Suchy termofor – alternatywa dla tradycyjnego termoforu. Poduszka z pestkami wiśni (lub czereśni) to produkt naturalny, łagodzący rozmaite dolegliwości, m.in.:
Jak zrozumieć małe dziecko
Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem
- stłuczenia i zwichnięcia – zimne okłady łagodzące ból
- bóle karku, pleców czy brzucha
- zapalenie oskrzeli
- kolki u niemowląt
- bóle menstruacyjne
- bóle reumatyczne.
Poduszka z pestkami wiśni pozwala uwolnić się od bólów pleców podczas ciąży, może służyć do rozgrzania dziecinnego łóżeczka, a także jako dziecięca zabawka.
Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.
Jest polecana także przez fizykoterapeutów, ponieważ nadaje się do ćwiczeń mięśni stóp i poprawy ogólnej koordynacji ruchu u dzieci z problemami neurologicznymi.
Istnieje legenda mówiąca o tym, że właściwości gromadzenia ciepła przez pestki odkryły rzekomo pracownice fabryki likieru wiśniowego w Szwajcarii. Podobno suszyły pestki i zaszywały je w bawełnianych woreczkach. Woreczki leżały najpierw na grzejnikach, a po skończonej pracy kładziono je na ciało.
Poduszka utrzymuje ciepło lub zimno. Aby nagrzać pestki należy włożyć ją do kuchenki mikrofalowej 600W na około 1 do 2 minut. Można także ogrzać je w piekarniku, jednak tu czas wydłuża się do ok. 20 min. (temp. 100-120 stopni C). Pozostaje jeszcze kominek bądź grzejnik rozgrzany do temperatury max. 60 st. Natomiast mrożenie polega na umieszczeniu poduszki w foliowej torebce w zamrażalniku na około godzinę.
Należy zachować szczególną ostrożność przygotowując poduszkę do użytku. Nie wolno dopuszczać do przegrzania ze względu na możliwą utratę właściwości i oczywiście możliwość poparzenia niemowlęcia.