Kategorie
Artykuł sponsorowany Rzeczy dla dzieci

Aktywność fizyczna wyzwala endorfiny, czyli (nie)codzienne spacery z Thule

Dla każdego rodzica narodziny dziecka to życiowa rewolucja. Ale dla tego, który w całym swoim życiu „przed dzieckiem” kochał aktywność fizyczną i nie wyobrażał sobie weekendu bez maratonu, triathlonu bądź czegokolwiek, co wywołałoby przypływ adrenaliny, to rewolucja na podwójną skalę. Bo jak zrobić codzienną, poranną przebieżkę po parku, gdy ma się w domu maluszka?

thule4

To dla tych rodziców powstał wózek dziecięcy wagi lekkiej – Thule Glide. Ma nowoczesny, aerodynamiczny kształt, dzięki któremu doskonale sprawdza się podczas spacerowania i biegania w terenie. Ten wózek to świetny pretekst (i motywator!), by wyjść z domu i… ruszać się, zamiast siedzieć na ławce z parku. Ruch wyzwala hormony, które są odpowiedzialne za poczucie zadowolenia, to endorfiny, nazywane także hormonami szczęścia. Wyobraźcie sobie zatem, że biegacie, że biegacie z dzieckiem i że biegacie wiosną. Wow!

Thule – dla aktywnych

Wśród wielu produktów stworzonych z myślą o „ruszających się rodzicach” (przyczepki i foteliki rowerowe, nosidła dla dzieci, wózki dziecięce) Thule Glide zajmuje wyjątkowe miejsce – w 2016 roku (ponownie) wyróżniono go prestiżową nagrodą OutDoor Industry Award, za wzornictwo i innowacyjność.

thule3

Wózek Thule Glide jest wyjątkowy w swojej kategorii, ponieważ:

  • jest jednym z najlżejszych produktów tego typu na rynku (waży 9,9 kg!), a mimo to jest bardzo stabilny,
  • aby bieganie było wygodne i bezpieczne, wózek ma zamontowane „na sztywno” przednie koło, co gwarantuje stabilność podczas szybkiego przemieszczania się,
  • ma w pełni regulowany uchwyt, który zapewnia biegaczowi pewny chwyt a aktywowany ręcznie hamulec gwarantuje bezpieczeństwo,
  • koła (dwa 18-calowe z tyłu i jedno 16-calowe z przodu) są wyposażone w łożyska najwyższej jakości,
  • ma świetnie zaprojektowane tylne zawieszenie,
  • siedlisko jest w pełni wyściełane i regulowane od pozycji prawie leżącej do siedzącej,
  • jest wyposażony w składany, wielostopniowy baldachim z oknem umożliwiającym zerkanie na dziecko,
  • można go złożyć jedną ręką,
  • jest wyposażony w dodatkowe akcesoria, m.in. adapter do fotelika samochodowego.

Co istotne z punktu widzenia rodzica, Thule Glide spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa. Do 6. miesiąca życia zaleca się wyłącznie spacerowanie z dzieckiem i korzystanie z dedykowanej gondoli Thule. Gdy maluch ma skończone 6 miesięcy, możemy używać wózka również jako biegowego.

thule2
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.