Kategorie
Recenzje

TaTenTo – portal rodzinny

TaTenTo to serwis rodzinny, dzięki któremu możemy zachować na dłużej ulotne chwile, zatrzymać tak szybko biegnący czas. W jaki sposób? Bardzo prosty – dzięki pamiętnikowi życia dziecka (i rodziny), galerii zdjęć i filmów

TaTenTo  to portal rodzinny, dzięki któremu możemy zachować na dłużej ulotne chwile, zatrzymać tak szybko biegnący czas. W jaki sposób? Bardzo prosty – dzięki pamiętnikowi życia dziecka (i rodziny), galerii zdjęć i  filmów.

Tatento.pl to społeczność, grupa ludzi (rodziców, opiekunów), dla których dziecko jest ważne. Poza tym portal pozwala w mądry sposób organizować wolny czas naszym dzieciom, ponieważ pomysły na aktywności sprawiają, że w zabawę zaangażowana jest cała rodzina. W portalu rodzinnym tatento.pl znajdziemy m.in. galerie prac dzieciaków, porady wychowawcze dla rodziców, gry i zabawy dla dzieci, kolorowanki do wydrukowania i konkursy, które w szczególności promują aktywność plastyczną dzieci.

Krok 1

Rejestracja, założenie konta w serwisie. Wybieramy jedną z propozycji strony wzorcowej – szablon (ja wybrałam wiosenny). Następnie zaczyna się kreacja strony dziecka, którą zaczynamy od “Albumu Twojego Dziecka”. Dodam, że strona w wersji STANDARD jest całkowicie bezpłatna!

1

Krok 2

Album Twojego Dziecka:

  • jest bardzo funkcjonalny, prosty w obsłudze;
  • jest indywidualny, tworzony całkowicie przez nas samych;
  • posiada dwa poziomy chronionego dostępu: wyłącznie dla rodzica (lub opiekuna) oraz dla rodziny i przyjaciół;
  • pozwala na katalogowanie zbiorów fotografii i filmów;
  • pozwala na tworzenie pamiętnika dziecka dzień po dniu;
  • łączy ludzi – dzięki tatento.pl zapraszamy przyjaciół, członków rodziny, nawiązujemy nowe znajomości;
  • zawiadamia znajomych o najważniejszych wydarzeniach.

Efekt jest wspaniały. Co prawda jestem dopiero w trakcie tworzenia bogatej galerii, ale i tak jej przygotowywanie sprawia mi wiele radości. Zdjęcia, które do tej pory były „porozrzucane” w moim komputerze, dzięki tatento.pl stają się uporządkowane. Kilkanaście dostępnych stylów grafiki, które można wybierać zgodnie z własnym gustem i indywidualnym stylem dają rodzicom duże pole do działania i tworzenia.

2

Fotostrona dziecka jest bardzo funkcjonalna i czytelna, utrzymana w jasnej, pozytywnej kolorystyce. Ze strony mojego dziecka jestem bardzo zadowolona, staram się ją systematycznie uzupełniać, by mieć pamiątkę na lata. Poza tym to idealne rozwiązanie dla dziadków, którzy mieszkają w innym mieście czy zagranicą. Są bliżej swojego wnuczka czy wnuczki, mogą obserwować jego rozwój, oglądać fotografie.

Do Albumu mają także dostęp inni użytkownicy (po zaznaczeniu przez nas opcji dostępności).  Każdy album, jak i zdjęcie może być indywidualnie oznaczone jeśli chodzi o dostępność – rodzic może mieć część materiałow tylko dla siebie,  część dla rodziny i przyjaciół czy też udostepnić publicznie.

Bezpieczeństwo

Warto wspomnieć o bezpieczeństwie przechowywania zdjęć. Niewiele osób ma świadomość, jak łatwo stracić zdjęcia przechowywane na dysku twardym. Dość nieoczekiwanie możemy nieodwołalnie stracić tę wyjątkową pamiątkę dokumentującą życie naszego dziecka i rodziny. Zgrywanie zdjeć na płyty CD też nie daje gwarancji ich nieśmiertelności, ponieważ trwałość tego nośnika to zaledwie kilka lat. Zdjęcia na tatento.pl są przechowywane na kilku serwerach, a kopie tworzone są codziennie. W razie potrzeby niemal natychmiast możemy poprosić o udostępnienie nam archiwalnych zdjęć i to w oryginalnie wgranej wielkości.

Strefa rodzica

Szczególnie ukierunkowana na komunikację między rodzicami. Na stronie portalu rodzinnego wielu z nas znajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania, nawiąże nowe znajomości albo odświeży stare, poszerzy horyzonty. Ponadto dzięki tatento.pl rodzice dowiadują się o ciekawych i ważnych akcjach, np. charytatywnych, wydarzeniach m.in. koncertach, spotkaniach, warsztatach. Tatento.pl posiada także bogatą bazę żłobków, przedszkoli czy szkół. Wybieramy województwo, miasto i otrzymujemy rzetelne informacje adresowe placówek, wraz ze stroną internetową.

Podoba mi się także funkcja „geolokalizacji”. Dzięki wyszukiwarce działającej według kodu adresowego, miasta, wieku i płci dziecka można poznać znajomych w swojej okolicy, umówić się na wspólny spacer z dziećmi, do kawiarni czy na przedstawienie teatralne.

Rodzic może zapoznać się z recenzjami książek, skorzystać z przepisów na zdrowe potrawy, które znajdziemy na blogu tatento.pl.

Strefa dziecka

Bardzo lubimy. Córka szczególnie upodobała sobie działania opisane w kategoriach “Zdrowy Zuch” i “Eko Maluch”. Znajdziemy tam znakomite pomysły na twórcze spędzenie czasu. I tak mamy już bałwanka w śniegowej kuli. Czekamy na lato, by móc pobawić się w gry proponowane w zakładce “Wakacje na wsi”. Gramy w kręgle, które przygotowaliśmy sami i bawimy się w „Mamo, ile kroków do domu”. Zabaw jest mnóstwo, jeszcze wszystkich nie odkryliśmy. Dodam, że znajdziemy tu pomysły na organizowanie czasu zarówno straszakom, jak i maluszkom. Przy każdej z gier czy zabawie znajdziemy ikony, które określają rodzaj rozwijanej aktywności, np. umiejętności poznawcze, małą lub dużą motorykę czy ciekawość świata.

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.