Kategorie
Recenzje

Śpiworek Jollein – na spokojny i bezpieczny sen

Śpiworek to bardzo uniwersalny „gadżet”, otulający malucha w trakcie snu. Idealny dla dzieci, które często rozkopują się w nocy. Teoretycznie pełni funkcję podobną do kocyków czy kołderek. W praktyce jednak znacznie trudniej się z niego wywinąć, dzięki czemu dziecko może spać dłużej i jest bezpieczniejsze (nie może zakryć sobie buzi).

spiworek2

Śpiworków na rynku jest obecnie całkiem sporo. To, co dane modele odróżnia od siebie, to przede wszystkim jakość materiału, z którego zostały uszyte. Te oddychające, higroskopijne, zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza gwarantują dziecku komfortowy i zdrowy sen. Kilka tygodni temu trafił do naszego domu śpiworek marki Jollein całoroczny, dla niemowląt i dzieci (występuje w różnych rozmiarach), w kolorze ciemnej mięty w białe romby. Szyty z wysokogatunkowej bawełny, zapewnia skórze niemowlaka wszystko to, czego ona potrzebuje minimalizując choćby ryzyko zapoconych plecków po całej nocy spędzonej wewnątrz śpiworka.

Produkty Jollein posiadają certyfikaty bezpieczeństwa Oeko-Tex Standard 100 i TÜV Rheinland. Oznacza to, że zostały sprawdzone przez niezależne instytuty badawcze pod kątem parametrów istotnych dla zdrowia i bezpieczeństwa i uzyskały pozytywny wynik.

spiworek3

Sama marka, choć w Polsce pojawiła się dopiero w 2015 roku, funkcjonuje od ponad 40 lat i bardzo dużą wagę przykłada do tego, by na każdym etapie produkcji wszystko odbywało się w zgodzie z bardzo restrykcyjnymi normami. Poza wyżej wspomnianym bezpieczeństwem, które zapewniają odpowiednie certyfikaty, każda z firm dostarczająca surowce do produkcji śpiworków Jollein (i innych wyrobów tej marki) jest członkiem BSCI – Business Social Compliance Initiative, czyli międzynarodowej organizacji walczącej m.in. z wykorzystywaniem dzieci do pracy. Zasady fair play – zarówno od strony konsumenckiej, jak też produkcyjnej, są tu głęboko zakorzenione.

spiworek9

Oryginalny, skandynawski design, wyjątkowo miękka, certyfikowana bawełna i przemyślane elementy (np. materiałowa zakładka u góry suwaka zabezpieczająca przed podrażnieniem szyi) powodują, że to śpiworek, który budzi nasze zaufanie. Dostępne w trzech rozmiarach (0–6 mies., 6–18 mies., 18–36 mies.) śpiworki Jollein sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zależy nam na bezpiecznym śnie naszego dziecka.

spiworek6

Najważniejsze cechy śpiworków Jollein:

  • szyte z wysokogatunkowej bawełny pozwalającej skórze oddychać,
  • uszyte z materiału posiadającego certyfikat Oeko-Tex Standard 100,
  • wszyty na całej długości suwak “zip click” umożliwiający szybką i łatwą zmianę pieluchy,
  • obszerne, niekrępują ruchów dziecka,
  • oryginalny, skandynawski design.
spiworek4
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.