Kategorie
Ekowiadomości

Stereotyp kobiety karmiącej piersią – „mniej zaradna”. Badania.

Najnowsze badania Uniwersytetu w Montanie dowodzą stereotypowego postrzegania kobiet karmiących piersią. Wg. większości badanych kobieta karmiąca piersią jest mniej zaradna.

Informowaliśmy niedawno o lękach kobiet przed publicznym karmieniem piersią –  najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu w Montanie wskazują na źródło tych obaw. Według nich kobiety karmiące w sposób naturalny postrzegane są przez społeczeństwo jako mniej zaradne i niezdolne do podjęcia aktywności zawodowej. Ankietowani biorący udział w badaniu pytani byli między innymi o to co sądzą na temat kobiet, które karmią piersią oraz tych, które używają w tym celu butelki. Wyniki ukazały, że matki karmiące w sposób naturalny były postrzegane jako osoby przyjazne, ale niezdolne według badanych do podjęcia pracy. Warto podkreślić, że ankietowani, którzy wygłaszali negatywne opinie deklarowali również, że nie mieli bezpośrednio do czynienia z sytuacją, w której kobieta karmi dziecko piersią.

Aktualnie kobiety boją się promować naturalne karmienie piersią w obawie przed negatywną opinią społeczeństwa. Jest to zaskakujące ponieważ dawniej chciały brać aktywny udział w zajęciach przygotowujących do porodu oraz wspierały ideę naturalnego karmienia. Opinie są różne. Oczywiste jest jednak to, że karmienie piersią jest ekologiczne i zdrowe dla dziecka. Naukowcy przeprowadzający owe badanie uważają jednak, wbrew negatywnej opinii badanych, że karmienie w sposób naturalny jest bardzo dobrym wyborem. Według nich matki powinny propagować tę ideę zwłaszcza w miejscach publicznych, aby zwiększać świadomość społeczeństwa w tym temacie.
Żródło: inhabitos

Fot. flickr

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.