Wiele razy widziałam kilogramy produktów spożywczych niemal wylewające się ze śmietników tuż obok supermarketów. Zwykle nadwyżki to owoce i warzywa, ale zdarzał się także nabiał czy pieczywo. Dla sklepów bardziej opłacalne było wyrzucanie jedzenia niż oddanie go potrzebującym – podatek za rozdawanie żywności ubogim w zależności od produktu wynosił dotąd od 5 do 23 proc. jego wartości. Od października sklepy będą zwolnione z podatku przy oddawaniu jedzenia!
Jak zrozumieć małe dziecko
Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem
Marnują się tysiące ton jedzenia
Książki o rozstaniu i rozwodzie: wsparcie dla dzieci i dorosłych
Książki o rozstaniu i rozwodzie dostępne w naszej księgarni mają na celu wspieranie całej rodziny. Bez względu na wiek, każdy członek rodziny znajdzie tutaj coś, co pomoże mu lepiej zrozumieć własne uczucia i odnaleźć nową równowagę. Dzięki literaturze można odkryć, że nawet po rozstaniu możliwe jest stworzenie szczęśliwego, pełnego wsparcia środowiska dla dziecka.
Największe hipermarkety w Polsce już zadeklarowały, że większość jedzenia nadającego się do spożycia, ale z kończącą się datą ważności, będzie przekazywana potrzebującym. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD) szacuje, że w ciągu roku marnuje się ok. 300 tys. ton dobrej żywności. Entuzjazmu wynikającego ze zmian nie kryje Federacja Polskich Banków Żywności, która liczy na to, że od większych i mniejszych sklepów pozyska chociażby kilkaset ton żywności.