinkle, twinkle, little star, If you’re happy and you know it – wasze dzieci z pewnością znają te piosenki z przedszkola albo z kreskówek. Teraz możecie śpiewać je wspólnie, łącząc przyjemne z pożytecznym: czas płynie miło, a obce słówka same wpadają do głowy! Angielski dla dzieci. Piosenki to zbiór 15 popularnych utworów dla dzieci. W książce znajdziecie wszystko, co potrzebne do śpiewania: teksty piosenek w języku angielskim i polskim (dociekliwe maluchy lubią wiedzieć, o czym śpiewają – i słusznie!), zapis nutowy (rodzice mogą akompaniować dzieciom na pianinie albo na… cymbałkach), a nawet słowniczek z podstawowymi wyrazami – są tu m.in.: liczby, dni tygodnia, kolory, nazwy zwierząt. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem wszystkich utworów. Rytmiczne piosenki śpiewa ośmioletnia Brytyjka, w niektórych towarzyszy jej tata, mali słuchacze mają więc zagwarantowany wzorcowy brytyjski akcent. Wolicie śpiewać samodzielnie? Na płycie znalazły się również wersje instrumentalne piosenek, w sam raz do zabawy w karaoke. Angielski dla dzieci sprawdzi się w domu, podczas codziennych zabaw lub urodzinowego przyjęcia, w samochodzie, w czasie monotonnej podróży i w przedszkolu – jako pomoc dla nauczycieli.

angielski_dla_dzieciKup w Natuli – 25,71

Angielski dla dzieci. Piosenki to:

  • 15 melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenek w prostych aranżacjach,
  • angielskie teksty wraz z polskim tłumaczeniem,
  • dodatkowe wersje karaoke wszystkich piosenek,
  • zapis nutowy,
  • minisłowniczek z podstawowymi słowami.

Gdy maluchom znudzi się śpiewanie, podsuńcie im 100 zabaw z…. W serii właśnie pojawiły się kolejne tytuły, skierowane do dzieci w wieku 4–5 lat: 100 zabaw z robotem Eliotem i 100 zabaw z królikiem Kazikiem.

Zaglądamy do kosmicznego świata planet, rakiet i sztucznej inteligencji. Robot Eliot proponuje aż 100 różnorodnych zadań, które wciągną maluchy na wiele godzin. W pudełku znajduje się książeczka, komplet 30 dwustronnych, zmywalnych kart i suchościeralny flamaster. Przygotowane przez doświadczonych pedagogów zadania zostały dostosowane do możliwości cztero- i pięciolatków. Wśród zabaw znajdują się kolorowanki, rozsypanki, rysowanie po śladzie, labirynty i uwielbiane przez przedszkolaki „połącz kropki”.

100 zabaw z robotem Eliotem to:

  • liczenie w zakresie 10,
  • porównywanie wielkości i liczebności,
  • klasyfikowanie przedmiotów.

Zadania rozwijają też spostrzegawczość, logiczne myślenie, a przede wszystkim umiejętności grafomotoryczne. Dzięki specjalnemu flamastrowi i zmywalnym kartom każde zadanie może być rozwiązywane wielokrotnie. To doskonały wstęp do nauki pisania!

Pomiędzy zadania zgrabnie wpleciono solidną dawkę wiedzy o kosmosie – dzieci poznają na przykład fazy księżyca, dowiedzą się, co to jest teleskop i sonda kosmiczna, poszerzą swoje słownictwo i pobudzą wyobraźnię.

100-zabaw-z-eliotem-650x

Kup w Natuli – 34,90

W serii 100 zabaw z… ukazały się dotychczas:

Serię Kapitan Nauka można kupić w Natuli.pl

Agnieszka Radziszowska

Autor/ka: Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.